Tak przy Wielkim Poście: Uważam, że działanie według haseł: "Polak potrafi", "Każdy orze, jak może", "Przepisy są po to, żeby je łamać" itp. jest o wiele bardziej bezpośrednio sprzeczne z duchem Ewangelii, aniżeli np. antykoncepcja. Jednak, z drugiej strony, jeśli ktoś nie "potrafi" i nie "orze", to raczej nie powinien się brać za własny biznes, ponieważ pewne zjawiska mają u nas niestety charakter systemowy. Wszystko to powinno być wyzwaniem dla duszpasterzy. Obawiam się jednak, że w trakcie rekolekcji wielkopostnych ambony będą o takich rzeczach milczeć, jak zaklęte, choć być może bardzo z nich będzie głośno np. o antykoncepcji! Jest to zresztą jedno z możliwych wytłumaczeń, dlaczego kościoły powoli, ale systematycznie się wyludniają. Żeby ten proces zatrzymać, należy - Szanowni Księża - podejmować trudne wyzwania, zamiast klapać tym wyuczonym, nadętym, modulowanym głosem, sloganowe, a niekiedy wręcz infantylne kazania, a wobec propozycji podjęcia takich tematów (np. w trakcie kolędy) bezradnie rozkładać ręce!
liczba zatrzymanej odzieży/galanterii („podróbek”) - 5 514 szt.wartość zatrzymanych towarów („podróbek”) - 2 mln 480 tys. 608 zł
skoro to podróbki to są warte ułamek tej kwoty...bo wg powyższego liczą sobie 450zł za jedna "podróbkę"
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!