Informację przekazaną nam przez rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego potwierdza rzecznik Prokuratury w Piotrkowie Witold Błaszczyk: - Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie do V Wydziału Śledczego, do prowadzonego w tym Wydziale postępowania przygotowawczego, wpłynęły materiały przekazane przez CBA. Rzeczywiście dokument ten zawiera zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników samorządu terytorialnego z Piotrkowa Trybunalskiego, a konkretnie przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz urzędników tegoż Ośrodka będących członkami Komisji Przetargowej zajmującej się kwestią zakupu i zainstalowania tzw. hali balonowej - mówi Błaszczyk.
Jak udało nam się dowiedzieć, CBA w dokumentach przesłanych do Prokuratury w Piotrkowie opiera się głównie na art. 231 kodeksu karnego (paragraf 2):
paragraf 1: “Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
paragraf 2: “Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
O komentarz w sprawie poprosiliśmy prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka: - Moja wiedza na ten temat jest niewielka, poza tym, że taka kontrola była przeprowadzana. Jest to informacja o podejrzeniu niewłaściwych działań i po to są takie instytucje jak prokuratura, CBA czy policja, żeby te rzeczy wyjaśniać. Myślę, że w tej konkretnej sytuacji sprawa również zostanie wyjaśniona, wierzę, że korzystnie dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zdaję sobie sprawę, że ludzie popełniają błędy i tutaj może być jakiś błąd, choć nie musi. Osobiście nie podejrzewam, żeby doszło do jakichkolwiek działań, które w sposób zaplanowany i zamierzony miały na celu niewłaściwe przeprowadzenie procedury - powiedział Krzysztof Chojniak.
Przypomnijmy, że halę balonową w Piotrkowie otwarto w listopadzie 2010 roku. Jej właścicielem była dwuosobowa spółka Tennis-Group, jej współwłaścicielem był radny Sebastian Żerek, który musiał zrezygnować ze spółki na rzecz ojca, by nie stracić mandatu radnego. Przez jakiś czas piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wynajmował halę, niedługo jednak, bo wkrótce potem stał się jej właścicielem. Za obiekt zapłacił 460 tysięcy złotych.
Radny Żerek w ubiegłorocznych wyborach samorządowych startował z list stowarzyszenia Rozwój i Gospodarność. Kiedy w 2011 roku pytaliśmy go o swoją przynależność klubową, odesłał nas do internetowej strony piotrkowskiej Rady Miasta. Według informacji tam podanej był on wtedy członkiem klubu radnych “Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Z kolei Konrad Czyżyński z PO twierdził, że z tego klubu radny Żerek przeszedł już jakiś czas temu do proprezydenckiego klubu “Razem dla Piotrkowa”. Dziś strona internetowa piotrkowskiej Rady Miasta informuje, że Żerek jest członkiem klubu radnych “Razem dla Piotrkowa”.
- Szymon Hołownia z wizytą w Piotrkowie. Udało się nam porozmawiać z marszałkiem Sejmu
- Kontrole szamb w regionie
- Nowe inwestycje w obrębie Pilicy i Zalewu Sulejowskiego
- Wałęsające się psy w gminie Wolbórz: problem mieszkańców i wyzwanie dla samorządu
- Fundusze europejskie dla województwa łódzkiego
- Wojsko opanowało Bugaj
- Dzień babci w przedszkolu Kubuś Puchatek w Piotrkowie
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków