Krok w dobrą stronę ale cudów bym się nie spodziewał. Działki małe i bardzo rozproszone.
Taką Wolę Krzysztoporską stać na 7 ha w JEDNYM kawałku i to w ramach ŁSSE. W Radomsku ostały się "ogryzki" po 11, 12 i 16 ha Większość strefy Radomszczańskiej jest już zagospodarowana. Można więc ocenić "potencjał" piotrkowskiej oferty jako dość mizerny.
Mam nadzieję, że to nie działania pozorowane ale pierwszy krok do odbudowy gospodarki miasta. Taka jaskółka która wiosny nie uczyni ale ją zapowiada.
Wszystkie te nieruchomości są w ofercie miasta. W jednym wypadku właścicielem jest Skarb Państwa a miasto wieczystym użytkownikiem, w jednym nie znalazłem info a w pozostałych właścicielem jest miasto. To oznacza, że obecnie miasto nie ma dochodów z tych nieruchomości bo podatek płaci samo sobie więc jakikolwiek opłata za dzierżawę będzie dodatkowym dochodem miasta.
Czy to ŁSSE o. Piotrków II?
Co z ŁSSE w Piotrkowie, czy zostaje włączona do PSAG?
Ostatnie podrygi trupa gospodarczego miasta.
Żeby uratować umierający organizm, potrzeba specjalistów.
A ja tu widzę ciemność, ciemność widzę.
To jest straszna patologia! Specjalna strefa ekonomiczna powinna albo dotyczyć wszystkich albo nikogo. Specjalne strefy ekonomiczne tworzą przewagę konkurencyjną i powodują upadek firm nie znajdujących się w tych strefach.
Wystarczy obniżyć podatek od nieruchomości od osób prawnych z 22zł do 15 i okaże się, że w Piotrkowie można prowadzić interesy :)
Opłaty za śmieci w góre,od kwietnia za wode i ścieki też w góre,od października za ogrzewanie owszem,a i podatki od nieruchomości też zmienią się na inne.
Jeszcze jakieś pytania do tych co głosowali na Razem dla koryta ?
Albo ja tego nie pojmuję albo przyszłości w tych strefach to nie widać żadnej, a już na pewno nie dla potencjalnego biznesmena prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą który chciałby rozwijać firmę. Czy ktokolwiek z Was wie jak wyglądają strefy aktywności gospodarczej, czym są? Strefa ma pomagać nowej przedsiębiorczości w ich rozwoju, a tu jak zwykle biznes się chyba kręci. Ciekawe kto przejmie te działki. Bo potencjalnego biznesmena małej firmy raczej nie. O lokum na biuro w preferencyjnej stawce, jakiś tani lokal na pierwsze dwa trzy lata... ludzie obudźcie się wreszcie.
"Chcemy, aby potencjalni inwestorzy – zachęceni atrakcyjnymi cenami dzierżawy – podjęli trud inwestycyjny, zainwestowali i zatrudnili określoną liczbę osób, z wyłączeniem oczywiście działalności polegającej na handlu detalicznym, handlu spożywczym (chodzi o tzw. dyskonty) – mówił wczoraj sekretarz miasta Bogdan Munik podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych..."
Dobrze, że chociaż pomyślano o jakimś alternatywnym wykorzystaniu tych stosunkowo niewielkich działek inwestycyjnych. Tylko rodzi się pytanie zasadnicze, kto to wydzierżawi jak nie dyskonty? Bo pawilony handlowe buduje się bardzo szybko, w przeciwieństwie do hal czy budynków wykorzystywanych do produkcji, a może pomysłodawcom chodzi o kolejne magazyny?
Bo nie czarujmy się, gdzie tak naprawdę w Polsce pojawiają się nowe zakłady cokolwiek produkujące, a myślę o tych bardziej zaawansowanych technologiach niż np. pospolitym tartaku, czy produkcji kostki brukowej? Być może takie działanie jest pomyślane przyszłościowo, i dobrze, bo jak na razie to polska gospodarka ma założony gorset i praktycznie niewiele można tutaj nawojować bez zmiany choćby przepisów podatkowych i prawnych utrudniających codzienne życie małym i średnim przedsiębiorcom. Należy mieć nadzieję, że to się w najbliższych latach będzie zmieniać, bo już w samej UE coraz głośniej mówi się o pobudzeniu gospodarczym. Jeśli tak się nie stanie to Unia przestanie być konkurencyjna i istniejący już regres będzie się tylko pogłębiał, a ten duży okręt na którym my również płyniemy na pewno nie dobije do tego wymarzonego portu i skończy jak Tytanic.
Nie lepiej by było obniżyć podatki? Ludzie sami by otwierali działalność gospodarczą gdzie chcą
O stosunku władz miasta do rejonów działalności gospodarczej najlepiej świadczy stan dróg lokalnych na ich terenie. Dziury jak po wojnie,
i od zawsze nikogo to nie obchodzi.
Gładkie asfaltówki zaś buduje się na osiedlach dygnitarzy.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!