metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
oglądacz ~oglądacz (Gość)01.09.2012 10:42

"alba" napisał(a):
Dziwne bo jakoś nigdzie nie widziałem pomników Hitlera albo dzielnych poległych SS-manów. Przecież stały takie pomniki... to czyli skoro je skasowano to nie jest to Historia??? Co różni komunistów od faszystów... to że wygrali wojnę i mieli czas na prace nad swoim wizerunkiem. Zamordowali ok 100 milionów ludzi!!! i to jest chociażby dobry powód żeby właśnie kasować sierpy i młoty!!!


No, no - daleko idziesz w swoich uproszczeniach. Jak tak dalej pójdzie to wprowadzony może być zakaz sprzedaży sierpów i młotów w sklepach żelaznych.
A co do meritum sprawy to z prawnego punktu widzenia Trybunał norymberski uznał wszystkie formacje SS za zbrodnicze, natomiast nikt i nigdy nie uznał za zbrodniarzy tysięcy poległych w walce żołnierzy Armii Czerwonej. A jeżeli chcesz obejrzeć pomnik poległych SS-manów, to wystarczy pojechać do Lwowa i zobaczyć obok Cmentarza Obrońców Lwowa pomnik dywizji SS-Galizien. Oni też walczyli z sierpem i młotem.

00


97-300 97-300ranga01.09.2012 14:04

"ogladacz" napisał(a):
A co do meritum sprawy to z prawnego punktu widzenia Trybunał norymberski uznał wszystkie formacje SS za zbrodnicze,

Mijasz się z prawdą lub świadomie wprowadzasz ludzi w błąd.Wyjątkiem była elitarna Kawaleria SS.

00


oglądacz ~oglądacz (Gość)01.09.2012 15:17

"97300" napisał(a):
Mijasz się z prawdą lub świadomie wprowadzasz ludzi w błąd.Wyjątkiem była elitarna Kawaleria SS.


Nie wiem czy Ty rozumiesz co czytasz, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "Schutzstaffel" aby dowiedzieć się, że cyt: "W 1947 Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał SS za organizację zbrodniczą (z wyjątkiem SS-Reiterei[2])". Jednoznacznie chyba i łopatologicznie jest napisane, że SS uznano za organizację zbrodniczą. A że akurat SS-Reiterstandarten (pol.Rajtaria-SS), która nigdy nie brała udziału w działaniach wojennych i była w zasadzie elitarnym klubem jeździeckim dla wysoko postawionej arystokracji niemieckiej nie została uznana za organizację zbrodniczą, to nie zmienia faktu, że SS generalnie została za taką uznana. Dlatego też niezrozumiałym jest Twoja wypowiedź, która sugeruje, że mijam się z prawdą nazywając formacje SS zbrodniczymi.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)01.09.2012 18:06

Oglądacz i 97-300 - po co się kłócicie? Spytajcie pana preczzkomunizmem. On dostarczy Wam rzetelnej wiedzy, bo nigdy nie mija się z prawdą:

"preczzkomunizmem" napisał(a):
ja się nigdy z prawdą nie rozmijam


Ta dyskusja staje się żenująca.
Problemem nie są same symbole, ale filozofia za nimi stojąca i ludzkie działania tymi symbolami sygnowane.

00


97-300 97-300ranga01.09.2012 18:27

"ogladacz" napisał(a):
Nie wiem czy Ty rozumiesz co czytasz, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "Schutzstaffel" aby dowiedzieć się, że cyt: "W 1947 Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał SS za organizację zbrodniczą (z wyjątkiem SS-Reiterei[2])". Jednoznacznie chyba i łopatologicznie jest napisane, że SS uznano za organizację zbrodniczą. A że akurat SS-Reiterstandarten (pol.Rajtaria-SS), która nigdy nie brała udziału w działaniach wojennych i była w zasadzie elitarnym klubem jeździeckim dla wysoko postawionej arystokracji niemieckiej nie została uznana za organizację zbrodniczą, to nie zmienia faktu, że SS generalnie została za taką uznana. Dlatego też niezrozumiałym jest Twoja wypowiedź, która sugeruje, że mijam się z prawdą nazywając formacje SS zbrodniczymi.

Mam to w d...e,zaprzeczasz sam sobie napisałeś przecież wcześniej wyraźnie że,"Trybunał norymberski uznał wszystkie formacje SS za zbrodnicze"Mogłeś wcześniej użyć wyszukiwarki a później napisać posta a Ty zrobiłeś akurat wszystko odwrotnie.Powiem Ci jedno,z krętaczami nie polemizuję.Z łopatologicznym pozdrowieniem!

00


preczzkomunizmem ~preczzkomunizmem (Gość)01.09.2012 19:23

"Al-Bundy" napisał(a):
Oglądacz i 97-300 - po co się kłócicie? Spytajcie pana preczzkomunizmem. On dostarczy Wam rzetelnej wiedzy, bo nigdy nie mija się z prawdą:


Jesteś demagogiem, ale nie dziwi mnie to, ponieważ wzorem dla ciebie jest guru polskiej demagogii. Zmień autorytet, to wtedy, tak jak wszystkim myślącym zaczną ci się jeżyć włosy na głowie, a nie jak ma to miejsce teraz na...no wiesz na czym .
A każdy sierp z młotem na śmietnik.
Amen

00


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)01.09.2012 19:55

"97300" napisał(a):
Powiem Ci jedno,z krętaczami nie polemizuję.Z


z pisowskimi fanatykami też tu się nie dyskutuje,a z trolami to już napewno.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)01.09.2012 20:58

"preczzkomunizmem" napisał(a):
wzorem dla ciebie jest guru polskiej demagogii


Niby kto? Czerpię z różnych źródeł - kryterium dla mnie stanowi to, czy dane poglądy są spójne i jest w nich sens i logika. Nigdy nie przejmuję też od nikogo poglądów w całości.

"preczzkomunizmem" napisał(a):
Zmień autorytet


Na kim powinienem się wzorować? Wal śmiało, jestem otwarty, zapoznanie się z ciekawymi poglądami zawsze jest dla mnie czymś cennym.

"preczzkomunizmem" napisał(a):
A każdy sierp z młotem na śmietnik.


Też nie lubię komunistów, a ich poglądy uważam za niebezpieczne (historia zresztą to pokazała). Ale z drugiej strony uważam za wielkie nieporozumienie i rzecz naganną penalizację samego eksponowania takich czy innych symboli. Tutaj mały cytat z Wikipedii:

Cytuję:
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1.


O ile dobrze zrozumiałem, wynika z niego, że karalne jest posiadanie koszulki z nadrukiem sierpa i młota, swastyki, czy napisu CCCP. To już zalatuje paranoją, bo sam symbol, choć może budzić u niektórych złe skojarzenia, szkody nikomu nie czyni. Unia Europejska przypomina (choć nieco się różni) niezrealizowane marzenie Adolfa Hitlera (wielka Europa pod przewodnictwem Niemiec), poza tym opiera się na ideach komunistycznych, a flaga z jej symbolem jest w Polsce ważniejsza od naszej biało-czerwonej...
Jak widać o legalności decyduje rządząca władza. A czemu za samo eksponowanie symboli nie powinno się karać? W wielu krajach muzułmańskich za samo posiadanie krzyża (choćby na szyi na łańcuszku) obcina się głowę. Więc jeśli ktoś uważa za normalne karanie kogoś za sierp i młot to i do obcięcia głowy za krzyż też powinien podejść ze zrozumieniem...

00


97-300 97-300ranga01.09.2012 21:52

"krzysiek71" napisał(a):
się nie dyskutuje,a z trolami to już napewno

Noo,to buźka w kubeł.Stop komunie!

00


PATROL ~PATROL (Gość)02.09.2012 09:47

"krzysiek71" napisał(a):
z pisowskimi fanatykami też tu się nie dyskutuje,a z trolami to już napewno.


Zostaw PiS w spokoju. Albo jesteś zacietrzewionym komuchem albo za długo spałeś na słońcu. Przystaw sobie lodzik do czółka i śnij o swoich lewicowych albo liberałach z PełO.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat