metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Piórem. ~Piórem. (Gość)26.09.2022 22:45

Super. Nowe drogi i ścieżki rowerowe to by się chciało. Ale parę złotych dołożyć. To już nie. Wstyd rodacy.

423


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)27.09.2022 01:05

Cytuję:
Jak wskazywał, winę za to ponoszą nie tylko inflacja, kryzys czy wojna na Ukrainie, ale także zmiany prawie, które uderzają w samorządy. Włodarz Piotrkowa mówił m.in. o bardzo głośnych ostatnio cenach prądu czy zmianach w podatku PIT, które spowodowały straty Piotrkowa na poziomie 88 milionów złotych.


Inflacja - wywołana poprzez dodruk pustego pieniądza, socjalizm i "walkę z pandemią"; winę za to ponosi w pełni warszawski rząd.
Kryzys - też nie wziął się sam z siebie; wywołany sztucznie w celu ograbienia obywateli.
Wojna na Ukrainie - co ma wojna na Ukrainie do lokalnych podatków w Polsce?
Zmiany w prawie - tu jest prawdziwy problem. Prawo może być wujowe, ale powinno być stabilne, żeby ludzie wiedzieli, na czym stoją i mogli planować długoterminowo.
Wysokie ceny prądu - sztucznie wywindowane w celu wyniszczenia gospodarki i ograbienia ludzi z własności. Dziś czytałem artykuł opisujący, że ceny prądu w Azji są nawet 20 razy niższe od europejskich, zaś ceny gazu w USA siedem razy niższe, niż w UE. Zielona polityka eurokołchozu ma chyba na celu wygaszenie Europy, bo z kim będziemy w stanie konkurować? A w Polsce państwowe firmy energetyczne windują ceny, a łupami podzielą się z pisowskim rządem - przygotowywany jest już 50%-owy podatek od "nadzwyczajnych zysków". Mi to przypomina działalność korsarzy, którzy mogli "legalnie" łupić handlowe statki, pod warunkiem, że część "zarobku" odpalali królowi.
Zmiany w PIT - byłoby godne pochwały, gdyby te pieniądze zostały w kieszeniach podatników. Niestety, zasilają budżet centralny, a samorządy faktycznie dostały po kieszeni.
***
W nocy ulic oświetlać nie będą (w celu oszczędności), za to w dzień nadal trzeba doświetlać światłami samochodów (dla "bezpieczeństwa") - ciemnogród na miarę XXI wieku.

64


Gosc 2 ~Gosc 2 (Gość)27.09.2022 05:23

Ty ćwoku 88 mln,odlicz swoje dzieło za kilkadziesiąt milionów baranie

62


Zdziwiona ~Zdziwiona (Gość)27.09.2022 05:52

Podnieśli podatki? Ależ jestem zdumiona.

110


cynik ~cynik (Gość)27.09.2022 06:03

Prezydent ciągle się odnosi do obecnej rzeczywistości. Owszem jest kiepsko ,ale do jasnej ch...ry przecież bywało dużo ,dużo lepiej. A w mieście nic konkretnego się nie działo. Najbardziej mnie boli właśnie ten stracony czas. Ciągłe powtarzanie ,że się nie da ,że się nie opłaci chociażby komunikacja ,ciepłownictwo. Wzięto się za to w najgorszym momencie. I to dlatego ,że musimy. A mieszkańcy czekali na remont dróg tych ważnych chociażby ....minęły lata i jesteśmy w tym sam miejscu. Gorzej jesteśmy w czarnej d...ie.

170


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.09.2022 07:18

Złodziejstwo w żywe oczy, sobie podnosimy pensje,a wy macie za to zapłacić. Czy to prawda że nadal urząd jest najlepszym pracodawcą w mieście? A potem mamy artykuły ubywa piotrkowian i ta fałszywa troska jakby nas tu zatrzymać, wypchajcie się!

221


? ~? (Gość)27.09.2022 07:58

Czy radni nie mogliby zrezygnować z diet lub wyłącznie pobierać zwrot kosztów dojazdu na sesje i komisje? Czy w mieście, które można przejść pieszo w pół godziny władzy potrzebne są limuzyny? Czy potrzeba nam oświetlania całego miasta światełkami w okresie bożonarodzeniowym? Czy potrzebne są podświetlenia elewacji różnych budynków publicznych? Czy rzeczywiście potrzebna nam jest hala balonowa dla niszowego sportu jakim jest tenis? Jakie oszczędności przyniesie zmniejszenie o 1 stopień temperatury w budynkach samorządowych? Dlaczego na budynkach samorządu nie są instalowane panele fotowoltaiczne? Dlaczego nie instalowane jest oświetlenie ledowe? Oczywiście dwie ostatnie kwestie powinny być realizowane już od kilku lat, ale lepiej późno niż wcale... Takich pytań można mnożyć. Najlepiej jednak ściągać ostatnie pieniądze z kieszeni podatników i ostatecznie dobijać to ledwo funkcjonujące już miasto. I najważniejsze: dlaczego władza nie robi NIC w kwestii rozwoju gospodarczego miasta i rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców???

181


Sojuz ~Sojuz (Gość)27.09.2022 06:34

zlikwidować ten stwór Mediatekę- oczko prezydenta- przytulisko sztucznych etatów znajomków włodarzy miasta

244


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.09.2022 08:11

No i krew mnie zalała! jak chcą się wybrać na radnych to obiecują nawet miłość do bliźniego i że tylko dbać będą o moje interesy a kwartał temu podnieśli sobie pensje i dzisiaj w żywe mówią mi płać frajerze bo dałeś się nabrać, no *****

140


Rakod. ~Rakod. (Gość)27.09.2022 08:23

Trzeba

22


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat