metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
mom ~mom (Gość)09.09.2013 15:11

Pierwszy i może nie ostatni raz popieram Zarządy tych trzech Spółdzielni......SM im. J.Słowackiego pobudka! ! Władziu poloneza czas zacząć.......

00


mtu ~mtu (Gość)30.08.2013 10:08

ZDiUM przyjmuje normalnie wpłaty od mieszkańców spółdzielni.
Dzwoniłem przed chwilką i taką informację otrzymałem.
Nie wiem dlaczego takie informacje są podane w artykule

00


RTP ~RTP (Gość)30.08.2013 10:24

Ja się zastanawiam dlaczego redakcja tak eksponuje oburzenie prezesa "Karusi", a nie przedstawia jak to sprawnie załatwiły sprawę opłat za śmieci inne spółdzielnie mieszkaniowe w Piotrkowie, np. "Słowackiego". Tam jakoś ludzie płacą w czynszu opłatę za śmieci i każdy jest zadowolony i jest to zgodne z ustawą.

00


taki jeden ~taki jeden (Gość)30.08.2013 12:43

"RTP" napisał(a):
Tam jakoś ludzie płacą w czynszu opłatę za śmieci i każdy jest zadowolony i jest to zgodne z ustawą.


Nie w czynszu, ale na osobnych, imiennych blankietach. I mam nadzieję, że Spółdzielnia Słowackiego przelewa do UM tylko wpłacone przez spółdzielców kwoty. Windykacją zaległych należności niech się Urząd Miasta sam martwi.

00


mieszkaniec bloków ~mieszkaniec bloków (Gość)30.08.2013 15:13

Artykuł ukazał się w Tygodniu Trybunalskim w środę rano, przed ogłoszeniem na sesji Rady Miasta zmiany w traktowaniu mieszkańców bloków spółdzielni i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Ale to właśnie oburzenie mieszkańców bloków spółdzielni (Piotrkowskiej Spółdzielnia Mieszkaniowej i Spółdzielnia Mieszkaniowej “Barbórka”) wyrażone w petycji do Rady Miasta i Prezydenta (wiem bo podpisałem) spowodowało zmiany w traktowaniu mieszkańców bloków spółdzielni - oby nie tylko do referendum.
TYLKO Spółdzielnia "Słowackiego" sprawnie załatwiła sprawę opłat za śmieci i jej mieszkańcy płacą: 2x za koszty obsługi administracyjnej pobierania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi „Raz w stawce opłat ustalonej przez Radę Miasta (obejmującej też koszty obsługi administracyjnej) i drugi raz poprzez ponoszenie tych kosztów przez spółdzielnię, a w konsekwencji jej mieszkańców. W skali kilkunastu tysięcy lokali w blokach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego przyniosłoby to miastu konkretne oszczędności kosztem właścicieli mieszkań, w tym w spółdzielniach. Zamiast kilkunastu tysięcy płatników miasto miałoby kilkunastu płatników, z których w ramach odpowiedzialności zbiorowej windykowałoby należności ” - cyt. patrz wyżej artykuł. Rozumiem że Spółdzielnia "Słowackiego" płaci też Miastu za niepłacących do Spółdzielni bo złożyła deklaracje zbiorcze. Nie rozumiem, że z tego można być zadowolonym. Ja wolę płacić za siebie i cieszę się że jak pisze ~mtu „ZDiUM przyjmuje normalnie wpłaty od mieszkańców spółdzielni”. Oby nie tylko do referendum.
Pozdrowienia dla mieszkańców bloków :)

00


CoolMen ~CoolMen (Gość)30.08.2013 16:43

"taki-jeden" napisał(a):
Windykacją zaległych należności niech się Urząd Miasta sam martwi.


Sprowadzając sprawę do absurdu Zarząd spółdzielni może wykombinować aby każdy sam płacił za dzierżawę pojemników na śmieci (tu bardzo szybko wymyślili aby obciążać od m. kw. - mimo, że za śmieci płacimy przecież od ilości osób- sic!), za dostarczone ciepło do ciepłowni, za dostarczoną wodę i odprowadzenie ścieków, itd. I nikomu nie przeszkadza, że zbiorcza opłata jest sumą opłat wszystkich, i tych którzy płacą, i tych którzy nie płacą.
W końcu to Zarząd jest przez spółdzielców wybrany i przez nich utrzymywany, aby takie sprawy za nich załatwiał i martwił się, gdy nie wszystko działa sprawnie. Podkreślanie kosztów obsługi administracyjnej przez pana prezesa powinno skutkować natychmiastowym zwolnieniem przynajmniej jednej osoby w spółdzielni zajmującej się dotychczas sprawą rozliczania i poboru opłat "śmieciowych", skoro tego już nie robią. Idąc dalej - może nawet trzeba pomyśleć o zmianie zarządu.

00


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)30.08.2013 16:51

Prezes "Karusi" tak bardzo "dba" o mieszkańców spółdzielni, to może niech wyjaśni, kiedy wykona zabezpieczenie rynien w blokach, które dwa lata temu przeszły termomodernizację, i na które to zabezpieczenie mieszkańcy zaciągnęli kredyty? Co dzieje się z tymi pieniędzmi? Kto nimi obraca? Komu przynoszą zysk?

00


PIT ~PIT (Gość)30.08.2013 16:59

Do lipca prezesi nie mieli dylematów "moralnych" z odpowiedzialnością zbiorową płacących systematycznie za tych którzy nie płacą!!! Teraz nie chcą pobierać opłat, bo spółdzielnia nie zarobi na mieszkańcach, którzy nie płacą już za śmieci od metra kwadratowego a od osoby. Jako mieszkaniec spółdzielni oraz pracodawca prezesa i zarządu chciałbym wiedzieć ile im płacimy! Na zebraniach, prezentując sprawozdania finansowe, skrupulatnie omijają ten punkt! A chyba jako pracodawcy mamy prawo wiedzieć ile im płacimy? A może nie chcą nam pokazać swoich oświadczeń majątkowych dla naszego dobra? Pewnie nie jeden z nas przypłaciłby to zawałem serca!!!

00


edek ~edek (Gość)30.08.2013 17:09

MTU powodzenia. Ja wpłaciłem i teraz czekam na zwrot bo mi powiedzieli, że nie zaksieguja, bo niemoga.

00


karuśka ~karuśka (Gość)30.08.2013 17:10

Wszystkim mieszkańcom, których interesują zarobki prezesów spółdzielni mieszkaniowych polecam:
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/zarobki-prezesow-spoldzielni-sprawdzilismy-jak-wyglada-w-szczecinie-i-w-stargardzie
Ich zarobki świadczą o naszej odpowiedzialności zbiorowej. panie prezesie, przy takich zarobkach, to wstyd wymigiwać się od pracy! Zresztą jak twierdzą mieszkańcy zasobów spółdzielni Karusia "trudno prezesa zastać w pracy, nawet nie ma wyznaczonych godzin przyjęć interesantów!".

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat