Książka na weekend - Gdy Chyłka odwiedza Forsta

Sobota, 24 czerwca 20230
Fani długo czekali na ponowne spotkanie związanego z Tatrami komisarza Wiktora Forsta i warszawskiej prawniczki Joanny Chyłki. A oczekiwanie zostało nagrodzone w najnowszej powieści Remigiusza Mroza. W zestawie propozycji na ten weekend znajdziecie także inny mocny kryminał, a dla przeciwwagi dodajemy trzecią propozycję, jaką jest powieść obyczajowa.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Zacznijmy od propozycji jeszcze pachnącej farbą drukarską, jaką jest powieść Piotra Kościelnego zatytułowana „Układ”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Jest to mocna i momentami wstrząsająca lektura dla fanów kryminalnych zagadek, a do tego z politycznym wątkiem w tle. A przez karty powieści będzie nas prowadził Radosław Grot, były komisarz wrocławskiego wydziału zabójstw, a obecnie prywatny detektyw. Czy uda mu się odnaleźć zaginionego dziennikarza? I kim okaże się tajemniczy pułkownik SB? Kto jest tym, który pociąga za sznurki intrygi?

 

fot. K. Żołądek

 

Piotr Kościelny, pisarz, który sam jest prywatnym detektywem, a do tego specjalistą do spraw bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Pisze więc o tym, na czym się bardzo dobrze zna. Dlatego jego książki są tak chętnie czytane. W bibliotekach można szukać jego powieści „Dom” oraz „Decyzja”, a najnowszej zatytułowanej „Układ” możecie szukać w księgarniach. Ja życzę emocjonującej lektury.

 

O książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to wspomniana już kolejna część przygód komisarza Wiktora Forsta, bohatera górskiej kryminalnej serii Remigiusza Mroza. Nowy, ósmy już tom zatytułowany „Widmo brockenu” ukazał się przed tygodniem nakładem wydawnictwa Filia. Po wypadku na Zawracie Wiktor Forst był zmuszony pogodzić się z tym, że jego zdrowie nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Pożegnał się z bieganiem, z łażeniem po Tatrach i osiadł w Krakowie. Ale góry upomną się o niego. A na kartach powieści zagości też znana z innego cyklu Mroza prawniczka. Tak, tak. Ta prawniczka, Joanna Chyłka.

 

Remigiusz Mróz, autor filmowanego przez Netflixa cyklu z komisarzem Forstem i też znanego z ekranów cyklu z Joanną Chyłką znów postanowił spleść loty tych dwojga. Mistrz polskiego kryminału i powieści grozy znów zachęca nas do czytania i do wycieczki do księgarni, gdzie na półce z nowościami znajdziecie najnowszą z jego książek – „Widmo brockenu”. Ja życzę emocjonującej lektury.

 

O tej książce opowiadaliśmy też w piątkowej audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść „Dziewczyna z Titanica”, którą napisała Shana Abé, a wydało ją wydawnictwo Filia. To bestseller New York Timesa. To piękna opowieść, która odsłania kulisy skandalicznego romansu najsłynniejszej pary swoich czasów – Johna Jacoba Astora i Madeleine Force – i ich tragicznego miesiąca miodowego na pokładzie Titanica. To historia, która pozostaje w pamięci czytelników jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony. Dlatego tym bardziej ją polecamy na wakacyjne weekendy.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat