metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
goście goście ~goście goście (Gość)21.08.2017 21:14

Ludzie czy wy macie kręgosłupy ? ogarnijcie się to że ten pomnik jeszcze stoi to jest zgroza . Nie trzeba być onrowcem ani pisiorkiem żeby takie rzeczy wiedzieć . Tu jest Polska . Są tacy za granicą którzy za ciężkie pieniądze kupili krakowskiego obalonego leninka - zgadnijcie po co - żeby po jego głowie ludzie deptali - miał być schodkiem w parku - i to nie Polak zrobił - wy jeszcze chcecie to coś w Piotrkowie dalej oglądać? A na to żeby tam stanął kaczorek też nie musicie się zgadzać bo na to akurat trzeba sobie poważnie zasłużyć , i Papież też nie ani samolot

04


koleś ~koleś (Gość)21.08.2017 19:43

szpeci okolicę? mnie np. bardziej razi budynek po Europie czy metalplaście i kolka innych

20


mom ~mom (Gość)20.08.2017 16:35

Cytuję:
Patrycję Resel ONR Piotrków

Kto to jest ......... kogo prezentuje ..........

105


anty-pis ~anty-pis (Gość)21.08.2017 17:21

Pewnie im się marzy w tym miejscu pomnik kartofla...NEVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

812


hahahahaha! ~hahahahaha! (Gość)21.08.2017 17:20

Pare ogolonych gimbusów z zakrytymi ryjami,którzy ze strachem w oczach obserwowali spotkanie z Panem Profesorem Rzeplińskim to ten piotrkowski oddział??? to banda małolatów!

911


antyprel ~antyprel (Gość)20.08.2017 22:43

Pamiętam, bo kiedyś byłem na odsłonięciu tego pomnika. Powstał jako dowód wdzięczności dla żołnierzy sowieckich. Pierwotnie był to żołnierz sowiecki i miał czerwoną gwiazdę na furażerce, któremu dziecko polskie wręcza kwiaty. Dla zmyłki z furażerki zniknęła czerwona gwiazda i z żołnierza sowieckiego zrobił się żołnierz polski.
Co tu zresztą gadać, takich mamy radnych, że nawet nazwę ulicy 9-go Maja nie potrafili zmienić !!!

1222


gość ~gość (Gość)20.08.2017 17:17

Radziecki prezent powojenny dla PRL-U i tak zostało.

1712


AZS AZSranga21.08.2017 12:01

Ściąga dla wszystkich "historyków" i obdarzonych pamięcią słonia.
Data 1939 na pomniku niewątpliwie świadczy o chęci uczczenia żołnierza ACz i jednocześnie upamiętnienia agresji na Polskę z 17.09.1939 r. Dowodzi to dużej odwagi inicjatorów budowy pomnika w 1963 roku ale także pobłażliwości ówczesnych władz.

74


JTTM ~JTTM (Gość)20.08.2017 20:50

Cytuję:
Jest to polski żołnierz w sowieckim mundurze więc proszę uważać na słowa


A co powiesz na to, cwaniaku:

Cytuję:
Mundur w Polskich Siłach Zbrojnych w Wielkiej Brytanii
Odrębność narodową akcentowano noszeniem polskiego godła na nakryciu głowy, polskimi oznakami stopni[f], guzikami z orłem przy wyjściowych kurtkach generalskich i oficerskich, patkami lub proporczykami w tradycyjnych barwach rodzaju broni, służby lub formacji. Oddziały otrzymały sukienne umundurowanie angielskie battle dress, furażerki, bluzy, spodnie, płaszcze, czarne trzewiki i spinacze. Oporządzenie stanowiło: parciane pasy główne, szelki, ładownice, tornistry, chlebaki i torby do maski przeciwgazowej. W niektórych oddziałach donaszano umundurowanie i oporządzenie francuskie[5].
Na wszystkich typach ubioru, z wyjątkiem płaszczy od deszczu i munduru marynarskiego obowiązywały naszywki Poland[6].
Ogół żołnierzy występował początkowo w furażerkach typu brytyjskiego[g]. które po odpięciu guzików, opuszczeniu boków i daszka mogły spełniać rolę kominiarki pod hełm lub czapki zimowej. Furażerki Od 1942 roku furażerki sukcesywnie zastępowane były beretami.
Na furażerkach noszono metalowe, oksydowane orły wojskowe, na beretach w zasadzie haftowane srebrną, szarą lub białą nicią, a na hełmach malowane olejną farbą. Oznaki stopni na furażerkach i beretach haftowano lub naszywano początkowo z lewej strony – oficerskie poziomo, podoficerskie pionowo, a od lutego 1943 roku lokowano je między orłem a skórzanym obszyciem dolnej krawędzi beretu[7].
Berety khaki nosili żołnierze Batalionu Strzelców Podhalańskich[h]. Wraz ze zmianą nakrycia głowy w armii brytyjskiej w czarne berety[i], wyposażono w 1942 roku żołnierzy broni pancernych, i oddziałów technicznych I Korpusu[5]. Berety popielate[j] 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa. Od 1943 roku kompania grenadierów winna nosić również berety popielate. Wbrew przepisom noszono w niej jednak berety błękitne. W pozostałych formacjach I Korpusu berety granatowe weszły w 1943 roku.


żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mundur_Polskich_Si%C5%82_Zbrojnych#Mundur_w_Polskich_Si.C5.82ach_Zbrojnych_w_Wielkiej_Brytanii
A przecież Wielka Brytania to kraj, który sprzedał Polskę i Polaków Stalinowi, to kraj, który wyssał najlepszą polską krew w obronie swoich imperialnych granic i interesów, a po zakończeniu wojny osadził polskich żołnierzy w zamkniętych obozach jak stado byle jakich jeńców czy emigrantów.
No i co, zaprotestujesz np. przed brytyjską ambasadą?

81


znafca ~znafca (Gość)21.08.2017 11:54

Spokojnie, onr był, jest i będzie marginesem społecznym.

89


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat