Advertisement

Będą modernizować PSZOK

ePiotrkow Środa, 29 czerwca 202216514
W Woli Krzysztoporskiej będą modernizować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma się rozpocząć już wkrótce, a wsparta zostanie funduszami unijnymi.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

W Urzędzie Gminy rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie inwestycji. Będzie ona realizowana w formule "projektuj i buduj". To oznacza, że pierwszy etap prac będzie polegał na wykonaniu dokumentacji projektowo-wykonawczej. 

Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Później przyjdzie czas na roboty budowlane, a te mają się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku - relacjonują urzędnicy i wyliczają zakres robót. - W ramach zadania zaplanowano m.in. wykonanie monitoringu, odwodnienia i przestawienie kolidujących lamp oświetlenia na terenie obiektu. Zmontowane będzie nowe panelowe ogrodzenie z bramą przesuwną. Zainstalowana zostanie waga samochodowa, rampa rozładunkowa oraz boksy magazynowe. Pojawi się również kontener biurowy z toaletą i niezbędnymi instalacjami - wyliczają. 

Zaplanowano także zakup szczelnych pojemników na selektywnie zbierane frakcje odpadów oraz komputera z monitorem. Na terenie PSZOK-u stanie również tablica informacyjno-edukacyjna.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jan zielony ~Jan zielony (Gość)29.06.2022 10:22

A co z dzikim wysypiskiem przy ulicy kasztanowej? Wczoraj przechodziłem to widzę również, że ciągną prąd pod sam park belzacka i zostanie on zastawiony blokami. Pan architekt miasta oraz jakiś spec od ochrony zabytków albo są bardzo ślepi pozwalając na niszczenie zieleni albo co bardziej prawdopodobne chcą być ślepi.

30


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)29.06.2022 10:01

Na to co nie trzeba kasa jest co myślą ,ze mieszkańcy im będą zawozić odpady i jeszcze za to płacić?

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat