metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
zniszczyć wszystko ~zniszczyć wszystko (Gość)05.10.2014 07:58

zamazać historię i pozostawić "jedynie słuszną" - chore. Są to efekty systematycznego prania naszych mózgów przez ośrodki ziejące nienawiścią do wszystkiego co nas otacza.

18


Stalin niczym Mojżesz ~Stalin niczym Mojżesz (Gość)05.10.2014 08:46

"zniszczyc-wszystko" napisał(a):
zamazać historię i pozostawić "jedynie słuszną" - chore. Są to efekty systematycznego prania naszych mózgów przez ośrodki ziejące nienawiścią do wszystkiego co nas otacza.

I jak widzisz 40 lat komuny wystarczyło do zrobienia sieczki z naszych mózgów do tego stopnia, że nasze dzieci ta historia w ogule nie interesuje...

71


cynik ~cynik (Gość)05.10.2014 08:57

Kiedyś się wypowiadałem na ten temat tu na tym forum. Ale moja wypowiedź nie dotyczyła tematu drugorzędznego/nazwy ulicy/ ale bardzo przyziemnego. Kiedy k...rwa ta ulica zostanie wyremontowana! Tyle w tym temacie.

90


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga05.10.2014 09:06

Popieram inicjatywę zmianę nazwy ulicy.
Przekaz historyczny jednoznacznie wskazuje na to,że p. Roosevelt bezczelnie okłamał Polaków i spiskował z tow. Stalinem

94


OVK ~OVK (Gość)05.10.2014 09:21

"Piotr.Covianin" napisał(a):
Popieram inicjatywę zmianę nazwy ulicy.


Ciebie i pana Rogowskiego obciążyć kosztami zmiany nazwy ulicy,bo ja nie zamierzam się do tego dokładać.

56


a... a...ranga05.10.2014 09:42

OVK nie tylko kasa się liczy. Jakby myśleć tak jak ty to mielibyśmy jeszcze Armii Ludowej, Bieruta, Świerczewskiego, czy innego zbrodniarza. Pamiętam jak mój nie żyjący już sąsiad już dawno mówił, że ulica Roosevelta powinna mieć nazwę Regana, bo to ten prezydent nam pomógł.

83


Pietrek Pietrekranga05.10.2014 09:43

"OVK" napisał(a):
Ciebie i pana Rogowskiego obciążyć kosztami zmiany nazwy ulicy,bo ja nie zamierzam się do tego dokładać.

Dokładnie dlaczego za idiotyczne pomysły muszą wszyscy placic. Ale spokojnie to tylko wypociny przedwyborcze aby dostac sie do koryta

Komentarz był edytowany przez autora: 05.10.2014 09:44

Pigs-Ferkel.jpg

24


OVK ~OVK (Gość)05.10.2014 09:55

"a..." napisał(a):
Jakby myśleć tak jak ty to mielibyśmy jeszcze Armii Ludowej, Bieruta, Świerczewskiego, czy innego zbrodniarza.


w takim razie zerwijmy stosunki z Wielką Brytanią,Stanami,Rosją,przecież to z udziałem tych państw dokonano decyzji powojennych,zerwijmy też stosunki polityczne i gospodarcze z Niemcami,bo na nas napadli,ze Szwedami za potop itd.
Śmiać mi się chce jak czytam takie bzdety,ale na szczęście jak napisał Pietrek,to kiełbacha.

76


RR ~RR (Gość)05.10.2014 10:13

Wszycy wiedza gdzie jest ROGATKA w Piotrkowie na Roosevelta od tego sie wziol skrót RR jak z tej bajki Disneya

03


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)05.10.2014 10:57

Ogólnie popieram nazwy historyczne, a w tym przypadku jest taką Bujnowska. Jednak - to szczególny przypadek. Nazwa imieniem Roosevelta nie jest bowiem związana z okresem socjalizmu czy okupacji. Ponadto - funkcjonuje już wiele lat i jest pewnego rodzaju wartością sui generis. Powinna zostać.
Problem leży zupełnie w innym miejscu. Zamiast zmieniać nazwy ulic, co wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców, lepiej baczniej pilnować nazewnictwa nowo-powstających. Tu Rada Miasta ma pole do popisu. Zamiast "Św. Siostry Faustyny" czy "Represjonowanych Żołnierzy-Górników" lepiej byłoby sięgnąć po patronów związanych z Piotrkowem: bracia Spanowie, rodzina Dobrzańskich, J. Kański, A. Brandt, Z. Zaremba itd.
Jednym słowem - zostawcie "dziadka" Roosevelta w spokoju, a zwróćcie uwagę szanowni Decydenci na aktualne buble nazewnicze.

54


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat