metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)22.04.2015 13:16

Sytuacja wyglądała analogicznie do sytuacji w innych miastach podobnej wielkości.
Na marginesie - zaprezentowany Regulamin pochodzi ze zbiorów Biblioteki Narodowej i tam też znajduje się oryginał.

60


pierwszy raz pierwszy ~pierwszy raz pierwszy (Gość)22.04.2015 13:07

Wychodzi na to że w Piotrkowie lat 20 mieszkaly same Ku... i złodzieje bo z tego co wiem ( od mieszkańca Piotrkowa rocznik 1905 ) w Piotrkowie znajdowała się jedna z najlepszych szkół kieszonkowców i zamieszkiwała zlodziejska elita do której należał jego starszy brat.

60


Alfons ~Alfons (Gość)23.04.2015 10:50

Kiedyś prostytutki do takiej pracy zmuszała bieda a dziś lenistwo do uczciwej pracy i łatwa kasa .

30


Moher ~Moher (Gość)22.04.2015 16:42

Moja propozycja jest taka aby płatna miłość powróciła nad Strawę

71


Free ~Free (Gość)24.04.2015 06:43

a ja bardzo lubię prostytutki- zarejestrować i dać emeryturę po15 latach- należy im się

11


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)22.04.2015 20:35

W pkt. 12 tego kurewskiego regulaminu znalazłem ciekawą rzecz - słowo "zapobiedz". Dziś piszemy "zapobiec", ale czyż ta dawna forma nie brzmi sensowniej? Zapobiegać - zapobiedz. Podobnie jak: noga - nodze.
***

Cytuję:
pomiędzy ulicami Ogrodową (obecnie: Stefana Grota-Roweckiego), Żelazną (dzisiejszą POW.) i Żabią.


A ulica Żabia jak się dziś nazywa? Istnieje do dziś w ogóle? Bo podejrzewam, że nie chodzi o obecną Żabią, bo opis miejsca nie miałby sensu.

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat