metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ubogi ~ubogi (Gość)13.03.2014 10:21

"....naszym zadaniem będzie przeprowadzenie badań wśród kuratorów, dzielnicowych i pracowników socjalnych..." A wśród najbardziej zainteresowanych czyli tzw.patologicznych i ubogich badania też bedą przeprowadzane?A jażeli tak to na jakiej płaszczyźnie?

70


luzik ~luzik (Gość)13.03.2014 10:34

Cytuję:
Chcemy wyeliminować przyczyny, które tworzą patologie

...
Co jest największą patologią polskiego życia społecznego?
Bez większego ryzyka mogę powiedzieć, że największa patologia, która toczy polskie społeczeństwo to hordy nieudolnych i pazernych na forsę oraz "zaszczyty" karierowiczów, czasem zwanych politykami.
To od nich zaczynają się inne patologie, bo jak potępiać niezamożnego człowieka, że jedzie autobusem na gapę, skoro "polityk" wraz z przyjacielami wyprowadzają z publicznej kasy miliony? Czy w wymiarze społecznym pijaczyna okradająca przechodnia jest groźniejsza od złodzieja na urzędzie wystawiającego lub akceptującego faktury za roboty, których nie było albo zastosowane materiały daleko odbiegają od przewidzianych w specyfikacji przetargu/zamówienia?
Czym jest kradzież np. paru drzew na opał w porównaniu z wieloletnim opłacaniem kolesi i rodziny obsadzonych na nikomu nie potrzebnych etatach w urzędach albo w spółkach?
Czym się różni pijus ze Starowarszawskiej z pijusem na urzędzie? Tym, że jeden chleje royala, a drugi łyskacza. Tym, że jeden uchlany leży pod płotem, a drugiego odwożą do domu i to często za państwowe pieniądze.
To porozumienie pokazuje jeszcze inne patologie, ale póki co nie chcę zanudzać.

150


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)13.03.2014 11:52

Pokaż mi DZIELNICOWEGO ... kiedy oni chodzą jak ich nie widać ?
W nocy ?
Żart jakiś |:)

80


pracujący na własny rachunek ~pracujący na własny rachunek (Gość)13.03.2014 12:15

O niczym tak nie marzę, jak o tym żeby ci panowie przestali się mną "opiekować".

90


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)13.03.2014 17:48

Piotrków jest miastem opanowanym przez margines i przez ś++nie u władzy. Aby go rewitalizować społecznie, władza musiałaby zacząć od siebie.

90


raw ~raw (Gość)13.03.2014 19:24

Ile trzeba mieć w sobie hipokryzji,aby po prawie 8-latach rządzenia przypomnieć sobie o ludziach odtrąconych,pewnie dlatego że może na jesień koryto stracić.WSTYD I HAŃBA!!!!

100


bangladesz ~bangladesz (Gość)13.03.2014 19:40

Cytuję:
Instytucje chcą zwiększyć efektywność współdziałania, by jeszcze lepiej pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – w zakresie ubóstwa i bezpieczeństwa


Odstawić Chomika z ekipą. Zmniejszyć koszta życia w mieście, ściągnąć kapitał inwestycyjny i będzie lepiej.

80


Piotr Piotrranga13.03.2014 20:25

Mam nadzieję, że porozumienie było drukowane obustronnie i po jednym egzemplarzu - to by oznaczało jedynie cztery zmarnowane kartki papieru. Z treści dokumentu niestety wynika zobowiązanie sygnatariuszy do zmarnowania większej ilości papieru - ubolewam nad tym.
"Chcemy wyeliminować przyczyny," podstawową jest brak miejsc pracy za godziwe wynagrodzenie. Co miasto robi aby pozyskać inwestorów?!
"Nauka nie jest dla samej nauki, ale nauka jest dla ludzi" może warto pomyśleć o uruchomieniu jakiś bardziej przydatnych kierunków np. rolnictwo w oparciu o bazę szkół rolniczych w powiecie zamiast łapać się na robienie tabelki SWOT gdzie przepisze się stare ale wciąż aktualne dane.
Tak naprawdę to:
miasto powinno przygotować (wreszcie) jakąś sensowną ofertę inwestycyjną - wzór Radomsko, oraz ofertę spędzania wolnego czasu dla młodzieży ( nie tylko pochodzącej ze środowisk zagrożonych wykluczeniem - zmeneleniem)typu sks-y(szkolne kluby sportowe) modelarnie itp.
UJK zdaję sobie sprawę, że humanistyka jest potrzebna ale filii piotrkowskiej potrzeba trochę zejść na ziemię. Rolnictwo wspomniałem bo Piotrków jest stolicą powiatu rolniczego.
Policja - nie mam zielonego pojęcia jak wygląda dzielnicowy - może zabrać mu trochę papierologii i niech się chłop (a może kobieta)przespaceruje po rewirze i pogada z ludźmi.
Sąd - nie powinien mieszać się do żadnej polityki ani lokalnej ani centralnej tak będzie lepiej.

140


BLEKI BLEKIranga14.03.2014 02:31

30


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)14.03.2014 06:21

Jednym słowem - nadszedł dzień, kiedy "trwanie" chojniaka sięgnęło dna.

70


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat