Reklama

Książka na weekend - Robert Małecki wraca z mocnym kryminałem

ePiotrkow Sobota, 07 maja 20227020
Na kolejny weekend proponujemy sporą dawkę emocji i zagadek do rozwiązania. Wiele z nich przygotował zarówno Robert Małecki, jak i Michał Śmielak. Ich najnowsze książki gwarantują kilka wieczorów z kryminalnymi łamigłówkami. Zestaw uzupełnia zabawnie opowiedziana historia trzech kobiet, którą przygotowała Danuta Noszczyńska. Ale po kolei...
fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to thriller pełen zagadek z przeszłości i nagłych zwrotów akcji. To książka autorstwa Michała Śmielaka zatytułowana „Pomruk”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska. Na kartach powieści poznamy uciekającego w Bieszczady Stanisława Stadnickiego. To oligarcha, który choć trzyma rękę na świecie biznesu i polityki, to po tragedii na przyjęciu urodzinowym, zostaje zmuszony do ucieczki. Jednak po dwóch latach jego azyl zostanie zagrożony, za sprawą ciała młodej dziewczyny odnalezionego w leśnym potoku.

 

fot. K. Żołądek

 

Michał Śmielak urodził się w 1979 roku i mieszka w Sandomierzu. Stąd pewnie łatwość do tworzenia i rozwiązywania zagadek kryminalnych. Jednak autor pisze nie tylko kryminały. W swoim dorobku ma także książki z gatunku fantasy i science fiction. A jeśli chcecie poczuć gęsią skórkę i rozwiązać kryminalną zagadkę to książkę Michała Śmielaka „Pomruk” znajdziecie już w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

 fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to najnowsza powieść Roberta Małeckiego zatytułowana „Wstyd”, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Tytułowy wstyd zamyka nam usta bardzo często, z różnych powodów. Jednak przemilczane sprawy czasem wracają i tak dzieje się na kartach książki. Zmierzy się z tym Julia Karlińska, była policjantka o pseudonimie Karla, która obecnie uczy historii w liceum medycznym. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża, też policjanta. Jednak nie ucieknie od kryminalnych zagadek, już się autor o to postarał. Fabuła jest dopracowana w każdym calu, a napięcie? Zbudowane po mistrzowsku. Sprawdźmy przenosząc się na karty powieści...

Robert Małecki - politolog, filozof i dziennikarz. Także nauczyciel kreatywnego pisania. Autor jest też laureatem najważniejszych polskich nagród dla autorów kryminałów, bo dwukrotnie otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru, otrzymał nagrodę Kryminalnej Piły, nagrodę za Książkę Roku portalu lubimyczytać.pl, a nagrody za najnowszą powieść? Kto wie, może są tylko kwestią czasu? Książki Roberta Małeckiego „Wstyd”, możecie już szukać w księgarniach.

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Pola”, taki tytuł nosi książka Danuty Noszczyńskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Tytułowa bohaterka ma dwadzieścia osiem lat, studiuje i pracuje w butiku. A mimo to wciąż żyje pod dyktando matki. To na jej życzenie dziewczyna ma spędzić wakacje u babki, która do tej pory była dla niej jedynie bohaterką ponurej legendy rodzinnej. Miesiąc na „zapadłej wsi” w towarzystwie niezrównoważonej starszej pani ma być dla Poli nauczką i przestrogą przed zbyt lekkomyślnym podejściem do życia.

 


Danuta Noszyńska jest plastyczką, reżyserką i absolwentką krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Na koncie ma już kilkanaście powieści, a część z nich została nagrodzona na Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat