metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Al Bundy ~Al Bundy (Gość)18.08.2014 00:21

Te panie, które tutaj wybrzydzają na taki wygląd i przewidują dla niego "straszny" wygląd na starość, zapewne dbanie o własne ciało opierają na wizytach u kosmetyczki i "cudownych" dietach. Tymczasem to akurat mięśnie odpowiadają za estetyczny wygląd sylwetki, siłę, napędzają metabolizm i przedłużają młodość. A ćwiczyć można w każdym wieku, nawet i stu lat - przykładem jest indyjski kulturysta Manohar Aich. Wiadomo, że ciało zawsze się starzeje, ale dzięki ćwiczeniom ten proces można spowolnić, a kondycja i siła może być taka jak u przeciętnej osoby o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat młodszej!
Prawdą jest, że uprawianie tego sportu wymaga szerokiej wiedzy z różnych dziedzin - bo kulturysta sam dla siebie musi być i trenerem, i dietetykiem i psychologiem.
Trochę rozbawiło mnie jednak to:

Cytuję:
w kat. kulturystyka ekstremalna do 80 kg


Kulturystyka "ekstremalna" to po prostu zwykła kulturystyka. Natomiast tzw. kulturystyka klasyczna to stosunkowo nowy wymysł wylansowany przez prezesa PZKFiTS Pawła Filleborna. W klasycznej obowiązuje górny limit wagi w stosunku do wzrostu zawodnika, przez co "klasycy" są po prostu smuklejsi i słabiej umięśnieni od kulturystów "tradycyjnych" (tutaj obowiązują kategorie wagowe). "Ekstremalną" można by co najwyżej nazwać kulturystykę zawodową, choć też byłoby to lekką przesadą, gdyż waga startowa większości kulturystów zawodowych mieści się w przedziale 110-120 kg. Oczywiście ciężsi też są i dawniej również byli, ale przecież kulturystyka (angielska nazwa: bodybuilding - budowanie ciała) polega na rozbudowie mięśni. ;)

51


Todi ~Todi (Gość)18.08.2014 08:40

Widzę jak Radek trenuje. Ten trening nie jest dla każdego. Trzeba mieć niezłe zacięcie, zdrowie i czas. Chłopak musi wiele w życiu poświęcić dla osiągniecia takiego poziomu.

40


l ~l (Gość)18.08.2014 12:43

co drugi młody mężczyzna tak wygląda albo lepiej od p. Radosława i odnosi większe sukcesy , nie rozumiem takiego szumu wokół tej osoby. w dzisiejszych czasach wykształcenie i piękny wygląd idą w parze to norma

13


xxxx ~xxxx (Gość)18.08.2014 13:40

"l" napisał(a):

co drugi mężczyzna to jest otłuszczony jak knur, pije alkohol i stosuje inne używki, osób jak Radek w dzisiejszych czasach jest jak na lekarstwo.

31


gal ~gal (Gość)18.08.2014 14:15

A kiedy zarabia na życie?

51


xyv ~xyv (Gość)18.08.2014 14:20

znam Radka od dawna i też trenuje, zawsze wyglądał estetycznie nawet jak zaczynał. Nigdy nie widziałem żeby mu mięśnie „wisiały”, nawet kiedy miał przerwę około 2-3 miesiące to wyglądał jak sportowiec, zarysy mięśni były tylko troszkę „mniejszy”.
HA HA „co drugi”? i „normalne życie”? fakt nie pije alkoholu, nie pali, nie szlaja się po nocach, spotkać gdzieś w klubie to rzadkość… jest nienormalny. Chłopak studiował z tego co wiem miał nawet styp. naukowe, do tego pracował, robił kursy i uprawnienia sportowe, dodatkowo trenował i miał swoje prywatne sprawy… to jest normalne ? dla ambitnego pewnie tak, wziął dużo na swoje barki ale jak widać dał rade i może być tylko przykładem.
Przede wszystkim jest zawsze uśmiechniętym i sympatycznym młodym człowiekiem, zawsze porozmawia, doradzi, jak czegoś nie wie to otwarcie o tym mówi i obiecuje że się dowie lub poradzi mądrzejszych :) zapytajcie go o jakiś produkt spożywczy, a pomimo ze kończył ekonomię i finanse, powie tyle informacji ze wypracowanie będzie można napisać ;) mam prawie 40 lat i trochę ludzi już poznałem, porozmawiajcie jak będziecie mieli okazje i wtedy oceńcie. BRAWO RADEK

90


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat