Advertisement
artykuł sponsorowany

Co powinien mieć pierwszy telefon dla dziecka?

Piątek, 29 września 2023
Twoja pociecha marzy o telefonie, a Ty chcesz mieć z nią stały kontakt niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajduje? W takim razie musisz rozważyć zakup smartfona dla dziecka. Kiedy warto podarować smykowi pierwsze urządzenie mobilne? Co powinno mieć, by było w pełni funkcjonalne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Co powinien mieć pierwszy telefon dla dziecka?

Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musisz podjąć tę decyzję samodzielnie, mając na uwadze potrzeby pociechy oraz to, na jakim etapie rozwoju aktualnie się znajduje. Kilkulatek musi wiedzieć, do czego służy urządzenie mobilne, a także rozumieć, że należy o nie dbać np. poprzez regularne ładowanie.

Zazwyczaj rodzice decydują się na zakup telefonu dla dziecka wtedy, gdy rozpoczyna ono swoją przygodę z edukacją. Aby pozostać z pociechą w stałym kontakcie, postanawiają oni podarować małemu uczniowi pierwszy telefon. Możesz pójść tą samą drogą i podjąć decyzję o nowym smartfonie dla pociechy w momencie, gdy zacznie chodzić do szkoły.

Jaki telefon dla dziecka wybrać?

Jeżeli chcesz, aby telefon dla dziecka był w pełni funkcjonalny i służył mu przez lata, przede wszystkim powinien mieć odpowiednią pamięć RAM, a także:

  • optymalnej wielkości wyświetlacz – najlepiej sprawdzi się ten o przekątnej liczącej ok. 6 cali, który został pokryty szkłem hartowanym (np. Gorilla Glass);

  • solidne wykonanie – urządzenie musi przetrzymać upadek (nawet z dużej wysokości), rozbicie czy też zanurzenie w wodzie (najlepiej postaw na model o standardzie odporności IP67);

  • wytrzymałą baterię – sprzęt powinien wytrzymać minimum kilkanaście godzin dziennie, dlatego postaw na egzemplarz z akumulatorem o pojemności ok. 5 000 mAh.

Zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania odpowiedniego modelu telefonu dla dziecka? Zajrzyj do sklepu Orange, gdzie znajdziesz urządzenia wprost od znanych producentów, a także przydatne akcesoria, jak choćby obudowy na smartfony czy szkiełka ochronne. Sprawdź: https://www.orange.pl/esklep

Smartfon dla dziecka – zalety i wady rozwiązania

Czy telefon dla ucznia jest dobrym pomysłem? Jakie zagrożenia niesie za sobą smartfon dla dziecka, a co przemawia na jego korzyść?

  • Najważniejsze zalety telefonu dla dziecka

Telefon umożliwia dziecku przedzwonić czy wysłać wiadomość SMS do rodziców i rówieśników. Ale to nie jedyna zaleta smartfonów dla uczniów. Przede wszystkim uczą one odpowiedzialności – w końcu o urządzenie trzeba dbać i podłączać do ładowania. To także sposób na wprowadzenie kilkulatka w świat finansów. Dając mu nowy sprzęt, warto poruszyć kwestię doładowań czy innych wydatków, np. związanych z kupnem telefonu.

Nowe urządzenie mobilne to także dobry pretekst do nauki korzystania z numerów alarmowych. Istotne jest to, aby wyedukować smyka, kiedy może zadzwonić na 112, a także jak powinien rozmawiać z dyspozytorem medycznym.

  • Potencjalne zagrożenia płynące ze smartfonu dla ucznia

Wiele osób wskazuje, że smartfony powodują u dzieci uzależnienie od mediów społecznościowych i gier. Nie można się z tym nie zgodzić – wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem telefonu nie służy młodemu umysłowi pociechy. Korzystanie z sieci niesie za sobą jeszcze jedno zagrożenie – uczeń może paść ofiarą cyberprzemocy, a nawet oszustwa. Czy to oznacza, że nie warto kupować smartfona dla dziecka?

Oczywiście, że nie. Natomiast trzeba podjąć pewne środki ostrożności, by smyk nie uzależnił się od scrollowania serwisów społecznościowych. Zainstalowanie kontroli rodzicielskiej pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia zagrożeń, a także blokować niektóre aplikacje po określonym czasie używania.

 

Co powinien mieć pierwszy telefon dla dziecka? Przede wszystkim wytrzymałą obudowę i baterię, a także odpowiednią pamięć. Podczas poszukiwań smartfona dla kilkulatka bazuj na ofercie zaufanych sprzedawców. Dlatego nie zwlekaj już dłużej i zajrzyj do sklepu Orange. Odnajdź odpowiedni telefon dla dziecka już dziś!

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat