IMGW: poniedziałek ciepły, ale burzowy i z opadami deszczu

PAPKraj Poniedziałek, 16 sierpnia 202116912
Poniedziałek zapowiada się ciepły, jednak w całym kraju możliwe już będą opady deszczu - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. We wtorek spodziewane jest znaczne ochłodzenie.
fot. zdjęcie ilustracyjne PAP

Poniedziałek zapowiada się jako bardzo ciepły - z temperaturami od 22 st. Celsjusza na północy, do 31 st. C na południowym wschodzie kraju.

 

"Spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego i okresami dużego oraz opadów deszczu, które mogą wystąpić na terenie całego kraju. Najpoważniejsze zjawiska meteorologiczne będą występowały w pasie od Mazur i Podlasia, przez województwo mazowieckie i łódzkie po opolskie, śląskie i małopolskie. Tu możliwe będą burze z opadami deszczu do 30 mm oraz wiatrem, który może dochodzić do 90 km/h. Możliwe są także opady gradu" - powiedziała synoptyk IMGW.

 

Według prognoz IMGW, po ciepłym i deszczowym poniedziałku, we wtorek należy spodziewać się ochłodzenia. W całym kraju temperatura spadnie do 18-21 stopni Celsjusza. (PAP)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ep ~ep (Gość)16.08.2021 11:17

Przecież to nie jest zdjęcie z Piotrkowa.

10


go?ć_adam ~go?ć_adam (Gość)16.08.2021 10:36

To wina rolników przez te strajki

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat