Kolejne pieniądze na sport i kulturę

ePiotrkowRegion Czwartek, 14 października 202122407
Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych otrzymają stowarzyszenia kulturalne i sportowe z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego na realizowanie swoich celów. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa łódzkiego. W czwartek (14.10.2021) w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Wojska Polskiego podpisano umowy w tej sprawie.

Ładuję galerię...

Działalność lokalnych stowarzyszeń po raz kolejny została doceniona przez władze wojewódzkie, a przekazane środki mają wspomóc ich rozwój.

Dzisiaj zawieramy porozumienia zarówno z samorządami, jak i z organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi. Te pieniądze pomogą w organizowaniu wydarzeń kulturalnych, ale też w sportowym szkoleniu dzieci i młodzieży z wiosek i małych miejscowości. Z roku na rok nasze projekty dotacyjne cieszą się rosnącym zainteresowaniem

- mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który podpisywał umowy z beneficjentami.

 
A na jakie cele pieniądze zostaną przeznaczone? Okazuje się, że "na topie" jest w tym roku postać Stanisława Lema. - Chcemy przybliżyć młodzieży dorobek tego pisarza, łącząc go z dzisiejszą technologią. Zaplanowaliśmy sesję plakatową z autorem w roli głównej oraz spotkanie z prezesem Instytutu Lema. Będą też konkursy z nagrodami - Mówi Wojciech Malesa z Fundacji "Ekonomik". Tego samego literata postanowiono wyróżnić w Rozprzy. - Dzieci i młodzież wezmą udział m.in. w warsztatach ceramicznych, w ramach których stworzą talerze kosmiczne. Przeprowadzimy też zajęcia malarskie w klimacie science fiction. Odwiedzi nas ponadto gość, który opowie o Stanisławie Lemie - wyjaśnia Izabela Kwaśniak, która podpisała umowę w imieniu stowarzyszenia Rozprzanie.pl.

 
Przedstawiciele gminy Wolbórz dzięki dofinansowaniu będą mogli zająć się odrestaurowaniem starej kapliczki, która znajduje się przy jednej z dróg wjazdowych do miasta. - To nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wizytówka dla nas jako mieszkańców. Pięknie odnowiona kapliczka będzie na pewno cieszyć oko. Chcemy zakończyć prace jeszcze przed końcem jesieni - wyznaje burmistrz Andrzej Jaros.

 
Z dotacji cieszą się też siatkarki z Sulejowa. - Będziemy mogli uruchomić dwie grupy treningowe dla dziewcząt do 18 roku życia. Zakupimy też dla nich stroje treningowe oraz meczowe. Chcemy jak najmocniej zachęcać młodzież do uprawiania sportu. Dzisiaj często trudno młodych ludzi oderwać od komputera czy smartfona. My wykonujemy ruch, który ma skłonić ich do podjęcia aktywności fizycznej - mówi Bartosz Borkowski, jeden z Trenerów w UKS FUKS Sulejów.

 
W czwartek umowy na przekazanie pieniędzy podpisali też przedstawiciele: Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA z Piotrkowa, Fundacji Inicjatyw Kulturalnych z Radomska oraz sportowcy z klubów i organizacji z Będkowa, Inowłodza i Lubochni (pow. tomaszowski), a także z Paradyża i Żarnowa (pow. opoczyński).


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lolek ~Lolek (Gość)14.10.2021 16:53

Zapasy finansować bo są wyniki

41


Agroun ~Agroun (Gość)15.10.2021 10:56

Program drożyzna plus. Pan ziemba niech się za pracę weźmie a jie tylko lans za nasze.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.10.2021 08:55

Jest Ziemba jest okejka. Dzień bez Ziemby dniem straconym. Boję się jednak otwierać lodówkę, bo tam może być...

10


Hela. ~Hela. (Gość)15.10.2021 05:40

Robią wielką reklamę aparatczykom z czegoś co powinno być oczywiste i automatyczne... Ta szopka jest żałosna.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat