metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Aman Amanranga28.08.2013 11:50

Cytuję:
będzie mógł to zrobić w tzw. PSZOK-ach, czyli Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - te jednak jeszcze w Piotrkowie nie funkcjonują,

Najważniejsze, że funkcjonuje już selektywna zbiórka pieniędzy za śmieci. To jest największy sukces naszych władz w temacie śmieci. I tak trzymać.

Komentarz był edytowany przez autora: 28.08.2013 11:51

00


Irbis ~Irbis (Gość)28.08.2013 12:08

Cytuję:
Będzie więc trzeba najpierw ustalić właściciela śmieci..


Nie ma takiej potrzeby. Przecież właścicielem śmieci - zgodnie z ustawą - jest gmina!

00


Lesina23 Lesina23ranga28.08.2013 13:03

heh Dlaczego ta ustawa została tak skopana i przyspieszana. W warszawie wybory sie zbliżały czy co. Wcześniej na terenie PT także segregowano śmieci z firmą JUKO i to działało. Jednak po wprowadzeniu ustawy i zmianie formy wywozu smieci powstał wielki Bajzel. smieci leżą na ulicach i po lasach bo nei ma kto ich odebrać. Wiocha dla polityków

00


Debi--L ~Debi--L (Gość)28.08.2013 14:41

Ustawa jest po to aby rolnicy też płacili za śmieci .Współczuję lasom .

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)28.08.2013 15:56

Cytuję:
Jeżeli mieszkaniec będzie chciał, żeby odpady wielkogabarytowe zostały odebrane od niego z posesji, będzie musiał poinformować o tym firmę zbierającą odpady. Poniesie wówczas za to tylko koszty transportu – zaznacza Majsak.


A co należy rozumieć przez odpad wielkogabarytowy? Jeśli kupię nowy tapczan, to co mam zrobić ze starym? Mogę wystawić pod śmietnik, czy mam do firmy śmieciarskiej dzwonić? Wszak tapczan do śmieciarki się chyba mieści bez trudu? I czemu miałbym ponosić koszty transportu, skoro za odbiór śmieci płacę? Czy tylko ja mam wrażenie, że ktoś tu pogrywa w ch***?

Cytuję:
Będzie więc trzeba najpierw ustalić właściciela śmieci...


To w końcu gminy są właścicielami śmieci, czy nie są? Chyba co niektórzy zaczynają się już sami gubić we własnych przepisach. Po co było tak wszystko komplikować, hę? Wszak ponoć geniusz tkwi w prostocie...

00


martens ~martens (Gość)28.08.2013 16:06

"Aman" napisał(a):
Najważniejsze, że funkcjonuje już selektywna zbiórka pieniędzy za śmieci. To jest największy sukces naszych władz w temacie śmieci. I tak trzymać.


żaden sukces,to ludzie segregują śmieci a nie władze.

00


sala ~sala (Gość)28.08.2013 16:40

Ta cała ustawa smieciowa to wielka porazka płace 36 zeta za 1 worek tygodniowo jestem samotną matką,a mieszkający w pobliżu bogacz 48 zeta i wiadomo ile wyrzuca. Z biednych ludzi łoją kase.

00


tutaj tutajranga28.08.2013 17:46

Czekajta, czekajta, jak nam urzędnicy (trzeba będzie z piętnastu zatrudnić) posegregują śmieci. Próbowali sześć worków wprowadzić, uchwalili zresztą i co z tą uchwałą?
TO JEST POLSKA. Facet wsiadł do autobusu czy tramwaju z kijem do szczotki. A jest jakiś przepis, że gabaryty bagażu razem wzięte nie mogą czegoś tam przekraczać. Inaczej - należy kupić bilet. Kij, jak to kij, miał ze 120cm. Facet się dochodził z władzami o anulowanie mandatu. Poszukajcie, wujek guel powie prawdę.
Na tej zasadzie określi się, co to są "śmieci wielkogabarytowe". Ja mam piłę elektryczna, a Wy?

00


gosc ~gosc (Gość)28.08.2013 21:13

Prezydencki doradca "śmieciowy" z PSL już od roku pensję bierze a tu dalej nie wiadomo co ze śmieciami zrobić.

00


oby tak ~oby tak (Gość)28.08.2013 22:24

A Juko odmawia zabierania więcej niż 120 litrowy kosz na śmieci, a z nadwyżką do lasu? Pani telefonistka z juko poinformowała mnie że takie są ustalenia z p. Pawlakiem a to co mówi w radio to taka gadka pod publiczkę?!Ktoś kręci?

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat