HARC zaprasza na grę miejską

Piątek, 12 kwietnia 20190
Kto chce poczuć się jak słynny Indiana Jones czy profesor Robert Langdon i szukać legendarnego artefaktu w tajemniczych miejscach oraz zaułkach Piotrkowa, powinnien jutro wziąć udział w grze miejskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie HARC. Jak zapewniają organizatorzy atrakcji w tym roku nie zabraknie. Uczestnicy gry będą musieli się zmierzyć z zagadkami historycznymi, łamigłówkami logicznymi oraz mini testami sprawnościowymi. A to wszystko zawiedzie ich do… skarbu z legendarnej Arki Przymierza.

Tradycyjnie już od kilku lat kwiecień jest miesiącem, w którym w Piotrkowie za sprawą Stowarzyszenia HARC odbywa się gra miejska. Nie inaczej będzie w tym roku. Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 10.00 na Rynku Trybunalskim rozpocznie się kolejna gra, pod tytułem "Zaginione rodały", podczas której jej uczestnicy przeniosą się w czasy piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej i będą poszukiwać zaginionych rodałów. Gra, której głównym celem jest edukacja poprzez zabawę i zapoznawanie z historią miasta, skierowana jest do dzieci i młodzieży, ale do udziału w niej zapraszani są także dorośli. Wszyscy chcący wziąć udział w grze mogą się jeszcze zgłaszać do organizatorów w dniu jutrzejszym, do godziny 9.45.

 

W poprzednich latach na uczestników zabawy czekała moc niezapomnianych wrażeń. Za sprawą organizatorów przenosili się w czasy Piotrkowa gubernialnego, międzywojennego czy, jak w ostatniej edycji, do roku 1918 w czas odzyskania przez Polskę niepodległości. Poszukiwali porwanego prezydenta miasta Kazimierza Szmidta, odszyfrowywali wojskowe rozkazy czy przemycali bibułę. W tym roku, jak zapewniają przedstawiciele HARCA-a, trop zawiedzie grających w takie miejsca w Piotrkowie, do których przeciętny piotrkowianin raczej nie ma wstępu.

 

Kanwą tegorocznej edycji gry miejskiej jest prawdziwa historia z dziejów Piotrkowa, zapisana na kartach książki „Zraniony lew” Naftaliego Lau-Lavie'go, syna ostatniego piotrkowskiego rabina.


Regulamin gry i karta zgłoszeniowa dostępna jest stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC:

www.harc.com.pl

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat