X - KZK 13.12.2009
X Edycja Konkursu Zręczności Kierowców o Puchar MUSZKIETERÓW

13 grudnia 2009 o godzinie 17.00 odbył się ostatni w tym roku Konkurs Zręczności Kierowców . Na parkingu i drodze dojazdowej przy C.H. Muszkieterowie, Automobilklub Piotrkowski oraz Db-max zorganizowali X Edycję KZK o Puchar C.H. Muszkieterowie. Na starcie stanęła rekordowa ilość zawodników bo aż 43 !!!! Mimo mroźnego wieczoru, kilkuset osobowa publiczność obserwowała zawodników startujących w dwóch klasach. W klasie I, czyli do 1300 ccm startowało 18 zawodników i 25 w Klasie II powyżej 1300ccm. Każdy z zawodników miał do przejechania 2 próby. Pierwsza, z mniejszą ilością przeszkód okazała się nieznacznie szybsza od tej, na której było więcej pachołków. Tym samym bardziej widowiskowa.

Obok Klubowiczów z Automobilklubu Piotrkowskiego, do walki o Puchary stanęli nie zrzeszeni w żadnym klubie mieszkańcy Piotrkowa i okolic. Zawodnicy klubów z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna . Startowały również dwie panie, które pokazały jak z gracją i łagodnością za kierownicą ,można ukończyć wyścig i wcale nie na ostatnim miejscu.

Podczas całej imprezy mogliśmy słuchać gorących rytmów muzyki, która przeplatała się z piskiem opon i rykiem silników z aut startujących. To za sprawą Grupy db- max, współorganizatora imprezy. Z samochodów startujących w tym konkursie mieliśmy kilka Fiatów 126p, CC, SC, Hond, Suzuki, Audi, Volvo czy Fordów ,Opli i BMW. Po raz kolejny zaprezentowały się też auta z napędem na cztery koła.

Daniel Nowak i Adrian Wichłacz z Automobilklubu Tomaszowskiego swoimi Subaru Impreza , Mitsubischi Lancer EVO7, przyjechali bezpośrednio z zakończenia sezonu 2009 w ZO PZM w Łodzi, gdzie otrzymali nagrody za starty w imprezach rangi mistrzostw kraju i okręgu łódzkiego. Nie możemy też zapomnieć o starcie Bartosza Gradowskiego, który startując co prawda z Automobilklubu Kieleckiego wygrał klasę open i zdobył Wyścigowy Puchar Polski w sezonie 2009.

Po prawie trzech godzinach zmagań rywalizację o Puchary C.H. Muszkieterowie z najlepszymi wynikami ukończyli:

3. Tomasz Kister - 01:45,63

W klasie do 1300ccm po proteście jednego z zawodników Sędzia Główny po nardzie z Komandorem postanowili przyznać dwa I miejsca za X KZK w Klasie do 1300cm. Protest polegał na tym że startujący Matysiak Daniel swoim Suzuki Swift, omyłkowo został wpisany do klasy wyższej mimo ze jego auto w dowodzie rejestracyjnym ma wpisaną pojemność 1298ccm. Za błąd bardzo gorąco przepraszamy.

Klasa II powyżej 1300 ccm
1. Daniel Nowak - 01:35,21
2 Adrian Wichłacz - 01:36,07
3. Krzysztof Kwapisz - 01:39,56

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Automobilklub Piotrkowski dziękuje bardzo:

Prezesom C.H. Muszkieterowie za pozwolenie przeprowadzenia zawodów i ufundowanie Pucharów.
Publiczności za przybycie i wytrwałość w ten mroźny dzień. Zawodnikom za start i walkę sportową na trasie przejazdu.
C.H. Ptak za udostępnienie placu z przeznaczeniem pod parking dla startujących.
Firmie Db-Max za udostępnienie nagłośnienia.