metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Darmowe leki ~Darmowe leki (Gość)30.08.2023 08:44

Rzygać się chce.

161


Oszcze ~Oszcze (Gość)30.08.2023 10:12

Pań emeryt Rżanek za mało zarabia

200


jest źle ~jest źle (Gość)30.08.2023 11:31

W Peerelu nie było liczników na wodę. Płaciło się ryczałtem. Obecnie, wydaje mi się, że ludzie oszczędzają wodę i przez to zmniejszają się wpływy do przedsiębiorstw wod-kan. Dowalić cenę odbiorcom. Najlepiej 1000%!!!

120


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.08.2023 11:45

Za remonty jak zwykle my płacimy w postaci podwyżek

100


KotPrezesa ~KotPrezesa (Gość)30.08.2023 11:52

ciekawe czy uda się umrzeć i widząc chodź raz w tym życiu że zamiast podwyżek będzie chociaż raz artykuł że obniżają ceny za jakieś usługi

120


Matołki ~Matołki (Gość)30.08.2023 12:03

Może tak znów weźmiecie podkładkę, kartkę, dlugopisik i będziecie żebrać o podpisy w galerii?

16


Pismno do swojej gmi ~Pismno do swojej gmi (Gość)30.08.2023 12:10

Uchwała Rady Gminy………………………..
Nr………………../2023
z dnia ………………………………..
Działając na podstawie Art. 7 ust.1 pkt 3 i 5, Ustawy o samorządzie gminnym Dz.U.1990 nr 16 poz. 95, w związku z treścią Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych, Rada Gminy ………….. mając na uwadze, że gmina jest mikroregionem wspólnoty europejskiej, posiadającym prawo do wytwarzania energii na potrzeby własnej wspólnoty w ramach dążenia do samowystarczalności społeczności pod względem energetycznym i bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców, podejmuje Uchwałę o następującej treści:
1. Gmina ….. ……. w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego swoich mieszkańców promuje korzystanie z odnawialnych źródeł energii traktując priorytetowo wykorzystanie potencjału energii geotermalnej.
2. Dla możliwości wykorzystania energii geotermalnej obecnie i w przyszłości przez kolejne pokolenia, zabrania się wykorzystania górotworów pod powierzchnią gminy dla magazynowania sprężonego CO2 wraz z domieszkami.
Uzasadnienie
Zgodnie z DYREKTYWĄ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/31/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie geologicznego składowania dwutlenku węgla pkt (19), Państwa członkowskie powinny zachować prawo do wskazania na swoim terytorium obszarów, na których można lokalizować składowiska. Obejmuje to prawo państw członkowskich do dopuszczania składowania na części lub całości ich terytorium lub do opowiedzenia się za jakimkolwiek innym wykorzystaniem struktur podziemnych, takim jak poszukiwania, produkcja i składowanie węglowodorów lub geotermalne wykorzystanie warstw wodonośnych. W tym kontekście państwa członkowskie powinny w szczególności w należyty sposób uwzględnić inne związane z energią warianty wykorzystania potencjalnego składowiska, w tym warianty o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa dostaw energii danego państwa członkowskiego lub rozwoju odnawialnych źródeł energii.
Mając na uwadze, że decyzja o geologicznym składowaniu dwutlenku węgla w Polsce została podjęta z naruszeniem procesu konsultacji społecznych w tym zakresie, naruszając Konwencję o dostępie do informacji, udziale społeczeństwa w podejmowaniu decyzji oraz dostępie do sprawiedliwości w sprawach dotyczących środowiska z dnia 25 czerwca 1998 r., Dz.U. 2003 nr 78 poz. 706, Rada Gminy działając na podstawie Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, Dz.U. 1990 nr 16 poz. 95, nie wyraża zgody na pozbawienie mieszkańców gminy możliwości korzystania z czystej energii geotermalnej obecnie i w przyszłości.
Jednocześnie Uchwała Rady Gminy jest zgodna z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych, wyrażoną w treści następujących punktów w/w Dyrektywy:
(24) Energia geotermalna jest istotnym lokalnym odnawialnym źródłem energii, w przypadku którego emisje są zazwyczaj niższe niż w przypadku paliw kopalnych, a emisje niektórych rodzajów elektrowni geotermalnych są bliskie zeru.
(61) Szanse osiągnięcia wzrostu gospodarczego dzięki innowacjom i zrównoważonej konkurencyjnej polityce energetycznej zostały dostrzeżone. Produkcja energii ze źródeł odnawialnych zależy często od lokalnych lub regionalnych MŚP. Ważne są możliwości w zakresie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, zrównoważonego wzrostu i wysokiej jakości zatrudnienia, jakie stwarzają w państwach członkowskich regionalne i lokalne inwestycje w dziedzinie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.
(54) Należy umożliwić rozwój zdecentralizowanych technologii opartych na energii odnawialnej i jej magazynowania, na warunkach niedyskryminacyjnych i bez utrudnień dla finansowania inwestycji w infrastrukturę. Dążenie do zdecentralizowanej produkcji energii niesie ze sobą wiele korzyści, w tym wykorzystanie lokalnych źródeł energii, większe bezpieczeństwo dostaw energii w skali lokalnej, krótsze odległości transportu oraz mniejsze straty przesyłowe. Taka decentralizacja wspiera również rozwój i spójność społeczności poprzez zapewnienie źródeł dochodu oraz tworzenie miejsc pracy na poziomie lokalnym.
Kraje członkowskie powinny stymulować i wspierać krajowe i regionalne środki na rzecz rozwoju w tych dziedzinach, promować wymianę najlepszych praktyk w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych pomiędzy lokalnymi i regionalnymi inicjatywami rozwojowymi, a także zwiększyć udzielanie pomocy technicznej i liczbę programów szkoleń, tak by wzmocnić regulacyjną, techniczną i finansową wiedzę fachową oraz popularyzować wiedzę o dostępnych możliwościach finansowania, w tym o bardziej ukierunkowanym wykorzystywaniu funduszy unijnych, takim jak korzystanie z finansowania z polityki spójności w tym obszarze.

30


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)30.08.2023 12:22

Więcej radnych, zbędnych etatów w urzędzie i podległych spółkach i oczywiście wyższe pensje dla nich, żeby nam wszystkim żyło się lepiej hahahah.

60


××× ~××× (Gość)30.08.2023 09:15

0rganizacja pis tylko podnosi ceny Mieszkańcy to ni incjatywa Prezydenta

518


obserwator kucyków ~obserwator kucyków (Gość)30.08.2023 12:51

A może zmniejszyć zatrudnienie. Licznik wymienia dwóch fachowców, jeden wypełnia papier, drugi wymienia licznik. Wymiana zaworu w ulicy: 2 samochody ciężarowe, koparka i samochód z 4-ma ludźmi. Koparka kopie dół, reszta stoi i patrzy [ nazywam ich kucyki , kucają i patrzą, co by tu zrobić ] Potem jeden wchodzi do dołu i odkopuje dalej ręcznie, reszta kuca, następnie rurą odysają parę wiader wody, i następny jeden wykręca zawór i montuje nowy, reszta stoi nad dołem i patrzą. I tak przez 2 zmiany. Na drugi dzień przyjeżdża ekipa prywatna i we dwóch zagęszczają ziemię, nasypują tłuczeń i go zagęszczają i na koniec łopatami narzucają asfalt i go walcują i to trwa razem 1,5 godziny, ale żaden nie ma minuty przerwy w pracy. Tam jest klasyczny socjalizm, obijanie do kwadratu, ale przywileje maksymalne, tj. 13-tka, wysługa lat, jubileusze i odprawy emerytalne kilkakrotnie przewyższające kodeksowe (1 pensja). Dlatego woda musi być droga.

131


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat