Advertisement
artykuł sponsorowany

Jaka kosiarka będzie najlepsza dla przydomowego ogrodu?

Poniedziałek, 07 marca 2022
Duży czy mały? Naturalny? Z rabatami? Warzywniakiem? Każdy ogród jest inny – każdy ma swoje zakamarki. Jaka kosiarka będzie najlepsza do przydomowego ogrodu? Ciężko powiedzieć na pierwszy rzut oka, ale nie martw się – zaraz wszystko się wyjaśni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać idealną kosiarkę!
Jaka kosiarka będzie najlepsza dla przydomowego ogrodu?

Kosiarka spalinowa – kosiarka elektryczna?

 

Wybierając kosiarkę do ogrodu przydomowego, pada na początku jedno pytanie: kosiarka spalinowa, czy kosiarka elektryczna? Wszystko zależy od tego, jak duży masz ogród, jak wygląda oraz jak z dostępem do elektryczności? Kosiarki elektryczne są niestety od niej zależne, dlatego też w ogrodach o nietypowym rozplanowaniu – z dużym podziałem trawnika na mniejsze elementy – czy ogrodach dużych i bardzo dużych, kosiarki elektryczne są złym wyborem. Zwłaszcza jeśli nie masz dostępu do gniazdka w różnych miejscach. Dlatego też do ogrodów większych, skomplikowanych architektonicznie, z dużą ilością rabatek, drzew, krzewów i donic z kwiatami polecamy kosiarkę spalinową. Będzie ona dużo bardziej zwinna, mniej kłopotliwa oraz szybsza. Nie będziesz musiał pamiętać o przekładaniu przewodu, przełączania jej z gniazdka do gniazdka oraz innych niedogodnościach.

 

Kosiarki spalinowe z napędem – ułatwienie pracy dla każdego!

 

W momencie, gdy zapadła decyzja, że wybierasz kosiarkę spalinową, pojawia się kolejne zagadnienie: z napędem czy bez? Kosiarka bez napędu będzie wymagała włożenia siły w jej pchnięcie. Może to być dość ciężkie i męczące, zwłaszcza dla osób starszych, nieprzyzwyczajonych i o drobnej posturze. Dlatego też kosiarki spalinowe z napędem są dużo lepszym wyborem. Większość standardowych modeli posiada napęd wbudowany w tylną oś, która popycha kosiarkę. Do naszych zadań należy jedynie manewrowanie sprzętem. Jeśli obawiasz się, że nie nadążysz iść za kosiarką – bez obaw! Modele bez regulacji posiadają tempo typowo marszowe, czyli nie więcej jak 5 km/h. Dla osób nieprzyzwyczajonych lub dla rodzin, gdzie koszeniem trawnika zajmują się różne osoby (w różnym wieku i posturze) lepiej wybrać kosiarkę spalinową z regulowaną prędkością. Wtedy też naciskając dźwignię przy uchwycie, regulujesz prędkość poruszania się kosiarki – w przypadku trudniejszego terenu możesz spokojnie zwolnić, by wykonać manewr!

 

Krysiak – sklep i wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego

 

Szukając wysokiej jakości sprzętu ogrodniczego, zajrzyj na stronę sklepu Krysiak. To firma, która od ponad trzydziestu lat wprowadza na polski rynek sprzęt najwyższej klasy marek takich jak: Faworyt Pro, Lider, Handy Prime, czy Gardyer. Wśród ich sprzętu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania ogrodu w idealnym stanie, co więcej, Krysiak to nie tylko sklep – prowadzą także sieć punktów serwisowych oraz wypożyczalnię sprzętu ogrodniczego. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej – sprawdź ich pełną ofertę poprzez stronę internetową i jeszcze dziś zadzwoń do konsultanta, który pomoże Ci zdecydować, która kosiarka to spełnienie Twoich marzeń!


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat