PIO tworzy ponad 1200 osób, które w maju podpisały się pod petycją do pana Chojniaka o obniżenie kosztów życia w Piotrkowie. Wśród zwolenników PIO jest wielu przedsiębiorców, którzy ciężko pracują, dają pracę piotrkowianom i często pomagając finansowo najbardziej potrzebującym, nie wspominając, że są także mecenasami kultury dając bezinteresownie swoje zarobione pieniądze na szczytne cele czy organizując wydarzenia kulturalne. PIO nie krytykuje tylko ujawnia informacje, szokujące jak widać dla wielu piotrkowian, którzy o takich faktach nie wiedzą. Z telewizji miejskiej w kablówce realizowanej przez Urząd Miasta niczego się nie dowiemy, widać tylko cieknący ciurkiem lukier i zużywaną całymi pojemnikami wazelinę.
Na gospodarce, na zarządzaniu, na finansach, na prognozowaniu rozwoju przedsiębiorczości, na tworzeniu nowych miejsc pracy, znają się ci, którzy z powodzeniem prowadzą działalność gospodarczą - przedsiębiorcy, niektórzy na ogromną skalę prowadzą interesy..
Miastem nie może zarządzać były milicjant - niedany prawnik, nauczyciel bez większego stażu, lekarz, którego chorzy na płuca omijają szerokim łukiem, pomocy pulmonologicznej szukając najbliżej w Łodzi i przy całym szacunku dla ludzi pracy - sklepowa.
Na jakiej podstawie sądzisz, że referendum w 2005 organizowały te same osoby?
A czemu pytasz? To nie jest dla Ciebie oczywiste? Skąd masz te wątpliwości?
To referendum (brawo!) jest rezultatem szybkiej alienacji osób, które sprawują władzę. I mimo że samorządy są blisko mieszkańców, to często zaczynają żyć swoim ustalonym rytmem wydawania decyzji czy nawet walki politycznej. A kiedy to się nie przekłada na wyczuwanie nastrojów i oczekiwań społecznych, wybrane demokratycznie władze przestają się podobać i powstają inicjatywy dotyczące referendów. Poza tym mieszkańcy Piotrkowa, niezadowoleni z decyzji władz, widzą, że innym miastom udało się osiągnąć cel w drodze referendum. Stwierdzają więc, że też mogą chociażby tylko podjąć taką próbę. 
A tym razem można być prawie pewnym że cała ta ekipa popłynie wartkim nurtem rzeki Strawy.
Masz rację, tylko że nie bardzo widzę, aby ci przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem prowadzą działalność gospodarczą, chcieli, czy mogli, porzucić swe interesy i zaczęli się poświęcać dla miasta obejmując stanowiska prezydenta, radnych i kierownictwo wielu newralgicznych dla funkcjonowania miasta komórek. A jeżeli nie oni, to kto? Jakie wykształcenie i dokonania powinien mieć np: kandydat na prezydenta nie będacy dotychczas przedsiębiorcą? Czy nie będzie to zamiana typu: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"? Wiadomo, że nie ma szkół kształcących na prezydentów. Wiadomo, że Piotrków tonie w długach. Wiadomo, że nie nastąpi cudowne rozmnożenie budżetu. Czy kandydat PIO na przyszłego prezydenta ma jakiś pomysł na wypromowanie miasta, na stworzenie zdecydowanie większej ilości miejsc pracy? Niech PIO rozwiewa takie wątpliwości, niech przekonuje, że ma na to konkretne rozwiązania. Bo o tym, że jest źle nie trzeba nikogo przekonywać. A gazetki to trzeba rozdawać ludziom na ulicach, na targowiskach, a nie na posiedzeniach Rady Miejskiej, gdzie i tak nikogo nie wzruszą. Bo wbrew pozorom czasu do ewentualnego referendum nie jest dużo.
A tak dla ciekawości przeczytaj sobie jakie opinie zebrał po 500 dniach rzadów obecny prezydent Częstochowy wybrany po referendum w 2009 roku odwołujacym poprzedniego.
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,11593109,500_dni_rzadow_Krzysztofa_Matyjaszczyka___podsumowanie.html
Słyszeliście o wielkim przekręcie Zakładów Pracy Chronionej? Do każdego niepełnosprawnego zatrudnionego przez taki zakład państwo, podatnicy, piotrkowianie dokładają. Jednak sprytni biznesmeni wcale nie wypłacają niepełnosprawnym pieniędzy, tylko zaledwie część i to jeszcze ci niepełnosprawni muszą zapracować na nie. Taka pomoc (bezinteresowna , bez niby świateł reflektorów) za nasze pieniądze jest naprawdę żałosna. Jednak sprytni biznesmeni teraz chcieliby ulgi od nieruchomości, bo przecież nie wystarczą darmowe jedne pieniądze z podatków.
W/g mnie przedsiębiorcy posadzą kogoś rozgarniętego na tym stanowisku, a rządy i tak przebiegać będą w myśl uchwał plenum np. Regionalnej Izby Gospodarczej, gdzie ton nadaje kilku biznesmanów. Może to w sumie być lepsze, niż toto, co jest teraz.
Mają teraz podać gotowe rozwiązania, żeby Pobożny je przywłaszczył i promował jako swoje?
Dziś dotarły do mnie z tego samego źródła (oświata) drogą "towarzyską" te same dwie informacje, jakoby Krzysztof Chojniak ma 100% gwarancje że /w razie czego/ wróci do pracy w dawnej szkole. Kot na 4 łapy spada, proszę państwa.
O przekrętach robionych na inwalidach słyszy się od dawna. Prawo jest tak skonstruowane, że na to pozwala. Stąd dziś prawie codziennie można natknąć się na ogłoszenia, że takie osoby będą zatrudnione w charakterze sprzątaczek czy (to najczęściej) pracowników ochrony. Skoro inwalidztwo predestynuje do pracy w ochronie, to aż dziwne, że jeszcze do wojska i policji takich osób nie biorą.
http://www.joemonster.org/filmy/46704/Prawda_o_polskich_ochroniarzach
Jakiś czas temu było głośno, że pewna firma zatrudniała osoby niepełnosprawne, które wcale do pracy nie musiały przychodzić - właściciel dostawał na każdą osobę dofinansowanie, z którego część wypłacał zatrudnionemu, reszta szła do jego kieszeni. Przy kilkudziesięciu zatrudnionych miał niezły dochód, mimo tego, że niczego nie wytwarzał.
A w Piotrkowie kiedyś istniał "Telsin", gdzie zatrudniani byli inwalidzi i naprawdę coś produkowali. Do dziś mam w szufladzie ręczną maszynkę do robienia makaronu telsinowskiej produkcji :) Poza wieloma innymi artykułami "Telsin" zapisał się do historii m. in. takim gadżetem:
http://www.joemonster.org/art/19003/Niesamowity_przyrzad_do_masazu_z_PRL
:)
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!