metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Reformator ~Reformator (Gość)14.12.2014 13:05

"obs." napisał(a):
Mam przed sobą dokument z 1988r


Tylko, że te piękne prognozy były pisane palcem na wodzie. Wystarczy zajrzeć do raportów funkcjonariuszy partyjnych z tych przedsiębiorstw, dyrekcji, SB i odpowiednich ministerstw, by przekonać się, że już na początku lat 80-ych władze doskonale wiedziały, że zakłady są nierentowne i ich upadek jest tylko kwestią czasu i sztucznego podtrzymywania ich przez państwo poprzez pompowanie pieniędzy itd. Komuniści nie przypadkowo oddali władzę w 1989 roku. Faktem natomiast jest niepodważalnym, że miastu ogromną krzywdę zrobiła reforma administracji rządu Buzka. Bez wątpienia utracenie statusu miasta wojewódzkiego to jedna z największych katastrof Piotrkowa w XX wieku. Nie dość, że zmarginalizowano miasto, odebrano mu siłę przebicia, którą mają miasta wojewódzkiego to sztucznie włączono go a administrację województwa łódzkiego. Obecnie nie jest i nie będzie długo możliwa zmiana takiego stanu rzeczy, ale uważam, że nasi pożal się Boże posłowie powinni zabiegać o to, by Piotrków uzyskał w województwie łódzkim taki status jak mają Toruń i Bydgoszcz. Południową część województwa można byłoby podporządkować Piotrkowowi, resztę zaś Łodzi.

40


Piotrków Trybunalski +4 ~Piotrków Trybunalski +4 (Gość)14.12.2014 13:57

W Piotrkowie rodzina+4 a w innych miastach takich jak Radomsko,Bełchatów rodzina +3 nikt nie dba o rodzinę liczą się tylko podatki i układy na stołkach ,aby rodzina miała pracę,nie powstają nowe zakłady jak ma to miejsce w innych miastach i miasteczkach, dużo ludzi młodych ucieka za granicę może władzy i prezydentowi o to chodzi?

40


97-300 ~97-300 (Gość)14.12.2014 14:28

"Reformator" napisał(a):
Tylko, że te piękne prognozy były pisane palcem na wodzie. Wystarczy zajrzeć do raportów funkcjonariuszy partyjnych z tych przedsiębiorstw, dyrekcji, SB i odpowiednich ministerstw, by przekonać się, że już na początku lat 80-ych władze doskonale wiedziały, że zakłady są nierentowne i ich upadek jest tylko kwestią czasu i sztucznego podtrzymywania ich przez państwo poprzez pompowanie pieniędzy itd. Komuniści nie przypadkowo oddali władzę w 1989 roku.

Żyliśmy w "realnym socjalizmie", który zafundował nam "okrągły stół" dla wprowadzenia "realnej demokracji"...No cóż tu jeszcze można dodać,zgadzam się z panem.

40


Exploit ~Exploit (Gość)14.12.2014 14:57

"Piotrkow-Trybunalski-+4" napisał(a):
dużo ludzi młodych ucieka za granicę może władzy i prezydentowi o to chodzi?

No raczej. Trzeba pozbyć się Polaków żeby utworzyć JUDEOPOLONIĘ! http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/31724-judeopolonia-jak-%C5%BCydzi-niszcz%C4%85-polsk%C4%99

50


jasny ~jasny (Gość)14.12.2014 14:57

"Reformator" napisał(a):
. Komuniści nie przypadkowo oddali władzę w 1989 roku. Faktem natomiast jest niepodważalnym, że miastu ogromną krzywdę zrobiła reforma administracji rządu Buzka. Bez wątpienia utracenie statusu miasta wojewódzkiego to jedna z największych katastrof Piotrkowa w XX wieku. Nie dość, że zmarginalizowano miasto, odebrano mu siłę przebicia, którą mają miasta wojewódzkiego to sztucznie włączono go a a... Zobacz więcej


Oczywiście, że nie przypadkowo komuniści oddali władzę. Państwo komunistyczne zbankrutowało.Ci którzy nadymają się,że odnieśli zwycięstwo poprzez walkę z systemem są po prostu śmieszni. System gospodarczy był utopijny, oparty na idiotycznych zasadach i przegrał w walce z wolnym rynkiem zachodu. Pozostaje pytanie czy droga naprawy jaką wybrali komuniści była słuszna? Wmawiano nam, że przejście do wolnego rynku wymaga koniecznie przejścia do ustroju na wzór demokracji zachodnich. Dziś jest dobry czas aby zapytać - czy ustrój na jaki się zdecydowano był najlepszym wyjściem ? Spójrzmy na Chiny, które zaczęły się reformować w tym samym czasie. Jaki osiągnięto tam rozwój i czy u nas nie można było zrobić to podobnie? Czy oddanie gospodarki na żer własnych i światowych złodziei było koniecznością?
W Chinach towarzyszy partyjnych za korupcję przy reformowaniu gospodarki rozstrzeliwano publicznie na stadionach. U nas nikt nie poniósł żadnych konsekwencji. Złodzieje wszelkiej maści mają się znakomicie i na dodatek mają czelność ubolewać nad losem okradzionych. Patrzyliśmy na to z pobłażaniem dopóki złodziejskie rządy miały co sprzedawać i opłacać bezrobotnych. Teraz prawie wszystko już zostało rozgrabione i zniszczone, wychodzi szydło z wora, nadchodzi widmo jeszcze straszniejszego bankructwa.
Jeśli nadal ktoś myśli, że można uratować kraj lub miasto poprzez aranżowanie nowych rozwiązań administracji i rozwój biurokracji to powinien więcej się wietrzyć albo udać się do lekarza.

30


Reformator ~Reformator (Gość)14.12.2014 16:51

"jasny" napisał(a):
Spójrzmy na Chiny, które zaczęły się reformować w tym samym czasie. Jaki osiągnięto tam rozwój


Myli Pan dwie zasadnicze rzeczy: rozwój z dobrobytem obywateli. 80% ludzi w Chinach żyje w skrajnej nędzy i nie tylko z powodu monstrualnej liczby mieszkańców. Można wprowadzać nowoczesne technologie, budować fabryki i salony samochodowe, ale nie musi to się przekładać na stan naszych portfeli. Naszym problemem jest to, że nie wyszliśmy z komunizmu. System, który mamy w Polsce przypomina mi Jugosławię przełomu lat 70-ych i 80-ych.
Faktem jest, że ludzie wartościowi mający pomysły, wykszałcenie i sukcesy są gnojeni i zmuszani do emigracji i robią kariery w Stanach, w Niemczech, czy na Wyspach. Zawsze wkurza mnie, gdy w wiadomościach chwalą się, że Polak wynalazł nowy lek, czy skonstruował nową rakietę, która zostanie wysłana w kosmos, bo skonstruował ją dla USA, Niemiec itd. nie dla Polski i nie dlatego, że nie jest patriotą, ale dlatego, że jego własny kraj powiedział mu "mam w dupie Twoje badania i osiągnięcia, nie stać nas na to". To nie zabory, ani komunizm, by nasi naukowcy musieli robić kariery zagranicą. Muszą, bo ich własny kraj nimi gardzi - korzystają inni.

30


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.12.2014 17:29

Cytuję:
Nie pomógł też fakt, że rok 2013 ogłoszony był Rokiem Rodziny, a ówczesny premier Donald Tusk mówił, że rok ów zamieni się w całą dekadę, a ci, którzy chcą mieć dzieci, powinni dostać od państwa wszelką dostępną pomoc.


http://forum.invisionize.pl/blog/71/entry-171-nowy-kapitan-euro-tytanica/

"jasny" napisał(a):
Spójrzmy na Chiny, które zaczęły się reformować w tym samym czasie. Jaki osiągnięto tam rozwój i czy u nas nie można było zrobić to podobnie?


Moglibyśmy zajść nawet dalej, bo średni poziom życia był wtedy w Polsce wyższy. Chiny ruszyły z kopyta dzięki temu, że wprowadziły wolny rynek i kapitalizm. Oczywiście nie w 100%, bo rząd nadal ma sporą kontrolę, ale swoboda gospodarcza jest tam znacznie większa, niż w eurokołchozie. Dziś Chiny stawiają przed sobą cele kosmiczne (dosłownie), a eurokołchoz kontynuuje program "Zero Growth". O dziwo, wśród Polaków wciąż pokutuje obraz biednego Chińczyka, co to przez cały dzień za miskę ryżu tyra. Wielka jest podatność motłochu na propagandę i odporność na ciągłe dokręcanie śruby.

60


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.12.2014 17:48

"Reformator" napisał(a):
80% ludzi w Chinach żyje w skrajnej nędzy i nie tylko z powodu monstrualnej liczby mieszkańców.


Monstrualna liczba mieszkańców? Proszę sobie porównać nie liczbę mieszkańców, a gęstość zaludnienia. Średnia gęstość zaludnienia w Chinach jest zbliżona do tej w Polsce i znacznie niższa niż w Indiach czy choćby w Niemczech. Skrajna bieda na pewno tam występuje. Ale ta liczba jest bardziej zbliżona do 8%, a nie 80%.

"Reformator" napisał(a):
Zawsze wkurza mnie, gdy w wiadomościach chwalą się, że Polak wynalazł nowy lek, czy skonstruował nową rakietę, która zostanie wysłana w kosmos, bo skonstruował ją dla USA, Niemiec itd. nie dla... Polski i nie dlatego, że nie jest patriotą, ale dlatego, że jego własny kraj powiedział mu "mam w dupie Twoje badania i osiągnięcia, nie stać nas na to".


Ba! W mediach potrafią się chwalić nawet "sukcesami" polskich kopaczy, którym udało się strzelić gola w jakiejś niemieckiej lidze. Nie mają przez to czasu wspomnieć o sportowcach, którzy dla Polski zdobywają medale na ME czy MŚ. A czemu tak jest? Bo mediom brakuje obiektywizmu; to media dziś decydują, co jest sukcesem, a czym nie warto sobie głowy zawracać. Ot, takie kreowanie rzeczywistości poprzez twór powołany do istnienia po to, by tą rzeczywistość nam tylko relacjonował...

30


twój fan !!! ~twój fan !!! (Gość)14.12.2014 17:57

"Al-Bundy" napisał(a):
Ba! W mediach potrafią się chwalić nawet "sukcesami" polskich kopaczy, którym udało się strzelić gola w jakiejś niemieckiej lidze. Nie mają przez to czasu wspomnieć o sportowcach, którzy dla Polski zdobywają medale na ME czy MŚ. A czemu tak jest? Bo mediom brakuje obiektywizmu

Każdy idiota ma jakiś pomyślunek. Brawoo. A w Krużewnikach był ? Chyba zacznę sobie drukować te twoje złote myśli. Zbije majątek za paręnaście lat

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.12.2014 18:10

"twoj-fan-" napisał(a):
Chyba zacznę sobie drukować te twoje złote myśli. Zbije majątek za paręnaście lat


Niczego nie zbijesz, bo ja obok będę sprzedawał takie same wydruki opatrzone autografem. Pozdrawiam. ;)

Komentarz był edytowany przez autora: 14.12.2014 18:13

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat