metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
miki ~miki (Gość)20.06.2013 15:08

Ludzie co wy z tą segregacją macie za problem,ja segreguję od lat i do głowy by mi nie przyszło żeby mieszać śmieci.W szafce pod zlewem mam cztery kosze na śmieci kupione w Ikea.Każdy jak się zapełni to idę wyrzucić do odpowiedniego kontenera i już.Trzeba byś śmierdzącym leniem i brudasem żeby mieć z segregacją problem.

00


xyz ~xyz (Gość)20.06.2013 15:36

Ustawę zafundowała nam Platforma , a teraz wszystkie gminy są winne i jeszcze odkryje się niejeden absurd, który jest niej ukryty

00


makalu ~makalu (Gość)20.06.2013 17:04

Wszyscy tacy mądrzy... Trzeba ludziom dać szansę i ... poczekać. Zaplanowane środki to zaplanowane wydatki a to nie oznacza właśnie że zostaną wydane. A cena dana prze firmę J. może być tylko ceną dampingową żeby wykosić konkurencję a z czasem jak inni padną - "rządzić" . Żybyście tylko nie płakali jak okaże się że J. wygrał i sobie nie radzi. też będziecie pluć na urzędników

00


Aman Amanranga20.06.2013 18:27

Cytuję:
Ale nawet najdroższe firmy zaproponowały ogółem stawki niższe niż te magistrackie o 2,5 mln zł.

A czy gdzieś można znaleźć wyniki tego przetargu? Może któraś z firm wiedziała jaki jest budżet ale nikt nie spodziewał się, że JUKO da tak nisko i wtedy zazwyczaj zaczyna się szum. A swoją drogą to co magistrat chciał zrobić z 9,5mln zł.? Dotychczas za niesegregowane śmieci w PSM płaci się około 4zł/osobę. Po nowych stawkach cena jest 12zł/osobę. Czyli trzy razy więcej. Najśmieszniejsze jest to, że ktoś kto deklaruje teraz segregację śmieci musi zapłacić ponad dwa razy więcej niż gdy dotychczas tych śmieci nie segregował. Ja dotychczas śmieci nie segregowałem ale np. wynosiłem oddzielnie puste plastikowe butelki, makulaturę czy metalowe puszki i wrzucałem do oddzielnych zbiorników. Teraz gdy każą mi płacić trzy razy więcej nie będę tego robił, bo po jaką cholerę.
A co do wsypywania wszystkiego do jednej śmieciarki to znana praktyka. Firmy tłumaczą, że segregują te śmieci potem u siebie. Więc na jaką cholerę ludzie mają to robić jak i tak się je miesza. Ten kto segreguje powinien wymusić na urzędnikach to by śmieci nie były mieszane. Wszak to urzędnicy ustalają takie a nie inne warunki . Gdy ktoś miał podpisaną umowę z firmą to mógł do niej kierować pretensje. Teraz myślę, że śmieciowe pretensje trzeba kierować do magistratu a jak na własnym śmietniku firma miesza te śmieci to może zanosić je posegregowane do magistratu bo pewnie od nich będą odbierane prawidłowo. Co Wy na to?

Komentarz był edytowany przez autora: 20.06.2013 18:28

00


os slowackiego ~os slowackiego (Gość)20.06.2013 19:26

Jest jedna rzecz ktorej nie rozumiem. Moze redakcja odpowie? Mieszkam w wierzowcu na 9 pietrze i czy ktos mi wyjasni co ja mam zrobic z tymi smieciami ,dajmy na to ze posegreguje. Przebuduja wsypy?? Czy moze mam jezdzic na dol i tam beda kolorowe kosze ,bo chyba do jednego nie bedziemy tego pakowac? Acha jeszcze jedno ,po ile juko mi da workow kazdego koloru?

00


. ~. (Gość)20.06.2013 20:19

Dotychczas w Piotrkowie odpady odbierało kilka firm - teraz w całym mieście będzie robiła to tylko jedna firma. Pytanie czy ma do tego zabezpieczoną odpowiednią ilość ludzi, sprzętu??
http://www.juko.com.pl/oferty-pracy-t5/oferty-pracy-t55 - na chwilę obecną brak informacji, że poszukują ludzi do pracy... daje do myślenia, tym bardziej, że Juko wygrało przetarg w Rozprzy. Jak będzie z pojemnikami, workami na segregowane???

00


Tomasz Sokalski-Radny RM ~Tomasz Sokalski-Radny RM (Gość)20.06.2013 23:21

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta złożyłem projekt uchwały z nowymi stawkami za odbiór śmieci . Zdecydowanie niższe ceny wynikają z przetargu oraz solidnej kalkulacji. Proponujemy, aby np. gospodarstwo
1 osobowe płaciło za odbiór śmieci 3,50 zł miesięcznie ( a nie tak jak obliczył Prezydent Chojniak - 8,50 zł) za odpady segregowane.
Także za niesegregowane odpady stawka zdecydowanie zmalała z 12 zł na 5 zł.
Myślę ,że na najbliższej sesji Rady Miasta projekt uzyska akceptację, dzięki czemu mniej zapłacimy za wywóz śmieci.

00


Miodek123 ~Miodek123 (Gość)21.06.2013 00:45

Odnośnie tego całego bałaganu to ktoś znowu interes życia naszym kosztem będzie robił, a druga sprawa to czy nie ma w tym kraju ważniejszych spraw niż śmieci???

00


EMERYT ~EMERYT (Gość)21.06.2013 06:13

PIO już zebrało wystarczającą liczbę podpisów by złożyć u Komisarza Wyborczego będzie dozbierane do ok 10 tys.Opozycyjne SLD jak zwykle nie popiera referendum. Prezio nauczyciel radni SLD sami nauczyciele (cicha koalicja)Na komisarza premier powała JACKA SOKALSKIEGO B.SPRAWNY i Kreatywny Człowiek (nawet święty boże nie pomoże)dość rządów nauczycieli

00


Irbis ~Irbis (Gość)21.06.2013 07:18

Dlaczego przy przeniesieniu tego materiału wykasowano poprzednie komentarze?
Dla "~eryk_klaptonow" powtórzę:
Od firmy Juko dowiedziałem się, że trwają rozmowy z urzędnikami o zmianie sposobów segregacji. Firma wolałaby 2-3 worki. Oczywiście, w takim wypadku - deklaracje będą nieaktualne. To jescze jeden absurd - po co w deklaracji konkretna cena i opis worków? To się może zmienić, a chodzi o zadeklarowanie, czy się segreguje, czy nie, oraz o podanie ilości osób w danym miejscu zamieszkania.
Poza tym, deklaracja wytworzona przez naszych urzędników zawiera błędy ortograficzne. Nieruchomość może być zamieszkana (tryb bierny, jak "pomalowana"), a "zamieszkały" to jest człowiek ("zamieszkały w Piotrkowie").
Prezydent miasta, z zawodu nauczyciel. A dokument na pałę!
Jeśli śmieci są "własnością gminy" - to oddajmy je gminie.
Jeśli do 15 lipca (dwa tygodnie od wprowadzenia tych zasad) nie wywiezie - dostarczmy je właścicielowi, czyli do Urzędu Miasta.
Drogi Administratorze, ten komentarz napewno nie łamie regulaminu. Nie usuwaj!

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat