metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ja ~ja (Gość)07.05.2015 07:23

Znaczna część kobiet nie pracuje, bo ich faceci pracują za granicą-i ślą im kasę. Sama znam kilka takich przypadków z mojej okolicy. Dodatkową mąż za granicą dostaje rodzinne na dwoje dzieci większe niż żona zarobiłaby w Polsce, pracując cały m-c.
Ja z mężem pracujemy oboje i nie stać nas np. na wakacje, czy jakieś lepsze ciuchy czy buty dla dzieci. Nie mamy rodzinnego, bo żeby dostać i tak śmieszne rodzinne w naszym kraju, to trzeba przymierać głodem, albo pracować na czarno. Chory kraj.

30


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)06.05.2015 22:48

Tak się zastanawiam, o co właściwie w tym "artykule" chodzi? Czy ma on przekazywać jedynie "suche" informacje, czy może przedstawiać powód do niepokoju?

Cytuję:
w województwie łódzkim pracuje lub poszukuje pracy jedynie 49,2% kobiet (...) Zdecydowanie najwyższy odsetek pracujących znajdziemy w grupie osób z wykształceniem wyższym (80,4%) (...) Jak wygląda sytuacja w województwie łódzkim? Pracuje tutaj zdecydowanie więcej mężczyzn (66,1%) niż kobiet. W najtrudniejszej sytuacji są osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym lub niepełnym podstawowym, spośród których mniej niż co piąta podjęła pracę.


Niech mi teraz ktoś wyjaśni, jak mają się przedstawione dane do danych na temat bezrobocia - zazwyczaj ilość bezrobotnych oficjalnie oscyluje wokół 12%.
Zakładam, że przytoczone dane nie uwzględniały grup z założenia nieczynnych zawodowo (emerytów i rencistów), bo wówczas nie miałoby to zupełnie sensu.
Czy piszący takie wypociny zakładają z automatu, że wszyscy czytający to debile, którzy nie potrafią liczyć? A może raczej sami mają problemy z liczeniem i łączeniem faktów?

11


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat