metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
kacze opowieści ~kacze opowieści (Gość)21.06.2023 18:07

Teraz czeka nas seminarium "Lech Kaczyński wielkim prezydentem był".

62


Bożena ~Bożena (Gość)21.06.2023 14:08

Szanowni Państwo! Dziękuję bardzo za piękną inicjatywę, jaką było wczorajsze seminarium naukowe. Historia, której mogliśmy doświadczyć dzięki Ludziom, którzy ją tworzyli i byli jej świadkami.

47


piotrK ~piotrK (Gość)23.06.2023 10:31

Oj chyba już czas na emeryturę. Adwokaci w własnej sprawie. Co to miasto zrobiło złego, że ciągle tu widzę pana Antoniego - karma czy co.?

21


Najnowsza historia ~Najnowsza historia (Gość)23.06.2023 14:24

Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski, opublikował w piątek artykuł o naciskach ze strony władzy na niezależne media. Przypomniany tam został komentarz Bartosza Węglarczyka, naczelnego Onetu. Węglarczyk opisuje w swoim tekście z 14 czerwca rozmowę z człowiekiem związanym z obozem władzy. Dziennikarz opisuje, że pytał swojego rozmówcę, jak ten rozumie niezależność dziennikarską. Ten miał odpowiedzieć: - Gdyby pana redakcja miała być naprawdę niezależna, to powołałby pan na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego osobę, która odpowiadałaby za to, żeby w Onecie reprezentowany był punkt widzenia rządu. Ten człowiek nie powinien być jednak podległy panu, lecz bezpośrednio zarządowi firmy.
"Zażartowałem więc i powiedziałem mojemu rozmówcy, że powinien mi wskazać konkretną osobę na to stanowisko. Ku mojemu zdumieniu polityk uznał, że mówię poważnie i zaczął wymieniać nazwiska znanych pracowników mediów ściśle powiązanych z władzą. Musiałem przerwać tę wyliczankę, podkreślając, że żartowałem" - opisuje dalej Węglarczyk.

30


Gośc ~Gośc (Gość)28.06.2023 20:14

Rekord świata. Akademia Piotrkowska działa cztery tygodnie a już ma pierwszych absolwentów. Tylko pozazdrościć tempa.

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.06.2023 20:33

Akademia Piotrkowska -w dniu jej inauguracji zero przygotowania do funkcjonowania. Brak NIP, regionu, konta bankowego - stąd pracownicy otrzymali wynagrodzenie dopiero w dniu 9 czerwca. Co na to Państwowa Inspekcja Pracy?. Brak niezbędnych pieczątek dla działów powstałej Akademii, brak strony internetowej - stąd Akademia nie prowadzi rekrutacji na nowy rok akademicki. A przecież jak zaznaczył Rektor UJK dr hab. Bonarek, prof. UJK miał przygotować filię do samodzielnego funkcjonowania - czyli co zrobił w tym zakresie przez 1, 5 roku ? Nowy rektor rozpoczął czystkę zwalniając pracowników naukowych w tym zatrudnionych na czas nieokreślony uzasadniając to tworzeniem nowej struktury organizacyjnej oraz planowanych działań w zakresie działalności naukowej i dydaktycznej sic? Tak na marginesie nikt z pracowników nie zna projektowanej struktury.

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat