metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Jacek ~Jacek (Gość)03.11.2013 11:08

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
Ogródków podlewać latam nie wolno -

To jakaś paranoja normalności w tym Sulejowie. Skoro ludzie chcą płacić za wodę w zwiększonej ilości latem wtedy kiedy jej potrzebują to trzeba im dostarczyć. PRL czy co dalej tkwi tam ? Podobno Gospodarka Komunalna w Sulejowie jest nierentowna i dopłacało się do niej, a oni nie chcą latem zwiększyć dostaw wody, aby na tym zarobić. Za wodę przecież się płaci to może lepiej ten twór sprywatyzować i wtedy prywatny właściciel dostarczy wodę w każdej ilości, aby na tym zarobić.Tylko pytanie podstawowe, co oni wtedy zrobią z tą chmarą swoich zatrudnionych w Gospodarce komunalnej? Przecież prywatny właściciel nie będzie tego utrzymywał bo będzie chciał mieć po prostu zysk.To może teraz wierny obrońco tego wszystkiego co dzieje się pod obecną władzą odniesiesz się do mojego głosu wszak na wszystko masz wytłumaczenie i usprawiedliwienie.

00


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)03.11.2013 12:33

"luzik" napisał(a):
A JA OSTATNIO PRZECCHODZIŁEM PRZEZ PIOTRKOWSKĄ W ŁODZI.
Syf tam mają przeogromny.
Ty się nie zajmuj nie swoimi sprawami. Bierz się sam za jakąś robotę.
Dokładnie ludzie chodzą między maszynami drogowymi. Bałagan straszny.

00


luzik ~luzik (Gość)03.11.2013 12:48

A co z rekultywacją wysypiska śmieci?
Aktualnie jest tam straszny bałagan. Ludzie wywożą co się da i to w ilościach hurtowych. Np. gość wywiózł sobie cały materiał z wyburzenia ruder, wymiany więżby dachowej otaz dwa samochody zerwanej z dach papy. I wszystkowywalone niemal na drodze.
PS. Adres łobuza-śmieciarza nietrudno ustalić, wszak to w pobliżu urzędu !!! Czekam na konkrety.

00


... ~... (Gość)03.11.2013 18:23

Dodam, że kanalizacja działa wzorcowo... Wczoraj prawie dwie godziny MZK wylewło ścieki na ul.Rycerskiej prosto do kanalizacji deszczowej i dalej do Pilicy...ciekawe ...im wolno wszystko...resztki ścieków z rur powylewne na trawę i drogę...dobrze że dziś pada to nie będzie śmierdzieć !!! Tak wygląda "modernizacja"!!!

00


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)03.11.2013 19:40

"Jacek" napisał(a):
To może teraz wierny obrońco tego wszystkiego co dzieje się pod obecną władzą odniesiesz się do mojego głosu wszak na wszystko masz wytłumaczenie i usprawiedliwienie.


Moje zdanie wynika nie z chęci obrony kogokolwiek - bo stan obecny mi się wcale nie podoba - tylko z logicznego myślenia. Nie można zwiększać ilości dostarczanej wody bo jest takie coś jak "przepustowość sieci " oraz "możliwości techniczne" Jest też pytanie czy opłaca się rozbudowywać sieć aby podlewać ogródki? I to nie jest wcale PRL ale ekonomia. Co do zysku ze sprzedanej wody to sprawa też jest dość złożona: ustawy regulują ile można zarobić na wodzie - nie można podnosić cen wody aby zwiększyć zyski przedsiębiorstw sieciowych, tych prywatnych również. Co do likwidacji i częściowej prywatyzacji Gospodarki Komunalnej oczywiście, wraz ze znacznym zmniejszeniem zatrudnienia( o 70%), to jak najbardziej popieram Twoje zdanie. Powinno to być już dawno zrobione.

00


Samsik ~Samsik (Gość)04.11.2013 07:26

"iza" napisał(a):
o przyznawaniu etatów w urzędzie i szkółkach nie wspomniał, a dlaczegóż to czyżby wtyd?

O zatrudnionej i pracującej w bibliotece-jednostce budżetowej swojej żonie też Pan Burmistrz nie wspomniał.

00


doradca ~doradca (Gość)04.11.2013 08:08

Czy na tym filmiku burmistrz nie mógłby to czytać trochę szybciej bo jak się tego słucha to flaki z olejem. Może by na pielgrzymkę do Częstochowy w tej intencji ?

00


oj tam, oj tam... ~oj tam, oj tam... (Gość)04.11.2013 10:30

Co Wy chcecie od naszego STASIA, macie takiego burmistrza na jakiego sobie żeście zasłużyli. Jesteście jeszcze długo na niego skazani. My OSP - Wam to obiecujemy.

00


Postanawiam !!!!! ~Postanawiam !!!!! (Gość)04.11.2013 10:55

"doradca" napisał(a):
3 godziny temu, 08:08Czy na tym filmiku burmistrz nie mógłby to czytać trochę szybciej bo jak się tego słucha to flaki z olejem. Może by na pielgrzymkę do Częstochowy w tej intencji ?

Po wysłuchaniu czytanej wypowiedzi /czyt. wypocin/ Pana Baryły odnośnie chwalenia co chce, może by zaczął, a może to jest skończone, chcielibyśmy zrobić, a może już zrobiliśmy, postanowiłam, albo jeszcze dokładnie nie wiem czy postanowię, zrobić pracę doktorancką z tego wywiadu. Póżniej z tym wykształceniem powalczę o pracę w Urzędzie w Sulejowie. "Bede" miała szansę ?

00


doradca ~doradca (Gość)04.11.2013 11:30

"Postanawiam-" napisał(a):
"Bede" miała szansę ?

Jeżeli osiągniesz obecnie panujące standardy w Sulejowie to będziesz miała szansę, a to chyba nietrudne w zdziczałym polskim społeczeństwie w zdecydowanej większości pozbawionym wszelkich wartości. Jeżeli natomiast należysz do tej zanikającej mniejszości to będzie ci niezwykle trudno i będziesz miała dylematy natury moralnej. Pozdr.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat