metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
luzik ~luzik (Gość)18.10.2013 16:17

Będą zdjęcia i informacje z Polski ?

00


broda ~broda (Gość)18.10.2013 17:55

Jak to wszystko schodzi na psy - zamiast pomagać, taniej wychodzi zrobić wystawę. Przecież ubóstwo nie jest na pokaz, powinniśmy w dzisiejszych czasach wstydzić się tego. Dobrze że zmieniono wreszcie ustawę:

Cytuję:
Zwolnione z płacenia podatku VAT będą od 1 października firmy, które przekazują żywność na cele charytatywne.
Warunek: muszą to zrobić za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego.
Darowana żywność bez VAT od października 2013. Więcej osób otrzyma pomoc
Choć ustawa uniemożliwia łatwiejszą, bezpośrednią pomoc potrzebującym, przedsiębiorcy komentują, że to i tak duży krok naprzód. Więcej osób będzie mogło skorzystać ze wparcia. Mniej jedzenia trafi też do śmieci.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)18.10.2013 19:44

Głód czy niedożywienie zwalczyć można, natomiast ubóstwa nie można, gdyż jest to pojęcie względne.
Globalnie to mamy nadprodukcję żywności. Z tym, że w jednych krajach ludzie przymierają głodem, a w innych jedzenie jest marnowane lub świadomie niszczone - chodzi tutaj o utrzymanie odpowiednio wysokich cen na rynkach, nadpodaż produktów żywnościowych spowodowałaby spadek cen. Dlatego USA systematycznie od lat wypierdzielały rocznie po kilkadziesiąt tysięcy ton żywności do oceanów. UE z kolei nakłada kary za wyprodukowanie żywności ponad ustalone wcześniej limity... Brzmi to kuriozalnie, ale w takich realiach żyjemy. Do wzrostów cen żywności (a tym samym głodu) przyczyniła się w dużym stopniu polityka biopaliw, bo miliony hektarów przeznaczono pod uprawy roślin oleistych, ograniczając tym samym obszary pod inne uprawy...
A ten cały głód w Afryce ma dość absurdalne przyczyny. Bo po pierwsze w ramach pomocy zamiast "wędek" wysyła się "ryby" (a większość forsy po drodze w dodatku rozkradną organizacje "pomagające" i politycy), a po drugie bieda i głód w tamtych krajach to efekt tamtejszej sytuacji politycznej i polityków (przykładem może być Somalia, która kiedyś była świetnie radzącym sobie krajem). Korupcja, bezprawie, rządy dzikusów. Bo większość tych głodujących krajów ma sprzyjający klimat, dostęp do morza i liczne bogactwa naturalne. Brakuje im tylko mądrych i uczciwych ludzi u władzy. Podobnie jak u nas zresztą...

00


tutaj tutajranga19.10.2013 08:31

Al, ubóstwo zwalczać można. Ubóstwo to stan, że kiedy się porównujesz z resztą społeczeństwa, wypada ci, że jesteś na cholernym minusie. Nikomu nie zależy na zwalczaniu ubóstwa. Na popchnięciu bezradnych ludzi do zadbania o swoje życie; bo wówczas nadprodukcja byłaby jeszcze większa.
W celu zwalczania bezrobocia i pomocy bezrobotnym, państwa wysoko uprzemysłowione ładują nieprawdopodobne pieniądze dla firm, żeby te zatrudniały bezrobotnych. Firmy te otrzymane pieniądze inwestują w mechanizację produkcji, co, rzecz jasna, powoduje wzrost bezrobocia.
We Francji płaci się ludziom, żeby zlikwidowali część swoich winnych upraw. Nie chce mi się gaworzyć o wielkiej polityce.
Głód w Afryce? Nie jestem rasistką. Ale chętnie bym sobie pospała pod palmą albo bananowcem, czekając, aż mi dojrzały banan spadnie na głowę i mnie obudzi.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat