Advertisement

Książka na weekend – zestaw pełen wrażeń z nutą polskich legend

Czwartek, 01 stycznia 19700
Tym razem wrażeń nikomu nie zabraknie. Na ten weekend polecamy i mocny thriller psychologiczny, i kryminał o tym, jak daleko może się posunąć grupa osób grających w podchody, a zestaw uzupełnia mroczna historia osadzona w Krakowie. Autorem tej ostatniej jest mistrz książek grozy – Graham Masterton.

Pierwszą propozycją jest trzymający w napięciu thriller psychologiczny „Obcy chłopiec” autorstwa Alex Dahl, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Adriana Napieralskiego. Podczas lektury przekonamy się, jak daleko jest się w stanie posunąć człowiek, by zachować to, co posiada. A Cecilia Wilborg ma wszystko – kochającego męża, dwie piękne córeczki i wspaniały dom w bogatej dzielnicy. I ciężko pracuje, by to wszystko zatrzymać. Zbyt ciężko...

 

fot. K. Żołądek

 

Alex Dahl dała się już poznać polskim czytelnikom powieścią „Idealna terapeutka”, a także „Perfekcyjna rodzina”. Teraz ponownie zabiera nas na wycieczkę po zakamarkach ludzkiej psychiki i mechanizmów jej działania w ekstremalnych sytuacjach. Powieści „Obcy chłopiec” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce można też posłuchać w jednej z audycji z cyklu "Książka na weekend":

 

audio=1

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka Sary Antczak, zatytułowana „Gra”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia, która sprawi, że poczujecie zawrotny pęd niczym na rollercoasterze, nie wiedząc czego się spodziewać. Tak książkę opisał inny autor, Marek Stelar. Z kolei Marcel Moss określił ją słowem „rewelacyjna”. I nie sposób się nie zgodzić z tymi rekomendacjami, bo tytułowa gra, to będzie rozrywka przez duże R. A autorka pokaże nam jak mroczna i niebezpieczna może się okazać zwykła gra w podchody...

 

Sara Antczak to absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim z ukończoną specjalizacją creative writing. Członkini sekcji wspinaczkowej oraz Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. „Gra” jest już jej piątą książką, której możecie szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O książce można też posłuchać w jednej z audycji z cyklu "Książka na weekend":


 

audio=2

 


fot. K. Żołądek

 


Dla powyższych mocnych pozycji proponujemy jeszcze jedną, która nie pozwoli na zniknięcie efektu „gęsiej skórki”. Tym bardziej, że to klasyk. Graham Masterton powrócił za sprawą wydawnictwa Replika z powieścią „Bazyliszek”. To książka, w której autor zabierze nas do spowitego grozą… Krakowa. W tym mrocznym horrorze mistrz gatunku mierzy się ze starą legendą. A na kartach powieści poznamy Nathana Underhilla, kryptozoologa, pracującego nad pozyskaniem materiału do badań nad komórkami macierzystymi, co ma pomóc w leczeniu chorób, wobec których medycyna jest bezradna. Niestety projekt badawczy bohatera okazuje się porażką. Dlatego, gdy wraz z żoną, Grace, dowiadują się, że komuś udało się ożywić jedną z tajemniczych istot – bazyliszka, postanawiają odwiedzić tego człowieka. Na miejscu okazuje się, że ów człowiek, doktor Zauber, zamiast nauki, do osiągnięcia swojego celu wykorzystał alchemię i czarną magię… Ale reszty dowiecie się z kart książki.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat