metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
wiesniak ~wiesniak (Gość)06.03.2024 12:27

Co wybory to ta sama spiewka obietnic.

93


dfhgd ~dfhgd (Gość)06.03.2024 22:19

reumatico team...

61


gość z Wolborza ~gość z Wolborza (Gość)07.03.2024 09:54

Ta klika musi odejść tylko szkodzą mieszkańcom to jest lokalny układ kto ich zna dibrze wie ,że tak jest od lat 80-tych nic sie tu nie zmieni wystarczy spojrzeć na zatrudnienie w urzedzie jakie są powiązania lokalnych biznesmenów
.Od 20 lat kawałka obwodnicy nie potrafią zrobić a przez nielegalną budowę wiatraków zniszczono lokalne drogi i do dziś nie naperawiono .
Brak myslenia perspektywicznie dróżki nadal dla furmanek mimo ,ze mamy coraz większe ciagniki i kombajny.
Pora na gruntowne wietrzenie urzędu najwyższy czas.

44


chcęzmiany ~chcęzmiany (Gość)07.03.2024 14:53

1. "Burmistrz musi w sposób zrównoważony patrzyć na całą gminę, by sprawiedliwie i sumiennie w miarę zdobywanych funduszy realizować potrzeby mieszkańców." - to prawda, szkoda tylko, że to coś, czego pan Jaros jako burmistrz nie potrafi. Sprawiedliwości w tej gminie nie ma i widać to chociażby po tym, w jakich miejscowościach są prowadzone inwestycje.
2. Niesamowite jest to, że mimo takich kwot inwestycji i tytułu "najbogatszej gminy" niektórzy mieszkańcy od lat słyszą jedynie "że gmina nie ma pieniędzy" na to, czego mieszkańcy potrzebują.
3. Z tego co się orientuję, nie wszystkie samochody OSP zostały wymienione, pomimo składanych obietnic - miało nie być Żuków, a jakiś nadal się zachował.
4. Czy ten artykuł jest sponsorowany przez KWW pana Jarosa? Bo z pewnością brzmi, jakby był. Może czas teraz na artykuł poświęcony kontrkandydatom?
5. To co podkreślają też inni w komentarzach - średnia wieku kandydatów jest trochę przygnębiająca. Jak widać burmistrz nie ma zbyt dobrego kontaktu z młodymi, a może po prostu nie chce mieć. I oczywiście - w parze z wiekiem idzie doświadczenie, jednak niektórzy radni sprawują swoją funkcję od lat, a jednak nie widać po nich i ich działaniach, ani wiedzy, ani zaangażowania i skuteczności. Dodatkowo - tylko dwie kobiety? Czyżby nie było na terenie gminy żadnych kandydatek?
6. Mam jeszcze jedną uwagę - którą kieruję do kandydatów z tego KWW, ale i z pozostałych - moim zdaniem mundur strażacki nie powinien być rekwizytem na kampanię wyborczą. Można jak najbardziej podkreślać swoje działania w OSP, ale to nie powinien być element każdego materiału promocyjnego. Trochę powagi Panowie.
7. Każdy, kto w jakimś stopniu angażuje się w życie gminy wie, jak sprawy są w Wolborzu załatwiane. I te osoby, nie będą głosować na takich kandydatów.
8. Zaskakujące wydaje mi się, że jeden z kandydatów, który obecnie jest radnym, 5 lat temu startował z ugrupowania, które miało być przeciwwagą dla drużyny pana Jarosa. Czyżby kilka lat na stanowisku i fundusze na badania archeologiczne wystarczyły, aby zmienić poglądy?

53


wyborcajarosa ~wyborcajarosa (Gość)07.03.2024 09:15

Wiek to doświadczenie, więc ekipa Jarosa ma mój głos, bo jako jedyni spełniają obietnice wyborcze. Jego kontrkandydatka Smejda nie potrafi wiaty wybudować z funduszu sołeckiego, a tu basen obiecuje w Wolborzu. Nie wspomnę, że mówi o drodze, którą będzie robiła, tyle, że jak ją mieszkaniec poprawił, ta droga nie jest w gminie Wolbórz. Szkoda gadać Marta Smejda i jej dziewczynki musza się jeszcze wiele nauczyć.

54


Realia ~Realia (Gość)07.03.2024 16:28

Przed wyborami to wszyscy oni tacy mili, zaangażowani, z planami. Po wyborach jak zwykle marazm.

21


wyborca ~wyborca (Gość)07.03.2024 20:45

Stara wiara powinna odejść czas na młodych. Smejdy nie znam i nie wiem co zrobię ale na Jarosa nie zagłosuje - stawianie pomników człowiekowi który nigdy w Wolborzu nie był to nie jest to czego oczekuję od burmistrza.
Tak w ogóle co proponują w sprawie środowiska bo ocieplenie budynków to każdy głupi zrobi, a wprowadzać zakazy też każdy potrafi wymyślić. Mnie interesuje jakiś program gospodarowaniem wody czyli jej gromadzeniem (zbiorniki, tereny zalewowe, kosze rozsączające, etc.) tak abyśmy nie byli pustynią tylko zatrzymali wodę w czasie ulew u siebie (tylko nie te oczka bo to śmieszne).
Co z doświetleniem pasów na przejściu dla pieszych przy blokach (a jeszcze lepiej takie światła migające jak ktoś się zbliża) , z tego będzie kiedyś nieszczęście jak nic nie będzie zrobione.
Czy to prawda, że w planach zamknięcie jest starej szkoły może jakieś oświadczenie ?
Kiedy w Wolborzu pojawi się coś na kształt programu obywatelskiego tak aby mieszkańcy mogli najpierw zgłaszać propozycje jakieś inwestycje do zrobienia a potem ludzie mogli na to zagłosować no i aby to było zrealizowane.
Przydały by się ścieżki rowerowe na Lubiatów czy Młynary lub/i chodnik.
Może więcej zasadzeń drzew ale lepiej niskich a nie jakieś topole czy nie wiadomo co no i zapytać się mieszkańców czy chcą bo na razie to sami sobie robicie co chcecie.
Mniej pokazywania swojej twarzy a więcej pracy, mniej podawania ręki i fotografowania a więcej pracy dla ludzi.
Co do mnie jestem przeciwnikiem ładowania pieniędzy w stadion i budynek za to gorącym zwolennikiem ładowania kasy w obiekt orlika. Orlik jest dla wszystkich a stadion dla wybranych a nie o to chodzi.

34


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat