Kamil Majchrzak brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów

Wtorek, 30 lipca 20134
Kamil Majchrzak zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów w tenisie ziemnym, który odbył się w Klosters.

Polskę reprezentował Piotrkowianin, zawodnik PKTZ Winner Kamil Majchrzak oraz gracz SKT Sopot Kamil Gajewski. W turnieju znakomicie spisał się podopieczny Macieja Wściubiaka sięgając po medal w grze pojedynczej. W drabince turniejowej rozpisanej na 128 zawodników, rozstawiony z nr 9 świeżo upieczony Mistrz Polski pokonał 6/1 6/3 Turka Efe Yurtacana, następnie w tym samym stosunku reprezentanta Bośni i Hercegowiny Aziza Kijametovica.

W IV rundzie Kamil odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad finalistą nieoficjalnych Mistrzostw Świata (rozgrywany na Florydzie Orange Bowl) nr 8 Szwedem Eliasem Ymerem 7/5 6/2.
Z kolei w ćwierćfinale pokonał rozstawionego z nr 4, 17 juniora świata, Rosjanina Daniila Medvedeva 6/2 6/4. Dopiero w meczu o finał piotrkowskiego tenisistę zatrzymał nr 10 Francuz Quentin Halys 6/4 6/3.

Niewiele też zabrakło, by Kamilowie: Majchrzak i Gajewski zdobyli medal w grze podwójnej. W ćwierćfinale dopiero w supertiebreaku lepsi okazali się późniejsi Mistrzowie  Europy Austriak Lucas Miedler i Włoch Filippo Baldi. Ostateczny wynik 6/4 4/6 4/10.

Wcześniej Polacy pokonali Holendrów Jelle Selsa i Fabiana Van Der Lansa 6/4 6/2 oraz Szwajcarów Marc-Andrea Hueslera i Simeone Rossiera 7/6(4) 6/3.
Podium wywalczone w grze pojedynczej w kategorii, która jest przedsionkiem zawodowego tenisa, jest wspaniałą promocją polskiego i piotrkowskiego tenisa.

Warto przypomnieć, że w młodszych kategoriach wiekowych Kamil wywalczył: złoty medal w grze podwójnej do lat 14 oraz 2 srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 14 i 16!!!
Oprócz cennego medalu Kamil zdobył do rankingu światowego ITF Juniors kolejne cenne punkty, które przesuną go w klasyfikacji w okolice 35 miejsca.

Tym samym Kamil zapewnił sobie miejsce w drabince wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku.