Pierwsza propozycja do poczytania w wolnym czasie to książka „Mordercy” Dawida Wilsona w przekładzie Martyny Plisenko, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. Jest to książka oparta na faktach, bo jej autor, podobnie jak w książce prezentowanej przed tygodniem, spędził swoje zawodowe życie na pracy z najniebezpieczniejszymi przestępcami i mordercami – stąd też tytuł książki. Prowadził przesłuchania patrząc im w oczy. Bo proponowana na dziś lektura to historia naczelnika więzienia, eksperta i profesora kryminologii, będąca fascynującym studium zła i nieprzeniknionej ludzkiej natury.
Dawid Wilson jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich kryminologów. Jak piszą o nim i jego książce inni? Wiceprezydent Brytyjskiego Towarzystwa Kryminologicznego, prof. Simon Winlow mówi krótko, że Wilson z charakterystyczną błyskotliwością i wrażliwością naświetla złożone przyczyny przerażających zbrodni. A amerykańscy wydawcy określili książkę „Mordercy” jako niepokojącą, szokującą i niezwykle wciągającą.
O tej książce można też posłuchać:
Druga propozycja to kryminał Hanny Greń zatytułowany „Miasto głupców”. Książka ta ukazała się na rynku niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Będziemy mieć do czynienia z rodzinną tragedią, koszmarem sprzed lat i zbrodnią, która jest… tak, domyślacie się dobrze – trudna do rozwikłania. A dodatkowo utrudnia to zmowa milczenia mieszkańców i potencjalnych świadków wydarzeń sprzed lat.
„Miasto głupców” to kolejny kryminał Hanny Greń, który w ciekawy sposób oddaje klimat sielskich miejscowości położonych u podnóża gór, jednak miły obraz zakłóca po raz kolejny czające się w okolicy zło. Ale od czego jest znana już z książek Hanny Greń detektyw Dioniza Romańska? Czy uda jej się poukładać elementy kryminalnej układanki? Przekonacie się po wizycie w księgarni...
O książce Hanny Greń mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:
Kolejną naszą propozycję książkową na ten weekend jest wydana przez wydawnictwo Novae Res pozycja - „Przez ucho igielne” autorstwa Wioletty Milewskiej. Poznamy w niej trzy kobiety, trzy traumy i trzy zwykłe-niezwykłe historie.
Malwina, po doświadczeniu gwałtu, stara się pozbyć nieustannie towarzyszącego jej lęku i ułożyć sobie życie na nowo. Sylwia walczy z nieuleczalną chorobą, starając się pomimo tego czerpać z życia pełnymi garściami. Z kolei Wiktoria obserwuje, jak jej związek powoli się rozpada, nie wiedząc, że za szeregiem nieszczęść, które ją spotkały, stoi nie pech, ale pewna zawistna osoba. I każda z tych trzech bohaterek powoli zaczyna rozumieć, że ich wielkim sprzymierzeńcem może stać się intuicja, słuchanie swojego wewnętrznego głosu i wiara we własną siłę...
Życzymy udanej i miłej lektury.