Advertisement

Książka na weekend - O przerwanej lekcji muzyki i poszukiwaniu miłości

ePiotrkow Sobota, 11 czerwca 202210870
W tym tygodniu skłaniamy się do miłośników kina. I proponujemy książkę, na podstawie której w 1999 roku powstał ciekawy i poruszający film z Angeliną Jolie i Whoopie Goldberg. Ale w proponowanym zestawie znajdziecie też kryminał ze sporą dawką czarnego humoru i powieść o miłości, która dopada nawet tych, co przed nią uciekają...
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to coś dla miłośników kryminału i czarnego humoru. Takie połączenie to znak firmowy Alka Rogozińskiego, a książka, jaką chciałem tym razem wam polecić nosi tytuł „Bardzo cichy rozwód”. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Opowiada o małżeństwie Zuzanny i Kacpra, którzy kiedyś świata poza sobą nie widzieli. A teraz? Teraz chcą rozwodu, jednak zostaną przez autora wplątani w morderstwo, a uciekając przed policją i przed gangsterami zdani są tylko na siebie. Tylko czy mogą sobie jeszcze ufać?

 

fot. K. Żołądek

 

Alek Rogoziński uwielbia pisać komedie kryminalne, ale też powieści obyczajowe. Debiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, a już kilka lat później jedna z jego książek doczekała się adaptacji teatralnej. Jego książki rozeszły się już w nakładzie liczonym na pół miliona egzemplarzy. Po swój egzemplarz powieści „Bardzo cichy rozwód” możecie się wybrać do księgarni, choć kilka tytułów można też znaleźć w bibliotekach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka, która najbardziej znana jest ze swojej ekranizacji z Winoną Ryder i Angeliną Jolie. To „Przerwana lekcja muzyki” autorstwa Susanny Kaysen, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Pawła Laskowicza. To powieść o wrażliwej, ale mającej problemy emocjonalne kobiecie. Nie za bardzo potrafi odnaleźć się w otaczającym ją świecie i po tym, jak chce się z nim rozstać trafia do szpitala psychiatrycznego.

 

Susanna Kaysen urodziła się w 1948 roku w Cambridge, w stanie Massachusetts. Jest autorką kilku powieści. Praca nad nimi przywołała w niej wspomnienia z prawie dwuletniego pobytu w szpitalu psychiatrycznym McLean. Z pomocą prawnika wydobyła ze szpitalnego archiwum swoją trzystupięćdziesięciostronicową kartotekę. Niedługo potem powstała „Przerwana lekcja muzyki”. Książka szczera i wzruszająca, dowcipna i chwytająca za serce. Do tego dostępna w księgarniach.

 

Posłuchaj o tej pozycji w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść nie tylko dla pań. Jest nią wydana nakładem wydawnictwa Filia książka „Wszystko będzie dobrze” Renaty Kosin. To pozycja o tym, że miłość nas znajdzie, nawet jeżeli będziemy próbowali przed nią uciec. A przekonamy się o tym śledząc losy Idy, która jest rozwódką, samotnie wychowującą nastoletniego syna. Do tego opiekuje się dwiema lekko zwariowanymi ciotkami. Wandzia i Ofelia to bliźniaczki o skrajnie różnych charakterach – pierwsza jest stateczna, a druga postrzelona. Jednak obie są tak samo energiczne i pomysłowe, przez co sprawiają mnóstwo kłopotów. A co z tą miłością? No właśnie – obie ciotki starają się znaleźć Idzie męża. Nie patrząc na protesty Idy.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat