metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Adam_ro ~Adam_ro (Gość)31.05.2019 15:49

Fajny ten pracownik gminy - taki nieogarnięty :)

82


gość ~gość (Gość)31.05.2019 16:05

A ile pozyskał Piotrków

40


gość ~gość (Gość)31.05.2019 16:29

Żadna gmina w naszym powiecie nie dostała dofinansowania.

72


X2 ~X2 (Gość)31.05.2019 14:08

I dobrze się stało szpecić dachy panelami to jedno a ile taki będzie służył parę lat i śmietnik. Droga sprawa nawet jak się założy to nadwyżki prądu i tak nie sprzedasz wiec jaki ma to sens dla prywatnego właściciela skoro za prąd płacę 150 na dwa miesiące. Firmy szukają frajerów by namówić na montaż tak jak mojego znajomego na pompę ciepła i co to nie miało być 70 % dofinansowania a po wszystkim może 7 % zysku dla właściciela . na tym zarobił konkretny bank i firma wykonująca usługę ale nie właściciel dlatego mnie nikt nie nabierze na takie okazje

104


gość ~gość (Gość)31.05.2019 14:01

Szanowni mieszkańcy gminy Rozprza jeżeli nie weźmiemy spawy w swoje ręce i nie odwołamy panów wójtów poprzez referendum to zapomnijmy o takich i innnych instalacjch gdzie inne gm.mają to za sobom. Ile takie nieudacznictwo można jeszcze tolerowac????

185


gość ~gość (Gość)31.05.2019 22:12

Szanowni Państwo, mam takie wrażenie że większa część komentarzy jest pisana w
Obronie urzędników, aby odwrócić temat. Piszecie że potrzebne są panele lub nie .Kto dostał A kto nie ...
Problem jest tylko taki.
Błędy dziecinne we wniosku i brak odwagi aby opublikować całe uzasadnienie ..I tylko tyle, i nie piszcie o wszystkim tylko o problemie który jest rzeczywiście.

73


gość ~gość (Gość)01.06.2019 05:49

Czy ktoś za to odpowie? No pewnie nie bo rączka rączkę myje. A charakter błędów wskazuje na niekompetencję osoby która za to odpowiada.

73


gość ~gość (Gość)01.06.2019 07:04

Jako wykonawca nigdy nie pojmę jednej rzeczy. Wielu ludzi czeka tylko na dofinansowanie, nie biorąc zupełnie pod uwagę okresu zwrotu, jakości przetargowych instalacji, czasu oczekiwania na rozstrzygnięcie najpierw procedury dofinansowań, a później przetargu. Do tego przeważnie jednak, dokumentację przygotowuje nie gmina tylko firma audytorska, przeważnie jest to potencjalny wykonawca. Szkoda, że gminy jasno i głośno o tym nie mówią tylko chcą całą chwałę wziąć na siebie, jak widać jest to miecz obosieczny. Wracając jednak do instalacji. Obecnie okres zwrotu z inwestycji, przy obecnych stawkach za prąd, to około 7 lat. Finansowanie instalacji fotowoltaicznych jest proste, udzielane na oświadczenie i znacznie tańsze niż kredyty hipoteczne, a dodatkowo u mnie nawet z domu nie trzeba wychodzić, ponieważ wszystko załatwiane jest zdalnie, więc nie rozumiem dlaczego mając alternatywę i pełny wybór tak chętnie pchamy się w dofinansowania i loterię, jaką jest przetarg, zamiast wybrać sobie samemu sprzęt.
Osoby zainteresowane tematem zapraszam na FB, proszę szukać enersolarpv.

71


Wryyyyk ~Wryyyyk (Gość)01.06.2019 12:07

Gminy się tylko czepiacie a jedna posesja nie powinna złożyć wniosku. Czyli to też wina mieszkańców bo ktoś wniosek złożył kto nie powinien i jeszcze oświadczenie podpisał pewnie w którym oświadczył kłamstwo.

52


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat