Kilkanaście tysięcy opakowań podrobionego mleka dla niemowląt

PolicjaBełchatów Piątek, 15 grudnia 201730
Ponad 8,5 tony podrobionego mleka w proszku zabezpieczyła policja na terenie posesji w okolicach Bełchatowa. Trwa ustalanie, gdzie trafiał towar i kto jest odpowiedzialny za przestępczy proceder.
fot. policja fot. policja

13 grudnia, na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, policjanci przeszukali pomieszczenia na terenie jednej z ogrodzonych i strzeżonych posesji w okolicach Bełchatowa. Jak wynikało z uzyskanych wcześniej informacji miało tam być przechowywane podrobione mleko dla niemowląt.

 

- Z pomocą straży pożarnej otworzono bramę do posesji i drzwi do pomieszczeń, gdzie stały 32 palety z mlekiem – 14 400 opakowań o łącznej wadze 8640 kg o wartości nie mniejszej niż 600 tysięcy złotych – informuje oficer prasowy Komendy w Bełchatowie. - Dodatkowo policjanci zabezpieczyli opakowania tekturowe, łyżeczki plastikowe, banderole z kodem kreskowym i zastrzeżonym znakiem towarowym, mleko w proszku w opakowaniach foliowych, certyfikaty, klejarki i kleje oraz etykiety dostawy. Całość była monitorowana kamerami. Ich zapis został zabezpieczony do celów dowodowych. Na miejscu, podczas czynności prowadzonych przez policjantów z Łodzi i Bełchatowa, obecny był konsultant bezpieczeństwa biznesowego jako osoba upoważniona do stwierdzenia braku autentyczności produktu.

 

Policja ustala, gdzie trafiał towar i przede wszystkim, kto jest odpowiedzialny za ten przestępczy proceder.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mama niemowlaka ~mama niemowlaka (Gość)15.12.2017 12:00

Nie wyobrażam sobie aby takie podrobione mleko trafiło do obrotu , bezmyślność aby dorabiać się na mleku dla niemowląt ...tragedia już nie maja co podrabiać....Jestem matką a mleko nie jest tanie dla dziecka ....a niech sami teraz jedzą ( to) mleko aż strach pomyśleć co zawiera....a co do komentarza poprzednika zastanów się co piszesz...niektóre matki chciałyby karmić piersią a nie mogą ....albo dziecko nie toleruje mleka matki ......znawca się znalazł ....:(

140


gość ~gość (Gość)29.01.2018 09:04

Czytałam w innym artykule że to Hipp..

10


bleble ~bleble (Gość)17.12.2017 17:03

... za komuny dostaliby karę śmierci ... a kto wie? może ta grupa już wcześniej robiła i rozprowadzała to mleko? trzeba być bez sumienia żeby coś takiego robić! ale chyba nie o sumienie tutaj chodzi ... tylko o mamonę!

40


gość ~gość (Gość)16.12.2017 20:58

Głupi ludzie ja karmiłam swoje dzieci do drugiego roku życia i bardzo się z tego cieszę ale i nie potepiam mam które tego nie robią. Myślę że nie jedna by chciała a po prostu nie może. Trzeba wspierać takie mamy a nie gnoic. A tak swoją drogą to często po karmieniu piersią dzieci do trzeciego roku lub dłużej piją mleko modyfikowane. Tak więc zastanówcie się zanim zaczniecie krytykować. Mamo trójki dzieci fajnie że karmilas piersią ale nie wmawiaj innym ze tylko takie mleko dawałaś dzieciom., bo zgodnie z zaleceniami lekarzy zwykle mleko krowie daje się dzieciom po 3r.ż . Chyba karmienie dzieci przez 9lat mózg ci wyssalo. A matka to nie niewolnica i z domu też wyjść może.

32


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)16.12.2017 13:13

A wyłożyć to podrobione mleko dzikom, może dostaną biegunki i nie trzeba będzie robić tego nieszczęsnego sanitarnego odstrzału.

42


gość ~gość (Gość)15.12.2017 10:38

Tylko nie każdy może karmić piersią !!! Więc jak się nie znamy to się nie odzywany ..

109


gość ~gość (Gość)15.12.2017 15:13

Karmienie piersią nie wpływa na kształt i obwisłość piersi tylko geny

80


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)15.12.2017 23:18

Cytuję:
14 400 opakowań o łącznej wadze 8640 kg o wartości nie mniejszej niż 600 tysięcy złotych


A co takiego jest w składzie tego mleka, że kilogram aż siedem dych kosztuje? Kilogram zwykłego pełnego w proszku kosztuje niecałe 20 złotych. Po co tyle przepłacać? Ja swojemu dziecku tak drogiego bym nie kupił, jeśli dałoby się skomponować odpowiednią jakość z tańszych zamienników. Ale jak ktoś nie rozumie składu wypisanego na opakowaniu, to przepłaca. Nic dziwnego, że opłaca się robić podróbki, skoro na cenę "oryginału" wpływ ma głównie nazwa firmy i dobra reklama.
A tak swoją drogą, to co właściwie było w tych podróbkach? Sam fakt, że były to "podróbki" nie świadczy jeszcze o tym, że zawartość opakowań była szkodliwa, czy bezwartościowa.
I niech nikt nie mydli oczu, że chodzi o dobro konsumentów, bo władza dobro i zdrowie obywateli ma głęboko gdzieś. Tak naprawdę chodzi o hipotetyczne straty firmy, której produkt został podrobiony i brak wpływów z niezapłaconych podatków. Ale tego nikt nie napisze wprost.
Osobiście nie popieram podrabiania "markowych" produktów, ale wkurza mnie ta cała hipokryzja.

54


gość ~gość (Gość)15.12.2017 21:53

Zwykła dziennikarska rzetelność? wymaga aby podać nazwę tego mleka???? Otworzyliśmy dziś nowe opakowanie mleka i coś dziwnie pachnie...!pomijam denne komentarze

70


gość ~gość (Gość)15.12.2017 21:08

Chlopy tez maja karmic piersia ? Ciekawe uwagi.

13


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat