Kiedyś mieliśmy duży stadion dożynkowy ale jeden pan P SPRZEDAŁ Antoniemu Ptakowi,który wiedział jak na nim interes zrobić.
Teraz, po oficjalnym ogłoszeniu terminu referendum taka postawa radnych dziwi (mowa o nawoływaniu "przeciw referendum"). Referendum to także mechanizm demokratyczny. Nawoływać do nie braniu udziału - to faktycznie ucieczka przed sprawdzeniem, jak mieszkańcy zadecydują. Boicie się, Panowie i Panie????
Ksiądz kazali???
A na babcię takiego podkoszulka nie było, he, co???
Czy prosto z zakrystii przybiegła.....???
Przewodniczący Rady Miasta powinien w trybie natychmiastowym zostać odwołany.
Popełnia kardynalne błędy, ba przekracza swoje kompetencje, nadużywa władzy.
Fragmenty konstytucji która nie obowiązuje wybrańców narodu.
art. 61 Konstytucji......
....obywatele, mieszkańcy tej czy innej wspólnoty samorządowej chcąc skorzystać ze swojego prawa do wstępu na sesje rady, mogą to zrobić i nie muszą być przy tym biernymi obserwatorami. Prawo wstępu na te zgromadzenia oznacza bowiem, że mogą również zabierać głos; zadawać pytania, wygłaszać opinie, etc. etc....
A co robi przewodniczący wyrzuca siłą z sali obrad obywateli, którzy nie zakłócali porządku obrad w przeciwieństwie do tych przed magistratem.
No coś Marian narobił.
Potwierdziłeś, że prawo jest dla biednych
a sprawiedliwość dla bogaczy.
B.B.C nadaje.
Prezydent nie kłamie.
Stop podwyżkom.
Każdy w magistracie pracuje,
nie udaje, nie picuje.
Prezydent obniżki funduje.
Film: Referendum 2013r w Krzywym Zwierciadle Piotrków Trybunalski.
http://sklave.manifo.com/foto-szopka
Hierarchia artykulow na stronie pokazuje po ktorej stronie jest portal.
Referendum lokalne – wyrażenie przez członków wspólnoty samorządowej w drodze głosowania swojej woli co do sposobu rozstrzygania sprawy jej dotyczącej.
Referendum lokalne jest podstawową instytucją demokracji bezpośredniej.
Referendum lokalne w Polsce.
Podstawą prawną przeprowadzania referendum lokalnego w Polsce jest Konstytucja RP stanowiąca w art. 4:
ust. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
ust. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio[1].
oraz w art. 170:
Członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego. Zasady i tryb przeprowadzania referendum lokalnego określa ustawa[2].
Postanowienia Konstytucji precyzuje ustawa z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym[3]. Zgodnie z jej brzmieniem ustalonym w 2013 r., mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego, jako członkowie wspólnoty samorządowej wyrażają w nim swoją wolę: 1) w sprawie odwołania organu stanowiącego tej jednostki, 2) co do sposobu rozstrzygania sprawy dotyczącej tej wspólnoty, mieszczącej się w zakresie zadań i kompetencji organów danej jednostki, 3) w innych istotnych sprawach, dotyczących społecznych, gospodarczych lub kulturowych więzi łączących tę wspólnotę. Przedmiotem referendum gminnego może być również: 1) odwołanie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), 2) samo opodatkowanie się mieszkańców na cele publiczne mieszczące się w zakresie zadań i kompetencji organów gminy.
Zachęcam do udziału, bo "władzunia" robi z nami co chce!?!?!?!?!?
21:15 spotkajmy się ... i posłuchajmy co Tadeusz nam powie.
Tadeusz chce aby nadajnik był na kominie na ul Rolniczej.
On nadaje..owieczki słuchają.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!