KAS zlikwidowała magazyn z papierosami bez akcyzy

ePiotrkow Środa, 24 listopada 202121 4169
7 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy o wartości ponad 100 tys. złotych zabezpieczyła w Piotrkowie łódzka Krajowa Administracja Skarbowa. Zlikwidowane magazyny kontrabandy działały w centrum miasta.

Ładuję galerię...

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w centrum Piotrkowa Trybunalskiego, w jednym z garaży mogą być przechowywane nielegalne papierosy. Posiadane informacje potwierdzili w trakcie kontroli wytypowanej posesji. Na jej teren wkroczyli w chwili, gdy pod garażem zatrzymał się srebrny samochód. Kierowcą auta okazał się 42-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kontroli - relacjonuje st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

W pomieszczeniu i w aucie funkcjonariusze KAS znaleźli łącznie 6180 paczek papierosów bez akcyzy. Następnie przeszukali również miejsce, gdzie mężczyzna prowadził działalność gospodarczą. W pomieszczeniach jego firmy zabezpieczyli 3800 sztuk papierosów. Trzymał jej... w pudełkach do pizzy.  599 paczek papierosów bez akcyzy znaleźli również w aucie zaparkowanym pod budynkiem.

42-latek, który przyznał się do posiadania wszystkich znalezionych papierosów, został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za narażenie budżetu państwa na ponad 130 tys. zł strat w podatku akcyzowym grozi sprawcy wysoka grzywna - podsumowuje st. asp. Beata Bińczyk.

 

 
Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bartłomiej Sulejów ~Bartłomiej Sulejów (Gość)19 godzin temu, 21:46

A kiedy KAS weźmie się za meliny z lewym alkoholem i bimbrem w Sulejowie?

20


Bartosz Sulejów ~Bartosz Sulejów (Gość)wczoraj, 13:11

Te papierosy to ostatnie wypociny tytoniu.kupuja ich po parę groszy za pudełko A palacze płaca po 7 zł wiem bo też ze 2 lata palilem je

10


tak se siądę i myślę ~tak se siądę i myślę (Gość)przedwczoraj, 08:39

Kropla w oceanie. Ze 2 miesiące temu przez przypadek ITD zatrzymało całą ciężarówkę wypełnioną po brzegi nielegalnym towarem. Im większa akcyza, tym większa szara strefa.
ps. funkcjonariusze ustalili? A może dostali cynk od "sygnalisty"- konkurenta?

01


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)3 dni temu, 21:43

Ktoś wie u kogo to beło ?
Warto wiedzieć u jakiego piotrkowskiego biznesmena nie kupować. Jak można okradac swój kraj !

21


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)przedwczoraj, 07:19

No co radni podnieśli sobie wczoraj pensje o 100 procent to inni dorabiają inaczejNoż radni

10


zwłokiwojenne ~zwłokiwojenne (Gość)3 dni temu, 23:08

wow całe 100 tysięcy...a 70 baniek na pseudo wybory albo 200 baniek na pseudo respiratory...a i te wałki to tylko wierzchołek wierzchołków nad wierzchołkami góry lodowej

02


W ~W (Gość)3 dni temu, 22:24

Kiepowali do pizzy tymi lewymi fajkami

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga3 dni temu, 22:12

Prostokątne pudełka do pizzy? Bez jaj.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)3 dni temu, 22:07

Co ma piernik do wiatraka?

10


lizak ~lizak (Gość)3 dni temu, 17:47

Czyli to jednak prawda, że palenie szkodzi.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat