metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
zzz ~zzz (Gość)17.09.2014 19:15

"gosciuuu" napisał(a):

no tylko ze akurat w wypadku skrzyzowania sienkiewicza/ piłsudskiego NIE MA przejazdu dla rowerow a jedynie przejscie dla pieszych !!

10


zzz ~zzz (Gość)17.09.2014 19:12

na skrzyzowaniu sienkiewicza/piłsudskiego w miejscu w ktorym lezy rower nie ma sciezki idacej w tym kierunku w ktorym jets przejscie wiec rowerzysta nie powinien nim przejezdzac !!!

10


rowerzystka ~rowerzystka (Gość)17.09.2014 19:08

Polscy kierowcy kierują się naczelną zasadą, że rowerzyści (oraz piesi) po to są, żeby ich potrącać. Czynić kalekami lub zabijać.

24


piontek ~piontek (Gość)17.09.2014 18:55

"pieszyyy" napisał(a):
[/cytat[cytat="pieszyyy"]


Ano taki, ze jak rower prowadzisz to poruszasz sie wolniej i mam czas na reakcję. Nawet jak jade 20-30km/h to w miejscu nie zatrzymam się. Oki...dzisiaj jestem ciety na rowerzystów fakt - bo jeden z nich jechał środkiem drogi w olbrzymiastych słuchawkach na uszach i resztę uzytkowników drogi miał w bardzo głebokim powazaniu

30


eop ~eop (Gość)17.09.2014 17:34

I znów EP...

21


qqryq ~qqryq (Gość)17.09.2014 16:40

"PTB" napisał(a):
Szkoda, że przy podczas dojazdu do skrzyżowania ów ścieżka się kończy, a za jazdę po chodniku są mandaty tak więc co miał ten biedny rowerzysta zrobić ?


tak trudno zejść z roweru? przeprowadzić go przez przejście dla pieszych?

52


kwakwa11 ~kwakwa11 (Gość)17.09.2014 16:24

"brd" napisał(a):


Twoje stwierdzenie jest takie same ja te: a od kiedy to pierwszeństwo na pasach ma pieszy.
Kolego jest taki znak drogowy, okrągły, niebieskie tło i namalowany jest na nim biały rowerek. Z twojego pisania nie wynika, żebyś go znał i wiedział co on oznacza.

31


gościuuu ~gościuuu (Gość)17.09.2014 16:00

do "brd" a słyszałeś o wyznaczonych rowerowych przejściach dla rowerzystów na których rowerzysta zawsze ma pierwszeństwo? i nie musi przeprowadzać roweru tylko po nim przejeżdża? widzę że nie bardzo; jaka wiedza taki kierowca...

41


rozsądek ~rozsądek (Gość)17.09.2014 15:44

no i kto jest winny? może tak napiszecie, że zachowanie rowerzystów było niezgodne z prawem i należy przestrzegać innych przed takim zachowaniem.
Z notatki się dowiedziałem że kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa, a czy rowerzysta dał mu szanse ustąpić? Czy też wjechał na przejście dla pieszych do czego nie miał prawa!!
Oddział 7
Przecinanie się kierunków ruchu
Art. 26.
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
[...]
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

30


PTB PTBranga17.09.2014 15:35

"Lesina23" napisał(a):

Takie pytanie nie dotyczące tematu bo mnie aż ciekawi:d
Czy taki duży problem stanowi rowerzyście zejście z niego i przeprowadzenie przez pasy? Bo wiesz mnie denerwuje jak jade samochodem stanie na czerwonym świetle ale jakoś stoje i czekam. Dlaczego rowerzystom zawsze jest źle?
W PT jest mało dróg rowerowych ale jak są to i tak rowerzyści zazwyczaj ich nie używają bo podobno krzywe przejścia etc.


A czy ty musisz wysiadać z samochodu, żeby przepchnąć go przez skrzyżowanie ? Sygnalizacja Jak na Skrzyżowaniu Al.3 Maja i Al.Kopernika, skrzyżowaniu ul.Kostromska z Al.Sikorskiego czy al.Concordii rozwiązuje wszystkie problemy. Po co zrobić coś od A do Z skoro można zrobić łącznik między ul.Belzacką, a Al.Sikorskiego albo parking przy topolowej. To samo przy rondzie sulejowskim. Ścieżka od Centrum do Ronda( ) taka luka i od ul.Sulejowskiej aż do samej ul.Miast Partnerskich. Niech się radni i zarząd dróg przejadą ścieżkami przez miasto, a zobaczą ile luk jest w ścieżkach.

64


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat