metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
toya ~toya (Gość)19.10.2013 08:22

Dobrze że p.ŻAK jest miejscowy i wie gdzie ma skręcić. Znaki STRZAŁKOWE można by ustawić na zakręcie, pomiędzy ulicą Jerozolimską a Kopernika. I już wiadomo w którą ulice wjechać.

00


tutaj tutajranga19.10.2013 08:47

W moją ulicę kilkakrotnie władował się TIR z przyczepą. Zamiast jechać prosto, modlić się i czekać końca, kierowcy próbowali zawracać. Kiedy widziałam to po raz pierwszy, śmiałam się. Później już nie. Oni źle zjeżdżali z sulejowskiej. Głupi chyba nie są. To ich zawód. A jednak znaki popchnęły ich w wąską ulicę. Czyja wina?

Komentarz był edytowany przez autora: 19.10.2013 08:48

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga19.10.2013 09:08

Tam w tym Zarządzie to jacyś debile siedzą, którzy kompletnie nie mają pojęcia o oznakowaniu dróg.
Przykład: na ul. Dzielnej przy Al. Piłsudskiego (od strony północnej) po ostatnich potrąceniach rowerzystów na przejeździe rowerowym przez ul. Dzielną postawili znak A-30 z wymyśloną specjalnie na potrzebę chwili tabliczką "Rowerzyści": http://img716.imageshack.us/img716/6076/yix8.jpg
Czyżby nie słyszeli o znaku A-24? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Znak_A-24.svg/110px-Znak_A-24.svg.png

00


Judaszz ~Judaszz (Gość)19.10.2013 09:14

Jadąc od strony Kopernika brakuje jasnej informacji (NAD KAŻDYM PASEM RUCHU!!!), gdzie dany pas prowadzi (LEWY: DK12,DK91,S8,716; ŚRODKOWY: ul.Sulejowska i Wyzwolenia, PRAWY: DK91). Zaraz po minięciu przecięcia ze Śląską wielu się wacha, bowiem... CUDEM DOSTRZEGAJĄ 15 tablic kierunkowych 150 metrów przed sobą po lewej w stronę ul. Skłodowskiej (na lewo od EDWARDA). A że są na pasie na Sulejowską, to... POZOSTAŁO IM 20 metrów miejsca na zmianę pasa. No i cuda się dzieją.
Na rondzie Sulejowskim brakuje tablic na każdej wysepce np. E3 z numerem drogi i miastem na szlaku. Powinny mieć kilka metrów długości, aby być dobrze widocznymi.
A tablice o których jest ten artykuł są niestety za późno, bo kierowcy zanim je dostrzegą, to nie zauważają że chodziło o ulicę Skłodowskiej i wybierają al. Jerozolimskie. Ci co się zorientowali i pamiętają, że są na rondzie zatoczą kółko i zjadą w Skłodowskiej. Inni zapodają prawy kierunek i skręcają w Skłodowkiej za wysepką :)

10


tutaj tutajranga19.10.2013 09:20

Bo widzisz, Piotrkowianinie, nikt w zarządzie nie myśli. Głupie dupki jeżdżą "na pamięć". A co kogo obchodzi przejezdny?
We Francji ronda są tak oznakowane, że tylko bardzo zamyślony człowiek źle zjedzie. Ale i dla tych jest ratunek: zaraz po zjeździe jest namalowane wielkimi literami na jezdni, dokąd zmierzasz.

00


martens ~martens (Gość)19.10.2013 09:25

To miasto pod rządami chojniaka to jeden wielki b... na kółkach.

00


psina lesina ~psina lesina (Gość)19.10.2013 09:30

[/cytat]Piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jest zdania, że znaki ustawione są prawidłowo. – [cytat]
a ja jestem zdania,że w tej pseudo firemce pracują d... i oszołomy,w każdym cywilizowanym kraju takich pasożytów dawno by się wywaliło na zbity pysk bez prawa do zasiłku,no ale cóż,to tylko Polska,kraj złodziei,pasożytów i karierowiczów.

00


Jan Dziemdziora - radny ~Jan Dziemdziora - radny (Gość)19.10.2013 09:43

Podobnie i głową w mur!!!
W dniu 19.02.2013 roku złożyłem interpelację w sprawie właściwego oznakowania niektórych skrzyżowań dla ułatwienia przejazdu przez miasto, lub wyjazdu z niego. Wnosiłem w niej aby uwzględnić między innymi skrzyżowanie ulicy Dmowskiego z N-S, ponieważ kierowcy nie znający miasta a jadący z obszaru strefy przemysłowej w kierunku węzła bełchatowskiego wprowadzani są w błąd znakami ustawionymi na skrzyżowaniu ulicy Energetyków z ul. Dmowskiego
/ tablice prowadzące U-3c i U-3d/ i wjeżdżają na ulicę Energetyków, gdzie nie ma możliwości zawrócenia i to wymusza wykonywanie manewrów cofania w kierunku ulicy Kasztanowej.

00


sklave sklaveranga19.10.2013 10:19

Oznakowanie jest prawidłowe a kierowcy błądzą???
To tak po polskiemu.
Miło i przyjemnie w ramach akcji Poznaj Nasze Miasto.
Tragedią już jest jak TIR wpakuje się na to rondo i dowcipniś puści go w stronę bliźniaków...
A tak na marginesie co się dzieje z przewodniczącym???
Po ostaniach wybrykach z wyrzucaniem młodzieży i zmuszaniem niepełnosprawnych urlop zdrowotny dla przywrócenia spokojności otrzymał???

00


martens ~martens (Gość)19.10.2013 10:58

Oznakowanie to jedna sprawa,druga to stan nawierzchni na tym pseudo rondzie,słów brakuje.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat