metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Witek ~Witek (Gość)31.05.2017 07:47

Nie pożyczać i nie będzie problemu

10


Ja nie pożyczam! ~Ja nie pożyczam! (Gość)30.05.2017 19:59

Nie! To nie jest dobre postawienie sprawy! Zamiast: "Jak wybrać bezpieczną ofertę?" należy bowiem zadać sobie inne pytanie: "Czy rzeczywiście dana pożyczka jest nam niezbędna?" Wytworzyło się coś w rodzaju kultury kredytowej. Po prostu dzisiaj chyba już nie wypada nie mieć długów, a życie na kredyt stało się normą. Jakby się ludzie stuknęli w głowę i dobrze zastanowili, zanim zaciągną kredyt albo pożyczkę być może na coś, co wcale nie jest niezbędne, to by się nie zadłużali bez sensu. Reklamy nakłaniają do łatwego zaciągania pożyczek, a ci, którzy tym kręcę budują sobie coraz większe pałace, natomiast naiwni ludzie wierzą, że szybka pożyczka jest lekarstwem na ich kłopoty finansowe, a później się przekonują, że dopiero teraz narobili sobie kłopotów. No, a już zaciąganie zobowiązań np. na święta, albo na wakacje świadczy o głupocie i nieodpowiedzialności za swoje życie. Nie masz kasy na święta, to zrób skromniejsze święta, trudno! Nie masz kasy na wakacje, to nie jedź na wakacje i postaraj się zarobić (a nie pożyczyć!) na następne wakacje! Dobry zwyczaj - nie pożyczaj! Niestety z ekonomiczną edukacją u nas kiepsko i wielu daje się nabrać na szybką pożyczkę np. "na dowód", a później trzeba spłacać i to znacznie więcej, bo także odsetki i inne opłaty. Trzeba być na prawdę bogatym, żeby sobie móc pozwolić na pożyczanie! Upraszczając temat proponuję zadać sobie proste pytanie: Jeśli teraz brakuje mi na coś forsy, to skąd u licha wezmę na spłatę raty powiększone o różne koszty, co oznacza, że będę musiał oddać duuuużo więcej, aniżeli mi pożyczyli?... Apeluję do rozsądku: Nie dawajmy tak łatwo zarobić tym, którzy kręcą pożyczkowymi biznesami i nie pakujmy się bezmyślnie w finansowe tarapaty biorąc "szybką pożyczkę"!!!...

30


dłużnik ~dłużnik (Gość)30.05.2017 14:57

Na naszym lokalnym rynku polecam KredytOK. Oddział jest w Piotrkowie więc o wszystko można dopytać na miejscu. Idealne dla osób, które mają problemy finansowe. Oferta dość szeroka i nie zawsze sprawdzają bazy dłużników.

16


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat