artykuł sponsorowany

Filmowa majówka w kinie Helios!

Środa, 01 maja 2024
W kinie Helios na majówkę filmowe nowości, przedpremierowy pokaz animowanej przygody superbohaterki w filmie "Ucieczka ze zwierzowersum". Fani hollywoodzkich filmów akcji z wątkiem miłosnym uraczą się premierą filmu "Kaskader". Krew w żyłach zmrozi cierpiącym na arachnofobię film "Gniazdo pająka". Z cyklu Kultura dostępna kino Helios zaprasza na film "Figurant", obraz to psychologiczny portret Budnego – esbeka, który przez dwadzieścia lat inwigilował Karola Wojtyłę. Entuzjaści teatru odnajdą się na "Kim jesteś, Hamlecie?", dziele opowiadającym historię eksperymentalnej nowej inscenizacji Hamleta na Broadwayu w latach 60. Kibice mogą zerknąć na półfinał Ligi Mistrzów UEFA. Najmłodsi kinomani muszą wstać rano na Filmowy Poranek - "Tomek i Przyjaciele, cz. 6". Te i inne propozycje przygotowane zostały dla nas specjalnie przez kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim.
materiały prasowe / kadr z filmu materiały prasowe / kadr z filmu

PRZEDPREMIERA

 

Ucieczka ze zwierzowersum. Animowana superprzygoda o superbohaterce i jej superekipie, która musi uratować mieszkające w wielkim mieście zwierzaki przed wciągnięciem w stworzoną przez złoczyńcę wirtualną rzeczywistość! Oto pełna akcji komedia z ważnym przesłaniem, której reżyserem jest twórca filmów „Igrzyska zwierzaków”, „O czym marzą zwierzęta” i „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”. Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!

 

 

PREMIERY

 

Kaskader. Colt Seavers (Ryan Gosling) to zaprawiony w bojach kaskader, który po odejściu z branży skupia się na swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym, ale wraca do pracy, gdy gwiazda megabudżetowego filmu - reżyserowanego przez jego byłą, Jody Moreno (Emily Blunt) - zaginęła. Podczas gdy bezwzględna producentka filmu (Hannah Waddingham) stara się utrzymać zniknięcie gwiazdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) w tajemnicy przed studiem i mediami, Colt wykonuje zatrważające akrobacje filmowe, próbując (z ograniczonym powodzeniem) powrócić do łask Jody. W efekcie Colt pakuje się w złowrogi, kryminalny spisek, który okaże się bardziej niebezpieczny niż jakikolwiek jego kaskaderski wyczyn.

 

 

Gniazdo pająka. Przerażający horror, odwołujący się do jednego z największych lęków ludzkości – obezwładniającego strachu przed pająkami. W obsadzie filmu znaleźli się aktorzy znani z widowiska „Hellboy” i kultowej serii „Matriks”. Za produkcję odpowiadają twórcy świetnie przyjętych dzieł „Mandy” i „Piąty wymiar”. „Gniazdo pająka” to mroczne i niepokojące kino, które zadowoli fanów klasycznych horrorów: „Critters”, „Mutant” i „Kleszcze” oraz przyprawi o dreszcze wszystkie osoby cierpiące na arachnofobię. Podczas szalejącej burzy śnieżnej tajemniczy obiekt spada z nieba i przebija ścianę nowojorskiego apartamentowca. Zawiera on jajo, z którego wykluwa się nieznany gatunek pająka. Stworzenie zostaje odkryte przez dwunastoletnią Charlottę, która w tajemnicy przed rodzicami ukrywa swoje znalezisko. Dokarmiany przez nią pająk szybko rozrasta się do gigantycznych rozmiarów, a jego apetyt pozostaje nienasycony. Kiedy w budynku zaczynają ginąć zwierzęta i ludzie, Charlotta i jej bliscy stają do nierównej walki z wygłodniałą bestią. Czy mają jakiekolwiek szanse w starciu z obcą istotą, która posmakowała już krwi i ludzkiego mięsa?

 

 

 

POZOSTAŁY REPERTUAR

 

Kino Helios zaprasza również na pozostałe produkcje na wielkim ekranie. Z cyklu kultura dostępna film "Figurant". Fani piłki nożnej mogą szykować się na półfinał Ligi Mistrzów UEFA. Najmłodsi kinomani muszą wstać rano na Filmowy Poranek - "Tomek i Przyjaciele, cz. 6". Cykl Helios na scenie uraczy nas obrazem "Kim jesteś, Hamlecie?". Kino konesera zabierze nas w świat drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby w filmie "La chimera". Warto zwrócić też uwagę na tytuły, które w repertuarze są już od jakiegoś czasu: "Back to Black. Historia Amy Winehouse", "Challengers", "Kung Fu Panda 4", "Kicia Kocia w przedszkolu", "Mój pies Artur", "Za duży na bajki 2", "Godzilla i Kong: Nowe imperium", "Civil War" oraz "Niepokalana".

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat