Utworzono: Piątek, 11 lutego 2011
Serwis Specjalny
lupa 2312
X Plebiscyt – Trzecia wygrana Kingi

Sportowcem roku 2009 została piłkarka ręczna Piotrcovii, królowa strzelczyń ekstraklasy, reprezentantka Polski - Kinga Polenz. Zwyciężczyni nie mogła odebrać nagrody osobiście, gdyż tego dnia rozgrywała mecz ligowy w Koszalinie z Politechniką. Reprezentował ją prezes klubu Bartosz Rol.

- Cieszę się bardzo z tej nagrody dla Kingi. Ja traktuję ją jako wyróżnienie dla całej drużyny piłkarek, które w zeszłym sezonie wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski - powiedział Rol.
Drugie miejsce zajął zapaśnik AKS Piotrków, mistrz Polski seniorów w wadze do 96 kilogramów, Andrzej Deberny. Na trzeciej pozycji uplasował się piłkarz ręczny Piotrkowianina Tomasz Matulski, czwarte miejsce zajął kick bokser TOM-Center Piotrków Artur Cieciura, a piątą pozycję zapaśnik Radosław Grzybicki.

Trenerem Roku kapituła plebiscytu wybrała Henryka Grabowieckiego - szkoleniowca zapaśników AKS. To dla niego trzecie wyróżnienie w karierze. Sportowym Talentem Roku został ciężarowiec LUKS Gryf Bujny Kamil Szczepanik - mistrz Polski w kategorii wiekowej do 17 lat.
Tytuł Najpopularniejszego Sportowca słuchacze Strefy FM i czytelnicy “Tygodnia Trybunalskiego” przyznali Katarzynie Gletkier - zawodniczce klubu Marky Mark Piotrków, podwójnej mistrzyni świata w tang soo do (koreańska sztuka samoobrony). Zgromadziła ona 2867 głosów i zdecydowanie wyprzedziła zapaśnika AKS Piotrków Macieja Szczepanika (548 głosów) oraz piłkarkę ręczną Piotrcovii Agatę Wypych (399 głosów).