artykuł zewnętrzny

Czy warto zainteresować się gazetkami online? Tak, zwłaszcza jeśli masz na uwadze dobro swojego środowiska!

Poniedziałek, 11 października 2021
Gazetka promocyjna to środek komunikacji marketingowej między sklepem a konsumentem. Gazetki mają na celu zachęcenie klienta, aby wybrał ten konkretny sklep. Czy jednak ludzie czytają gazetki i ulotki promocyjne? Czy warto ich używać? Jak móc korzystać z promocji, a jednocześnie dbać o nasze środowisko.
Źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/9198/

 

Przeprowadziliśmy rozmowę z managerem Kimbino Tomaszem Bucko, który powiedział, że:

 

W ostatnich czasach widzimy ogromny skok zainteresowania naszym portalem. Niektóre gazetki, takie jak gazetki z Biedronki, Lidla, Pepco, KIK czy Aldi biją prawdziwe rekordy oglądalności. Zanotowaliśmy wzrost wyświetleń na tych gazetkach od 31% do 48%! Inne gazetki, takie jak sklepów Kaufland, Jysk czy Netto również odnotowują wzrosty, jednak nieco niższe, bo o około 24% do 30%. Te wzrosty pokazują nam, że ludzie coraz chętniej korzystają z gazetek zamieszczonych w sieci, a my się z tego bardzo cieszymy, w końcu naszym zamiarem było udostępnianie każdemu materiałów promocyjnych, by mógł zaoszczędzić na zakupach, korzystając z promocji. Jest to wspaniałe, że gazetki online cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza dlatego, że sklepy mogą zmniejszyć nakłady drukowanych ulotek, co bezpośrednio przyczynia się do ochrony naszego środowiska. Zadrukowanie mniejszej ilości papieru oznacza użycie mniejszej ilości drzew, co w mojej opinii jest wspaniałe!”

 

Gazetki i ulotki promocyjne dostępne online, czy w realny sposób mogą nam pomóc w ochronie naszego środowiska?

 

Papierowe gazetki u ulotki pomału znikają z łask, a w zamian wchodzimy do nowej ery przekazów promocyjnych, jakim jest Internet. Sklepy tworzą aplikację, również gazetki i ulotki promocyjne można znaleźć na oficjalnych witrynach Internetowych danej sieci sklepów. Istnieje jednak lepsze rozwiązanie, które nie wymaga od nas rejestracji w kilkunastu miejscach, a mianowicie portal, który udostępnia na swojej stronie Internetowej gazetki wszystkich sklepów, zarówno z Polski, jak i z całego świata. Mowa tutaj oczywiście o Kimbino. Swoje działania motywują istotną ochroną środowiska. Mniejsza ilość zadrukowanego papieru daje mniej śmieci, a więcej żywych drzew. Portal Kimbino oferuje bardzo przyjazną i intuicyjną witrynę, dzięki której możemy w prosty i szybki sposób odnaleźć konkretną gazetkę z konkretnego sklepu, ale również pozwala nam na zapoznanie się z materiałami promocyjnymi dowolnego sklepu w jednym miejscu. Jeśli tylko coś Cię zainteresuje, po prostu kliknij w daną gazetkę, która otworzy Ci się w oknie Twojej przeglądarki. Ta prosta czynność pomoże zapoznać się Tobie z wszystkimi gazetkami z Twoich ulubionych sklepów, bez konieczności jeżdżenia od sklepu do sklepu, by zabrać papierowe formaty interesujących Cię sklepów do porównania czy rejestracji w kilkunastu miejscach. Do tego, istotnie przyczyniasz się do zmniejszenia ilości śmieci oraz dbasz o środowisko.

 

Czy ludzie korzystają z gazetek promocyjnych dostępnych online?

 

Niezależne badania i wyniki ankiet pokazują, że ludzie są coraz bardziej zainteresowani łatwo dostępnymi gazetkami i ulotkami promocyjnymi. Gazetki promocyjne zmieniają się zazwyczaj co tydzień, proponując stale zmieniający się asortyment promocyjny, przez co ich papierowe wersje są już nieco przestarzałą formą komunikacji sklepu z klientem. Aby nadążyć nad tempem życia ludzi, portal Kimbino udostępnia i stale aktualizuje gazetki i ulotki promocyjne na najnowsze ich wydania.

Wyniki ankiety na temat korzystania z gazetek i ulotek promocyjnych, w której brały udział 783 osoby, były następujące:

25% badanych odpowiedziało, że korzysta jedynie z gazetek i ulotek promocyjnych w tradycyjnej ich wersji, czyli papierowej

55% badanych odpowiedziało, że korzysta jedynie z gazetek i ulotek promocyjnych, które zamieszczone są w aplikacjach, na oficjalnych stronach sklepów lub korzysta z portali udostępniających gazetki w Internecie

11% badanych odpowiedziało, że korzysta zarówno z tradycyjnej formy gazetek, jak i również z wersji Internetowej, jednak preferują te, które są zamieszczone w Internecie

9% badanych odpowiedziało, że korzysta zarówno z tradycyjnej formy gazetek, jak i również z wersji Internetowej, jednak preferują te, które są w tradycyjnej, czyli papierowej wersji

 

Analizując wyniki tej ankiety, możemy śmiało stwierdzić, że gazetki Internetowe cieszą się coraz większą popularnością, na niekorzyść tradycyjnej, czyli papierowej wersji. W naszym uznaniu jest to dobre, bo zaniechanie używania gazetek papierowych bezpośrednio przyczynia się do troski o środowisko, rezygnując z produkowania ton śmieci rocznie.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat