Książka na weekend - czternasty tom przygód Joanny Chyłki

Sobota, 02 października 20210
Na pierwszy październikowy weekend mamy coś dla fanów gwiazdy palestry – mecenas Joanny Chyłki. To czternasty tom jej przygód, zatytułowany „Egzekucja”. Ale znajdziecie też inne propozycje, jak choćby lekką powieść Joanny Tekieli, której akcja toczy się w schronisku, a bohaterami jest zmagające się z kryzysem w związku małżeństwo.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka "Tajemnica wzgórza trzech dębów" Piotra Borlika, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. To kryminał, w którym prywatny detektyw Hubert Czarny dostaje zlecenie wyjaśnienia zbrodni, do której doszło w rezydencji rodziny Potockich. I już po pierwszych rozmowach z mieszkańcami dochodzi on do wniosku, że nikomu nie zależy na odnalezieniu mordercy. A dodatkowo każdy miał motyw i możliwość, by mordercą się stać...

 

fot. K. Żołądek

 

Piotr Borlik, jest urodzonym w 1986 roku inżynierem z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Jeste też mistrzem Holandii i laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach gier logicznych w Czechach. Pisze już od jakiegoś czasu, bo na koncie ma m.in. kryminały zatytułowane "Boska proporcja", "Materiał ludzki" czy "Wymazani z pamięci". A najnowszy zatytułowany "Tajemnica wzgórza trzech dębów" jest już w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to najnowsza część przygód Joanny Chyłki, czyli „Egzekucja” Remigiusza Mroza. Nowość przygotowało wydawnictwo Czwarta Strona. Czternasty tom przeniesie nas o kolejne trzy miesiące od zaginięcia Kordiana Oryńskiego. Przez ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Jednak, jak się pewnie domyślacie, prawniczka nie zamierza się poddawać. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu… Zapowiada się ciekawie, prawda?

 

Remigiusz Mróz już nas przyzwyczaił do tego, że w roku pojawia się kilka nowych książek jego autorstwa. Czternasty tom przygód Chyłki powinniśmy jednak zdążyć przeczytać przed wypuszczeniem na rynek kolejnej jego powieści :) Jeśli jesteście ciekawi, jak daleko posunie się prawniczka, by odzyskać to co straciła, to książkę „Egzekucja” znajdziecie już w księgarniach.

 

O książce „Egzekucja” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść z gatunku obyczajowych. Lekka w czytaniu, bo i autorka charakteryzuje się lekkim piórem, a jej książki czyta się szybko, chłonąc każde zdanie. To właśnie przysporzyło jej spore grono wielbicieli.

 

Na kartach książki „Schronisko w Podgórowie” Joanny Tekieli, bo o tej pozycji mowa, przeniesiemy się w miejsce, które miało być ucieczką od miejskiego zgiełku i lekarstwem na małżeńską rutynę. Okazało się jednak, że Ewa będzie musiała sobie poradzić nie tylko z brakiem bieżącej wody i prądu…

 

Wspomniana Ewa i jej mąż Mariusz, to małżeństwo z blisko dwudziestoletnim stażem. W ich związek wkradła się nuda, oboje mają wrażenie, że się od siebie oddalili. Pod wpływem znalezionego w sieci ogłoszenia decydują się na prawdziwą życiową rewolucję: sprzedają mieszkanie w mieście i kupują stare schronisko w maleńkiej miejscowości Podgórowo. Wydaje im się, że największą trudnością będzie przystosowanie się do nowych, dość surowych warunków życia oraz przedłużające się remonty, ale los szykuje dla nich wyzwania, których nie przewidzieli...

 
Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat