~ppppp, co rozumiesz przez pojęcie: rozszerzona informatyka??
Jestem absolwentką III LO i mogę otwarcie powiedzieć, że w klasie o profilu informatycznym, poziom jest bardzo wysoki, a przerabiany materiał niejednokrotnie wybiega ponad program. I całe szczęście!!
Miałam dzięki temu o wiele łatwiejszy start na studiach, w porównaniu z innymi studentami...
Rozszerzona informatyka to przede wszystkim algorytmika czyli w przypadku szkoły średniej Olimpiada Informatyczna ( ale także inne konkursy TopCoder , Potyczki Algorytmiczne ). Nikt z Piotrkowa od wielu lat nie brał na poważnie w OIu udziału i żaden nauczyciel do OIa nie przygotowuje .
Możliwe, że w III LO programujecie nieco więcej niż w innych liceach, ale wybacz - Informatyka jest nauką , a nie zwykłym klepaniem kodu. Klepania w jakimś języku zawsze można się nauczyć i to nie jest żaden wyczyn. Fajnie, że coś robicie, ale sorki to nie ma żadnego związku z Informatyką.
Znam wiele osób z różnych miast Polski (Warszawy, Kielc, Gdyni, Krakowa, Bielska-Białej) gdzie istnieją prawdziwe klasy informatyczne i skąd wychodzą świetni programiści. U nas w żadnym liceum tego nie ma . Niestety.
Przykład rozszerzonej informatyki zgodnie z wymaganiami: http://www.wsipnet.pl/kfile.php?id=234
Jeśli w trakcie liceum zrobiło się tyle, uważam, że to dobrze, choć oczywiście tak jak mówiłem, dobrze gdy nauczyciel ma odwagę proponować więcej.
Problem w tym, że mój stan wiedzy wskazuje, iż istnieją klasy noszące nazwę 'informatycznej', ale są one dalekie od wizji prezentowanej w załączonym linku. Choć może w III LO sprawy się mają inaczej, a wtedy będę miło zaskoczony.
Sądzę, że Łukasz i Mateusz zdają sobie sprawę, że na studiach będą robili rzeczy o wiele trudniejsze. Ale przecież oni się dopiero uczą. Konkurs dotyczył uczniów szkoły średniej i jeśli takie programy zwyciężają tzn. że wielu uczniów na tym poziomie nie umie zrobić nawet czegoś takiego ;) Ja szczerze gratuluje Łukaszowi i Mateuszowi i wiem, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy :)
Po pierwsze - podziwiam za włożenie wysiłku w napisanie programu, jest to jakiś sukces i pewnie dobry prognostyk.
Jednak muszę się zgodzić z ~ppppp. Bydgoszcz czy Kalisz, hmm myślę, że to nie jest szczyt marzeń, niech zwycięzca pamięta, że jest coś więcej, jak np wspomniana Olimpiada Informatyczna.
Pewna uwaga dla osób przyznających nagrodę : "prezydenta miasta Piotrkowa dla najwszechstronniejszego programisty". Z całym szacunkiem, ale co to jest ? O czym to stanowi ? Brzmi to troszeczkę nazbyt wyniośle (w mojej opinii).
W każdym razie kolejny plus dla trzeciego LO, że ma takiego ucznia, choć ciekawi mnie fakt czy czasem to nie jest tak, że na sukces składa się tylko i wyłącznie pasja i praca wspomnianego Łukasza Pirka.
Kończąc - wielkie gratulacje dla laureata nagrody, ale spokojnie z takimi artykułami, w których wyolbrzymiamy wiele, wiedząc tak mało.
Albo po prostu nie maja wiedzy, ja do tej pory nie miałem szczęścia do nauczycieli informatyki - każdy nauczyciel nic nie umiał, no chyba że podstawy worda, excela i power pointa.
Ja na lekcję informatyki po prostu po pewnym czasie postanowiłem nie chodzić, dałem prace zaliczeniowa w postaci prostej stronki internetowej i tyle;) a czas który pozostał wykorzystałem min. na napisanie tego portalu ;)
Amen.
Nauczycieli otwartych na wiedzę, nie bojących się wyzwań i pokazujących coś ponad standardy nauczania w Piotrkowie można zliczyć na palcach. Począwszy od szkół podstawowych, przez gimnazja, po szkoły średnie jako wyzwanie stawia się egzamin gimnazjalny, czy maturę zamykając drogę do tego co jest ponad tym wszystkim, a to wielki błąd, bo w ten sposób nigdy nie znajdziemy osób z potencjałem.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!