metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ptyk ~ptyk (Gość)13.06.2015 18:22

No to wyobrażam sobie newsy w poniedziałek: "strażacy mieli TYYYYLE interwencji w związku z burzami";)

16


mcclay mcclayranga13.06.2015 20:35

I ciekawie jest. Powiem że nikt chyba nie wie czy coś będzie czy nie. Z poziomu 0m CAPE wynosi 0. Ale dość dobra wilgotność jest. Natomiast z poziomu 750m CAPE przekracza 1500 ale za to wilgoci jest mniej. Jednocześnie dochodzi do inwersji temperatury powietrza. Na poziomie 950 hPa jest cieplej o kilka stopni niż obecnie przy gruncie. Od mojej strony to wszystko na dzisiaj gdyż w razie czego udaję się na teren. Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru ;) ( Ci co nie wiedzą o co chodzi niech zerkną na pierwszy wpis ;)

40


kukiz ~kukiz (Gość)13.06.2015 21:31

https://burze.dzis.net/?page=mapa macie mape burzową , idzie ewidentnie w nasza strone

10


mcclay mcclayranga13.06.2015 17:16

Sondaż którego wykonałem godzinę temu, faktycznie podaje nam doskonałe warunki do rozwoju burz, które lokalnie mogą być silniejsze niż te z wczoraj. Sam je obserwowałem z kilku punktów w gminie Bełchatów jak i Piotrków. Jednak co do dzisiejszej sytuacji, myślę że brakuje kinematyki. Wilgotności wystarczy. Na różnych poziomach są dość dostateczne wartości. Ja myślę że pośpieszono się z wydaniem tego komunikatu, gdyż sytuacja zrobi się klarowna za około 2 godziny. Wtedy będziemy mogli spekulować ;)

sond.jpg

100


Anon ~Anon (Gość)14.06.2015 00:09

Patrze na mapę burzowa u was. 200 wyladowan w rasterze 5km. Kosmos...

50


Ekspert ~Ekspert (Gość)14.06.2015 14:57

Wczoraj popołudniu było tak gorąco, że mimo względnie młodego wieku ledwo łapałem powietrze. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. A pola spowite były mgłą - tak bardzo parowało. W przydomowej szklarni było prawie 45 stopni C! Wyszedłem na dosłownie pół godziny zebrać truskawki i byłem cały mokry. To musiało się skończyć ogromną burzą i tak tez było.

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat