40 lat piotrkowskiej uczelni

ePiotrkow Środa, 13 października 202116 4538
Na jedynej w Piotrkowie Trybunalskim państwowej uczelni publicznej w środę (13.10) odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego. Inauguracja szczególna, bo jubileuszowa. W tym roku piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego obchodzi 40-lecie istnienia.

Ładuję galerię...

Inauguracja jubileuszowego roku akademickiego rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy zmarłych wykładowców, m.in. prof. Jerzego Kukulskiego, byłego prorektora uczelni.  O rozwoju uczelni planach na przyszłość, a także dużo większych korzyściach z nauczania stacjonarnego niż zdalnego mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK .

 

Jednym z najważniejszych momentów inauguracji była immatrykulacja, czyli włączenie w brać studencką żaków pierwszego roku. 10 wybranych studentów z różnych kierunków w imieniu wszystkich nowych studentów złożyło ślubowanie i odebrało legitymacje.

 

Życzenia na nowy rok akademicki władzom uczelni i studentom złożyli zaproszeni goście m.in. wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba, wiceprezydent miasta Adam Karzewnik oraz wicestarosta Dariusz Magacz.

 

Początki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego związane są ze Studium Nauczycielskim w Kielcach, na bazie którego decyzją Prezesa Rady Ministrów z 19 czerwca 1969 roku powołano Wyższą Szkołę Nauczycielską. W roku 1973 WSN przekształcono w Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach. Jan Kochanowski został jej patronem w 1979 roku.

 

Dwa lata później, w 1981 roku - na bazie Oddziału Instytutu Kształcenia Nauczycieli  - powstał Piotrkowski Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Monki ~Monki (Gość)13.10.2021 13:29

Zdjęcie nr 10 trzecia z lewej.
Zakochałem się.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat