Advertisement

16-latka potrącona na pasach w Piotrkowie

Czwartek, 24 listopada 202273
Do niebezpiecznego zdarzania doszło w czwartkowe popołudnie. Na oznakowanym przejściu na Placu Kościuszki na wysokości ulicy Szewskiej.

Ładuję galerię...

Jak informuje asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy policji w Piotrkowie 71-letni kierujący oplem, jadący od ulicy Słowackiego w kierunku al. 3 Maja nie ustąpił pierwszeństwa 16-letniej pieszej, która przechodziła przez pasy. W wyniku zdarzenia doszło do potrącenia młodej kobiety, która trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 


W związku z niesprzyjającymi warunkami do jazdy policja apeluje o ostrożną jazdę.


Zainteresował temat?

11

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pi ~Pi (Gość)25.11.2022 19:35

Niestety niektórzy zapominają, że przed wejściem na pasy należy się zatrzymać, rozejrzeć lewo-prawo-lewo i dopiero jak się upewnimy, że przejście jest bezpieczne idziemy.
Niby uczyli już w podstawówce ale po wprowadzeniu nowych przepisów jakby większość z nas o tym zapomniała.

111


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)25.11.2022 09:19

Ciekaw jestem,jak ci wszyscy zbulwersowani kierowcy przechodza przez ulice.Bo kazdy w jakims momencie jest pieszym.Czy kiedys do nich dotrze,ze pieszy na pasach ma pierwszenstwo?Ze przed pasami trzeba zachowac ostroznosc?Tępe to nasze społeczeństwo i nie wrozy dobrze na przyszłość.

178


Fgbfgk ~Fgbfgk (Gość)26.11.2022 19:16

Czy należy ustąpić pierwszeństwa pieszemu zbliżającemu się do pasów który rozmawia przez telefon?? Kierowca musi ustąpić pieszemu jeżeli widzi że ten ma zamiar przejść przez jezdnię, ale jeżeli pieszego obowiązuje zakaz używania telefonu podczas przechodzenia, to czy zbliżając się do jezdni i jednocześnie rozmawiając należy go przepuścić? Przecież skoro nie może przejść używając jednocześnie telefonu, to jeżeli właśnie z niego korzysta to kierowca interpretuje sytuację w taki sposób, że pieszy nie ma zamiaru wejść na jezdnię, bo przecież rozmawia. Tylko się do niej zbliża. Skończy gadać to będzie miał prawo przejść. Inaczej go nie ma.
Jak to działa w rzeczywistości

52


Bolo ~Bolo (Gość)26.11.2022 07:32

Jak zwykle 71 letni po 60 powinni robić co miesiąc badania czy nadaje się do jazdy bo to jest naprawdę katastrofa

37


cynik ~cynik (Gość)25.11.2022 06:17

No cóż. Polecam wspomniane tu już przejście przy TPS-ie na Roosevelta. W godzinach dopołudniowych młodzież z tejże szkoły wyskakuje na tradycyjne "wycieczki" do pobliskiego parku na..."spotkania towarzyskie" a potem wracają przez klika, kilkanaście minut /w zależności od pogody/ pojedynczo lub grupkami blokując ...Roosevelta , rondo ,Żeromskiego ,3-Maja a nawet skrzyżowanie Próchnika z Żeromskiego. Bez przesady czasami setka pojazdów z różnych kierunków czeka na przejście "turystów" .Kierowcy bezczynni....takie "dobre" prawo ustanowiono...

416


marpiob ~marpiob (Gość)25.11.2022 10:37

Drodzy piesi, kierowcy, rowerzyści przepisy drogowe obowiązują wszystkich. Mimo przepisów gdzie piesi mają pierwszeństwo na pasach proszę pamiętać że w każdej sytuacji nieodzowne jest włączenie myślenia. Samochód mając dużą masę nie jest w stanie zatrzymać się nagle w miejscu. Nawet jak jedzie powoli i uważnie. Rozglądajcie się przed wejściem na pasy. Pasy to nie barierki zatrzymujące pojazdy.

213


znowu ~znowu (Gość)25.11.2022 14:14

przejście przez kilka pasów ruchu i parkingu i brak sygnalizacji świetlnej... w Niemczech takich przejść NIE MA...

47


97-300 97-300ranga24.11.2022 20:17

Pewnie się tego nie dowiemy ale zapytam,czy sprawca tego niebezpiecznego zdarzenia miał ważna badania lekarskie pozwalające na użytkowanie pojazdu mechanicznego ? Wiek zobowiązuje do takich badań.

620


ssdss ~ssdss (Gość)25.11.2022 12:21

Nie dawniej jak tydzień temu pisałem o tym przejściu pod innym artykułem. Winny jest parking pod kościołem, który kończy się 2m przed przejściem dla pieszych i nie widać czy ktoś wchodzi na to przejście. To samo po drugiej stronie tej ulicy. Więc jak jest ślisko, robi się rosyjska ruletka.

140


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)25.11.2022 11:13

Nic, że piesza została potrącona nie przy wejściu na pasy tylko z nich schodząc i tak kierowcy, którzy sądząc po komentarzach nigdy nie powinni siadać za kółkiem a tym bardziej uzyskać uprawnień, powiedzą, że to wina pieszej. Proponuję by autorzy tych komentarzy przesiedli się jak najszybciej na komunikację miejską, to wszyscy na tym skorzystamy.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat