Reklama
artykuł sponsorowany

Kolejne rzeczy, których nie wiecie o facetach

Czwartek, 27 stycznia 2022
Film "Gierek" nie tarci na popularności, podobnie jak czwarta część filmu z serii "Kogel Mogel", a tymczasem na afisz wchodzi kolejna polska produkcja - "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Z kolei w kinie familijnym nowością jest "Skarb Mikołajka", co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że wśród nowości jest też nowy amerykański film grozy - "Zaułek koszmarów".
fot. materiały prasowe

Piotrkowskie kino Helios, jak zawsze, poleca się także z cyklicznymi pokazami. I tak w ramach "Filmowych Poranków" dla najmłodszych przygotowano seans "Tomek i przyjaciele cz.2", który na ekranie pojawi się w niedzielę (30.01) o godz. 10.30. Poniedziałkowy cykl "Kino konesera" tym razem przewiduje projekcję filmu "Szef roku", a to już w poniedziałek (31.01) o godz. 18.00. W cyklu "Kultura dostępna" będzie można obejrzeć ponownie polską komedię "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". A poza tym najbliższy tydzień będzie obfitował w premiery.

 

Wspomniana już polska produkcja to "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Bohaterowie są o pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi! Faceci znowu ruszają do akcji. A w filmie - siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: „żyli długo i szczęśliwie”? W kolejnej odsłonie komedii o męskich „słabościach” Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka.

 

Na ekranie zobaczymy Alicję Bachledę-Curuś, Macieja Zakościelnego, Mikołaja Roznerskiego, Leszka Lichotę, Zbigniewa Zamachowskiego i Piotra Głowackiego. Całość w reżyserii Sylwestra Jakimowa.

 

 

Wśród premier kina dla dojrzałego widza mamy też "Zaułek koszmarów" w reżyserii Guillermo del Toro. To dramat/thriller, a literacki oryginał opowiada historię oszusta, Stantona Carlisle'a, który zajmuje się naganianiem widzów do stoisk na jarmarkach. Mężczyźnie marzy się jednak własne przedstawienie, które przyciągałoby bogatych klientów. W tym celu musi jednak zabić pewnego człowieka i uwieść wdowę po nim. W obsadzie m.in. Cate Blanchett, Rooney Mara i Paul Anderson.

 

 

Kino familijne też ma swoje miejsce na ekranie, a to za sprawą przedpremierowych pokazów filmu "Skarb Mikołajka", jakie zaplanowano na sobotę i niedzielę, czyli ostatni weekend stycznia. W polskiej wersji głosów użyczyli m.in. Maja Ostaszewska i Tomasz Kot. A o czym jest ta część przygód Mikołajka? Jak wiemy w życiu bohatera najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

 

 

Nadal można oglądać takie filmy, jak "Gierek", "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4", "Sing 2" czy "O czym dzisiaj marzą zwierzęta", a miłośnicy komiksów mogą wybrać się na film "Spider-Man. Bez drogi do domu", który serwowany jest zarówno w wersji z dubbingiem, jak i z napisami.

 

Pełny repertuar znajdziecie na poniższej grafice:

 


Zainteresował temat?

0

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat